[ad_1]

سنگاپور: حاکمان جدید نظامی میانمار روز جمعه دستور داد اپراتورهای تلفن همراه و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی برای جلوگیری از دسترسی به توییتر و اینستاگرام در این کشور تا اطلاع ثانوی ، مخابرات نروژ Telenor گفت
روز پنجشنبه ، دولت قبلاً به ISP ها دستور داده تا 7 فوریه ، فیس بوک را که نیمی از 54 میلیون نفر جمعیت دارد ، مسدود کنند.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد ، اما پیشتر گفت که به دلیل “ثبات” فیس بوک را مسدود کرده است.
سخنگوی توییتر ، که با فشار مقامات هندی نیز روبرو است ، گفت که وی “به شدت نسبت به دستور مسدود کردن خدمات اینترنت در میانمار نگران است”.
وی گفت: “این گفتمان عمومی و حق مردم برای شنیدن صدای آنها را تضعیف می کند. اینترنت باز به طور فزاینده ای در سراسر جهان در معرض تهدید قرار دارد. ما به دفاع از پایان توقف های مخرب توسط دولت ادامه خواهیم داد.”
سخنگوی فیس بوک مسدود کردن اینستاگرام را تأیید کرد.
وی به رویترز گفت: “ما از مقامات می خواهیم دوباره وصل شوند تا افراد در میانمار بتوانند با خانواده و دوستانشان ارتباط برقرار كنند و به اطلاعات مهم دسترسی داشته باشند.”
در بیانیه ای ، تلنور نسبت به این بخشنامه ابراز “نگرانی جدی” کرد و گفت این نیاز دولت را به چالش کشیده است.
به دنبال ممنوعیت استفاده از فیس بوک ، هزاران نفر به میان توییتر و اینستاگرام در میانمار آمدند تا مخالفت خود را با تصرف روز دوشنبه توسط ارتش و برکناری و دستگیری رهبر منتخب ابراز کنند. اونگ سان سوچی.
بسیاری از مردم استفاده می کنند شبکه های اجتماعی و هشتگهای طرفدار دموکراسی از تصرف ارتش انتقاد می کنند و خواستار تظاهرات مسالمت آمیز هستند تا نتیجه انتخابات نوامبر ، که با فروپاشی حزب سو چی پیروز شد ، در نظر گرفته شود.
طبق هشتگ BrandMentions ردیاب هشتگ #RespectOurVotes ، #HearTheVoiceofMyanmar و #SaveMyanmar تا روز جمعه صدها هزار تعامل داشتند.
ارتش ادعاهایی بدون دلیل مبنی بر تقلب در انتخاب سوچی و اتحادیه ملی دموکراتیک وی مطرح کرده است. کمیسیون انتخابات گفت که رای گیری عادلانه بوده است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *