[ad_1]

این نامه با عنوان “نامه ای سرگشاده درباره کار رسانه های آمریکایی با فلسطین” یک چالش برای پایان دادن به “پنهان سازی اشغال اسرائیل و ستم سیستمی علیه فلسطینی ها” در تولید اخبار این کشور بود.

این نامه با امضای 514 روزنامه نگار ، از جمله خبرنگاران سازمان های برجسته رسانه ای مانند واشنگتن پست ، وال استریت ژورنال و لس آنجلس تایمز ، شامل اظهارات زیر است:

“یافتن حقیقت و گزارش نیروها اصول اساسی روزنامه نگاری است. اما برای دهه ها صنعت اخبار ما این ارزش ها را در اخبار اسرائیل و فلسطین کنار گذاشته است. خوانندگان ما داستانی را ترک می کنند که مهمترین جنبه های اخبار را پنهان می کند اشغال نظامی و سیستم آپارتاید. “

– “ظلم سیستماتیک فلسطینی ها توسط اسرائیل نباید عقیم شود”

در این نامه ، آنها این عمل نادرست در روزنامه نگاری را که از دهه ها قبل ادامه داشت ، می خوانند و بیان می کنند که پایان دادن به این عمل نادرست در روزنامه نگاری و تغییر فوری روزنامه نگاری یک وظیفه است. در بیانیه آمده است: “شواهد مربوط به ستم منظم فلسطینیان توسط اسرائیل بسیار زیاد است و دیگر نیازی به عقیم سازی نیست.”

در این نامه با استناد به گزارش 213 صفحه ای دیده بان حقوق بشر (HRW) تحت عنوان “آستانه: مقامات اسرائیلی و آبهای آپارتاید و ظلم” که در 27 آوریل منتشر شد ، تأکید شده است که این گزارش مستند است که مقامات اسرائیلی با افرادی که سیاست آپارتاید دارند رفتار می کنند .

در این نامه آمده است: “ما به عنوان روزنامه نگار ، باید بررسی کنیم که آیا اخبار ما این حقیقت را منعکس می کند”. این به عنوان نمونه ای از زبان مورد استفاده در اخراج اجباری فلسطینیان از خانه هایشان در همسایگان قدس شرقی ساب چره ، حمله اسرائیل به مسجد اقصا در ماه رمضان و حمله هوایی اسرائیل به غزه ذکر شد.

– “ما مسئولیت و تعهدی مقدس داریم که تاریخ را به درستی بنویسیم”

در این نامه که به این نکته توجه می شود که رسانه های آمریکایی اغلب ادعاهای ارتش اسرائیل را در س itsال های خود بدون پرسش و جستجوی شواهد تکرار می کنند ، می گوید: “ما نمی پذیریم روزنامه نگاران بدون ترس و لطف حقیقت را بر اساس زمینه کامل بیان کنند. و سرپوش گذاشتن بر ظلمی که اسرائیل بر فلسطینی ها وارد می کند در معیارهای عینیت در این بخش شکست خورده است. “عبارات استفاده می شود.

در این نامه با تأکید بر اینکه روزنامه نگاران وظیفه مهمی در آگاهی رسانی به مردم دارند ، آمده است: “ما وظیفه و تعهدی مقدس داریم که صحیح تاریخ بنویسیم. هر زمان که نتوانیم حقیقت را بیان کنیم ، خوانندگان ، هدف و در نهایت فلسطینیان را شکست می دهیم. مردم “. cmles گنجانده شده است.

حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه در محاصره در تاریخ 10 مه در راستای آتش بس با حماس در 21 مه پایان یافت.

در حملات ارتش اسرائیل به غزه ، 254 فلسطینی از جمله 66 کودک و 39 زن جان خود را از دست دادند ، 1948 نفر زخمی شدند و هزاران ساختمان به طور کامل تخریب یا غیر قابل استفاده شدند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *