[ad_1]

مسکو: الکسی رهبر مخالفان روسیه فله روز دوشنبه گفت که با “تمسخر از عدالت“زیرا پلیس مسکو روز بعد از دستگیری چشمگیر وی در فرودگاه جلسه دادرسی بداهه را برگزار می کند.
با فراخوان های روزافزون برای آزادی ناوالنی ، وی را به دادگاه مستقر در ایستگاه پلیس خیمکی در حومه مسکو بردند ، و پس از بازداشت یکشنبه شب به آنجا منتقل شد.
دستیاران گفتند ناوالنی که برای اولین بار پس از مسمومیت با روسیه به روسیه بازگشت عامل اعصاب در ماه اوت از دسترسی وی به وکلای خود محروم شد و در آخرین لحظه دادرسی به وی اطلاع داده شد.
تیم وی ویدئویی از ناوالنی ناباور را در هنگام دادرسی منتشر کرد.
ناوالنی گفت: “من زیاد عدالت را به سخره گرفته ام … اما آنها قانون ربایی روسیه را ربوده و دور انداخته اند.” “این غیرممکن است. این یک بی قانونی کامل است.”
پلیس کمتر از یک ساعت پس از بازگشت به روسیه ، مرد 44 ساله برجسته ترین مخالف ولادیمیر پوتین ، رئیس برجسته مخالف رئیس جمهور ولادیمیر پوتین را در یک ایست بازرسی مرزی در فرودگاه شرمتیوو مسکو توقیف کرد و این اخطارها درباره دستگیری وی بود.
سرویس زندان FSIN روسیه اعلام کرد که او ناوالنی را به دلیل نقض شرایط مجازات تعلیقی که در سال 2014 به اتهام کلاهبرداری به آن محکوم شده بود ، بازداشت کرده بود ، که به گفته وی انگیزه های سیاسی داشت.
ناوالنی همچنین در تحقیقی که اواخر سال گذشته توسط بازرسان روسی آغاز شد و بر اساس آن کمک های مالی بیش از 4 میلیون دلار را تصاحب کرد ، با اتهامات احتمالی جدید کیفری روبرو است.
ناوالنی یک دهه پیش به عنوان منتقد برجسته در این زمینه ظاهر شد کرملین، با بنیاد مبارزه با فساد اداری خود ، که تحقیقات ضد پیوند را منتشر می کند که اغلب سبک زندگی مجلل نخبگان روسیه را نشان می دهد.
او بارها و بارها تظاهرات گسترده خیابانی علیه پوتین را رهبری کرده است ، اخیراً در تابستان 2019 ، و برای چالش دیگری علیه مقامات در جریان انتخابات دومای دولتی در مجلس عوام در ماه سپتامبر آماده می شد.
وی پس از تحمل یک بیماری شدید هنگام پرواز بر فراز سیبری در ماه اوت ، از آنچه کارشناسان غربی در نهایت نتیجه گرفتند مسمومیت با عامل اعصاب توسعه یافته اتحاد جماهیر شوروی است ، به آلمان منتقل شد.
ناوالنی پوتین را به دستور حمله متهم کرد ، ادعایی که کرملین قاطعانه آن را رد می کند. پلیس روسیه با استناد به کمبود شواهد تحقیقاتی را آغاز نکرده است.
دستگیری وی در روز یکشنبه با محکومیت گسترده غرب روبرو شد و ایالات متحده ، اتحادیه اروپا ، فرانسه و کانادا خواستار آزادی وی شدند.
دیگران روز دوشنبه با رئیس اتحادیه اروپا به این تماس پیوستند اورسولا فون در لاین می گوید مقامات روسی باید “فوراً او را آزاد کنند و از ایمنی او اطمینان حاصل کنند”.
وزیر خارجه آلمان ، هایکو مااس گفت که دستگیری ناوالنی “کاملاً نامفهوم” است ، در حالی که وزیر امور خارجه انگلیس ، دومینیک راعب ، بازداشت را “وحشتناک” محکوم کرد.
راآب در توییتر نوشت: “او باید فوراً آزاد شود. به جای پیگیری آقای ناوالنی ، روسیه باید توضیح دهد که چگونه سلاح های شیمیایی در خاک روسیه استفاده می شود”.
ناوالنی با همان ماده شیمیایی که ظاهراً در سو assass قصد به جاسوسی سابق استفاده شده ، مسموم شد سرگئی اسکریپال در سالزبری انگلیس در سال 2018.
روسیه به محکومیت پاسخ داده است ، وزیر امور خارجه سرگئی لاوروف روز دوشنبه گفت که این تلاشی برای منحرف کردن توجه از مشکلات داخلی در کشورهای غربی است.
وی گفت: “به نظر می رسد سیاستمداران غربی این فرصت را فرصتی برای منحرف كردن توجه از عمیق ترین بحرانی می دانند كه الگوی توسعه لیبرال در آن قرار گرفته است.”
روسیه غالباً غرب را به انتقاد ناعادلانه از سیاست های داخلی خود متهم کرده و به اختلافات در کشورهای غربی مانند مواردی که منجر به طوفان در پایتخت آمریکا یا اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه شده است ، اشاره کرده است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *