[ad_1]

یانگون ، میانمار: میانماریک رهبر ایالتی روز چهارشنبه گزارش داد ، رهبر جدید گفت که دولت نظامی ، که پس از کودتای دوشنبه معرفی شد ، قصد دارد ادعای تقلب در انتخابات سال گذشته را بررسی کند و همچنین شیوع Covid-19 و اقتصاد را در اولویت قرار خواهد داد.
سرلشکر ارشد مین اونگ هلاینگ روزنامه دولتی جهانی جدید نور میانمار گزارش داد که این اقدامات را روز سه شنبه در اولین جلسه دولت جدید خود در پایتخت اعلام کرد.
ارتش گفت این یکی از دلایل براندازی است دولت مدنی بر اونگ سان سوچی این به این دلیل بود که وی نتوانست ادعاهای خود را درباره ادعاهای بی نظمی گسترده در انتخابات بررسی کند. کمیسیون انتخابات اتحادیه ایالت چهار روز قبل از آغاز ارتش گفت که هیچ مشکلی در رای گیری وجود ندارد.
ارتش گفته است كه در يك حالت اضطراري قدرت را به مدت يك سال در دست خواهد داشت و پس از آن انتخاباتي را برگزار خواهد كرد كه برنده آن قدرت را به دست خواهد گرفت.
در انتخابات نوامبر 2020 ، حزب سوچی 396 كرسی از 476 كرسی مورد بحث در مجلس های پایین و بالا پارلمان را به دست آورد. حزب اصلی مخالف ، اتحاد برای همبستگی و توسعه که از طرف ارتش پشتیبانی می شود ، فقط 33 کرسی به دست آورد.
ارتش ، موسوم به تاتماو ، به طور خودکار 25٪ از کرسی های اتاق های مشترک را طبق قانون اساسی 2008 ، تنظیم شده در دولت قبلی نظامی ، به خود اختصاص می دهد.
روزنامه دولتی گزارش داد که مین آونگ هلینگ به اعضای کابینه گفته است که کمیسیون جدید انتخابات اتحادیه های کارگری ، با آنچه وی به عنوان کارکنان مستقل و بی طرف توصیف کرد ، “داده های رأی گیری را برای یافتن نتایج صحیح مطالعه می کند و اقدامات مناسب را انجام می دهد” روند “. وی گفت: لیست رأی دهندگان با توجه به ثبت نام خانوارهای خانواده بررسی می شود.
مین اونگ هلینگ همچنین گفت که اقدامات برای مهار Covid-19 که توسط دولت سوچی انجام شده ادامه خواهد داشت.
میانمار بیش از 140،600 مورد از جمله حدود 3100 مرگ را تأیید کرده است. طبق مطالعات سازمان ملل ، زیرساخت های بهداشتی آن یکی از ضعیف ترین زیرساخت ها در آسیا است.
ژنرال همچنین خواستار تدابیری برای تحریک اقتصاد متاثر از Covid-19 ، به ویژه بخش کشاورزی که 70٪ جمعیت روستایی به آن وابسته هستند ، شد.
سوچی و دیگر اعضای ارشد حزب لیگ ملی برای دموکراسی وی که در دولت خدمت می کردند پس از دستگیری در روز دوشنبه و همچنین تعداد نامعلومی از مقامات رده پایین و فعالان سیاسی در کشور همچنان در بازداشت به سر می برند.
در بیانیه ای که روز چهارشنبه به نمایندگی از اعضای اجرایی حزب سوچی منتشر شد ، آمده است كه مقامات از روز سه شنبه به دفاتر حزب در ماندالای و سایر ایالت ها و مناطق یورش برده و اسناد و لپ تاپ ها را ضبط كردند.
در بیانیه سخنگوی حزب کی تو در فیس بوک آمده است که قفل ها در چندین دفتر شکسته شده است. این سازمان حملات را غیرقانونی اعلام کرد و خواستار جلوگیری از آنها شد.
NLD خواستار مقاومت بدون خشونت در برابر تسلط ارتش شد.
سه شنبه شب ، ده ها نفر در یانگون ، بزرگترین شهر میانمار ، در اعتراض بلند خواستار فعالان ، بوق زدند و قابلمه ها و قابلمه ها را به شدت کوبیدند. اینها فریادهای سلامتی سو ژی و آزادی خواهی را شامل می شد.
حامیان ارتش همچنین تظاهرات هایی را برگزار کردند و سه هزار نفر را برای تجمع در روز سه شنبه دعوت کردند.
تصاحب امتحان برای جامعه جهانی است. جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده اقدامات ارتش را “حمله مستقیم به انتقال این کشور به دموکراسی و حاکمیت قانون” خواند و تهدید به تحریم های جدید کرد. شورای امنیت سازمان ملل روز سه شنبه جلسه فوق العاده ای برگزار کرد ، اما اقدامی نکرد.
وزرای امور خارجه گروه 7 کشور پیشرو صنعتی با صدور بیانیه ای روز چهارشنبه خواستار آزادی سوچی و سایر کشورها ، لغو وضعیت اضطراری و احیای قدرت به دولت منتخب دموکراتیک شدند. وی همچنین در مورد محدودیت های اطلاعاتی ، اشاره ای واضح به قطع خدمات تلفن و اینترنت در روز دوشنبه ، ابراز نگرانی کرد.
در این بیانیه آمده است: “ما در کنار مردم میانمار هستیم که می خواهند آینده ای دموکراتیک را ببینند.” این گروه شامل ایالات متحده است. کانادا ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، ژاپن و انگلستان ، همراه با اتحادیه اروپا.
این تصاحب سقوط تکان دهنده ای از قدرت برای سوچی ، برنده جایزه صلح نوبل بود که سالها در حبس خانگی به سر می برد و تلاش می کرد کشورش را به سمت دموکراسی سوق دهد و پس از پیروزی حزب وی در انتخابات 2015 به یک رهبر واقعی تبدیل شد.
در طول سالهای بازداشت ، سو کی منتقد شدید ارتش بود. اما او پس از انتقال از نماد دموکراسی به سیاستمدار ، با ژنرال هایی کار کرد که علی رغم اجازه انتخابات ، کنترل بر وزارتخانه های مهم را حفظ کردند و صندلی های پارلمان را برای وتو در هرگونه تغییر قانون اساسی به اندازه کافی تأمین کردند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *