[ad_1]

AAچهارشنبه ، 4 آگوست 2021 16:26 – به روز شده: چهارشنبه 4 اوت 2021 16:28

موسسه ملی پیشگیری از شکنجه ، یکی از گروه های مستقل حقوق بشر تونس ، از کسانی که در مورد وضعیت هشام المشیشی ، نخست وزیر ، که توسط رئیس جمهور قیس سعید برکنار شده است ، اطلاعات دارد ، می خواهد با آنها تماس بگیرد.

بیانیه کتبی موسسه با عنوان “همه مربوطه” اطلاعاتی در مورد اینکه آیا تصمیم اداری یا قضایی در مورد مشیشی وجود داشته است یا محدودیت هایی مانند حبس اجباری در خانه ، ممنوعیت سفر یا ممنوعیت ملاقات با دیگران را اعمال می کند ، درخواست می کند.

در این بیانیه آمده است که کارکنان موسسه با مشیش و بستگانش با تلفن های شخصی خود تماس گرفته اند اما نمی توان به آنها پاسخ داد.

در این بیانیه که از کسانی که اطلاعاتی در مورد وضعیت مشیشی دارند خواسته می شود تا با موسسه تماس بگیرند ، آمده است که این موضوع در پرونده های تحقیقاتی موسسه به ظن بدرفتاری در چارچوب قوانین کیفری بین المللی و ملی گنجانده شده است.

– در تونس چه گذشت؟

سعید ، رئیس جمهور تونس در 25 ژوئیه اعلام کرد که با استناد به اعتراضات در سراسر این کشور ، اصل 80 قانون اساسی را که به رئیس جمهور اختیارات فوق العاده ای می دهد ، اجرا کرده است.

سعید اعلام کرد که نخست وزیر مشی را آزاد کرده ، کار مجلس را به مدت 30 روز مسدود کرده و مصونیت همه نمایندگان را معلق کرده است.

در حالی که برخی از بخشها در تونس از این تصمیمات حمایت کردند ، بخش دیگری اعلام کرد که قوانین نقض شده است و وضعیت را “تلاش برای کودتا” توصیف کرد.

سعید همچنین با صدور یک سری احکام برخی وزیران و مشاوران و مقامات ارشد قوه قضائیه و بروکراسی را برکنار کرد.

– ادعاهای کتک خوردن نخست وزیر

سایت خبری Middle East Eye (MEE) مستقر در بریتانیا هفته گذشته ادعاهایی مبنی بر ضرب و شتم نخست وزیر اخراج مشی به منظور استعفا قبل از کودتای 25 ژوئیه مطرح کرد.

اخبار بر اساس یک منبع نزدیک به مشیشی ادعا می کند که نخست وزیر مجبور به استعفا در کاخ در کارتاژ شد و مششی ، که این امر را نپذیرفت و مورد خشونت فیزیکی قرار گرفت ، در دوربین ظاهر نشد. به صورتش می زند

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *