[ad_1]

شیکاگو: Novavax Inc روز پنجشنبه گفت که واکسن ویروس کرونا در مطالعه انگلیس 89.3٪ در جلوگیری از Covid-19 م effectiveثر بوده و تقریباً به همان اندازه در محافظت در برابر نوع مسری تر ، که برای اولین بار در انگلیس کشف شد ، موثر است ، طبق تجزیه و تحلیل اولیه.
یک مطالعه از مرحله میانی واکسن در آفریقای جنوبی ، که نوع جدید هشدار دهنده ویروس در آن رایج است ، 60٪ اثربخشی را در بین افرادی که HIV ندارند ، نشان داد.
سهام نواواکس پس از ساعت معامله پس از انتشار روز آزمون در همان روزی که ایالات متحده اولین پرونده های نسخه آفریقای جنوبی را اعلام کرد ، 34 درصد افزایش یافت.
Novavax قبلاً واکسن را در شش سایت تولیدی فعال ذخیره کرده و گفته است که انتظار می رود در مجموع هشت کارخانه در هفت کشور 2 میلیارد دوز در سال تولید کنند ، از جمله از م fromسسه سرم در هند.
این شرکت در یک کنفرانس گفت که این داده ها داده های موقت است و مدیران اجرایی گفتند که انتظار می رود دو یا سه ماه طول بکشد تا آنها آماده شوند تا برای مجوز با تنظیم کننده ها اقدام کنند.
انتظار می رود این مطالعه در انگلستان که شامل 15000 نفر از افراد 18 تا 84 ساله است ، برای استفاده در انگلستان ، اتحادیه اروپا و سایر کشورها مورد استفاده قرار گیرد.
تأیید واکسن Novavax در اروپا بهترین دریافت را خواهد داشت ، زیرا در حال مبارزه با تهیه ناچیز واکسن است ، زیرا Pfizer / BioNTech و AstraZeneca Plc دوزهای کمتری را از آنچه انتظار داشتیم ارائه دادند.
رهبران گفتگو گفتند که این شرکت در حال مذاکره با ایالات متحده آمریکا است. سازمان غذا و دارو داده های کافی را برای انگلستان و آفریقای جنوبی ارائه داده است تا بتوانند برای مجوز استفاده اضطراری در ایالات متحده اقدام کنند.
این مطالعه در انگلستان زمانی صورت گرفت که نسخه گسترده تری از انگلیس در گردش بود. این شرکت آمریکایی در یک خبرنامه اعلام کرد ، تجزیه و تحلیل اولیه نشان می دهد که واکسن 85.6٪ در برابر این جهش موثر بوده است. جزئیات ارائه نکرد
در مطالعه انگلستان ، اثربخشی واکسن نزدیک به دو واکسن مجاز Pfizer Inc با BioNTech SE و Moderna Inc بود که رژیم دو دوز آنها در آزمایشات بالینی حدود 95٪ در جلوگیری از Covid-19 موثر بود.
“ما دریافت کردیم”
جان مور ، استاد میکروبیولوژی و ایمونولوژی در کالج پزشکی ویل کرنل در نیویورک ، گفت که داده های نواواکس در انگلیس اساساً همان داده های Pfizer و Moderna است.
وی گفت: “از نظر آماری متفاوت نیست. واکسن اساساً در سویه غالب در انگلیس به خوبی کار می کند ، به این معنی که احتمالاً در ایالات متحده نیز به همان اندازه موثر خواهد بود.”
دکتر آمش آدالیا ، متخصص بیماری های عفونی در مرکز امنیت بهداشت جان هاپکینز ، گفت که نتایج مطابق با انتظارات است و او نگران است که تمرکز بیش از حد مردم بر اثربخشی ضعیف تری در آفریقای جنوبی باشد.
وی گفت: “ما خراب شدیم زیرا شماره Moderna و Pfizer را دیدیم. من می دانم که مردم نگران خواهند شد ، اما 60٪ اثر بخشی در نسخه جدید قابل قبول است” ، وی با بیان اینکه FDA در ابتدا گفت این واکسن را تأیید می کند ، بیشترین – کمتر از 50٪ موثر است.
نشان داده شده است که نوع آفریقای جنوبی در مطالعات آزمایشگاهی Moderna و Pfizer / BioNTech از محافظت در برابر آنتی بادی جلوگیری می کند.
نواواکس گفت که تولید نسخه های جدید واکسن خود را برای محافظت در برابر انواع ویروس های در حال ظهور در اوایل ژانویه آغاز کرده است و انتظار دارد در روزهای آینده کاندیداهای تقویت کننده ایده آل را انتخاب کند. این شرکت گفت که قصد دارد آزمایش بالینی این واکسن های جدید را در سه ماهه دوم سال جاری آغاز کند.
دادگاه 30 هزار نفر در ایالات متحده و مکزیک که از دسامبر آغاز شد نیز ادامه دارد. این شرکت 1.6 میلیارد دلار از دولت ایالات متحده برای تأمین بودجه آزمایش واکسن و 100 میلیون دوز دریافت کرده است.
همچنین حداقل 388 میلیون دلار از ائتلاف نوآوری آمادگی برای نوآوری (CEPI) ، یک گروه مستقر در نروژ با پشتیبانی 14 دولت ، بنیاد بیل و ملیندا گیتس و Wellcome Trust انگلیس ، پشتیبانی دریافت کرده است.
تاکنون واکسن های مجاز مبتنی بر سیستم عامل های فن آوری جدیدتر مانند فناوری پیام رسان RNA که توسط Moderna و Pfizer / BioNTech استفاده می شود یا سیستم عامل ویروس سرماخوردگی غیرفعال شده توسط دانشگاه آکسفورد / AstraZeneca و CanSino Biologics استفاده می شود.
نواواکس یک واکسن معمولی مبتنی بر پروتئین است ، روشی شبیه روش استفاده شده توسط Sanofi برای ساخت واکسن آنفلوانزای فصلی Flublok. واکسن Novavax با مواد کمکی Matrix-M این شرکت کار می کند ، که برای افزایش کارایی آن استفاده می شود.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *