[ad_1]

بورل در چهاردهمین مجمع دوبروونیک در کرواسی اقامت دارد ، که با شعار “با هم در جهانهای جداگانه” ترتیب داده شده است.

بورل با اشاره به اینکه نسخه های جدید و امواج Kovid-19 همچنان ادامه خواهد یافت ، گفت: “طی یک سال و نیم می توانم بگویم که ما از تونل خارج شده ایم. وضعیت برزیل 15 برابر بدتر از اتحادیه اروپا است. بعد از همه گیری ، جهان کاملاً تغییر خواهد کرد و همه چیز دیجیتالی می شود. آینده “، گفتم.

بورل با تأکید بر اینکه تنها راه مقابله با بیماری همه گیر شبکه است ، گفت: “اتحادیه اروپا به 3.2 میلیون دوز به بالکان غربی کمک کرده است. همچنین یک منبع شبکه برای منطقه و روسیه فراهم کرده است. این شبکه به تدریج به یک ژئوپلیتیک مهم تبدیل می شود. قدرت. بر قدرت سیاسی تأثیر می گذارد. “

بورل با بیان اینکه از روند ادغام در اتحادیه اروپا در بالکان غربی حمایت می کند ، افزود که وی همچنین روند گفتگوی پریتین و بلگراد را از نزدیک تحت نظر دارد.

پدر میزبان کرواسی ، آندره پلنکوویچ ، همچنین گفت که کشورش همچنان به مبارزه با این بیماری همه گیر ادامه می دهد ، “کرواسی از سیاست گسترش اتحادیه اروپا حمایت می کند. مقدونیه شمالی و آلبانی مدتها منتظر آغاز مذاکرات بودند.” از عبارات استفاده می کند

در این مجمع که فردا به پایان می رسد ، میزگردهایی با موضوع اوضاع ژئوپلیتیک همه گیر و پسا همه گیر ، توسعه سیاسی در بالکان غربی و توسعه اقتصادی در منطقه برگزار می شود.

وزرای امور خارجه کشورهای منطقه نیز در این مجمع شرکت می کنند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *