[ad_1]

واشنگتن: رهبر اکثریت مجلس سنا میچ مک کانل قاطعانه روز چهارشنبه را رد نکرد که وی در نهایت می تواند به محکومیت رئیس جمهور تحمیل شده دو بار رأی دهد دونالد ترامپاما وی همچنین مانع روند استیضاح سریع در سنا شد.
دقایقی پس از آنکه مجلس به استیضاح ترامپ با رای 232-197 رای داد ، مک کانل در نامه ای به همتایان عمومی خود گفت که وی در مورد محاکمه ترامپ در دادگاه آینده سنا تصمیم نگرفته است. مقالاتی در مورد استیضاح پارلمان ادعا می کند که ترامپ با اصرار به طرفداران هفته گذشته که به زور به پایتخت حمله کردند ، منجر به قیام شد و منجر به پنج کشته و نقض کنگره شد.
مک کانل نوشت: “من در مورد چگونگی رأی گیری تصمیم نهایی نگرفته ام و قصد دارم استدلال های قانونی را هنگام ارائه به سنا بشنوم.”
گشودگی مک کانل با هر دو حمایت کاملاً مغایرت داشت بار سکوت، او در بیشتر دوره ریاست جمهوری ترامپ و مخالفت ها به او نشان داده شد ، که او به سرعت اظهار داشت وقتی مجلس از ترامپ 13 ماه پیش حکم داد. پس از افتتاح جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب دموکرات ، مک کانل قدرتمندترین جمهوریخواه در واشنگتن خواهد بود و نگاه سرد و فزاینده مک کانل به ترامپ می تواند خیال باطل سایر نمایندگان حزب GP را علیه وی آسان کند.
بیگانگی پر رونق مک کانل از ترامپ ، به علاوه 10 جمهوری خواهی که به استیضاح رای دادند ، تأکید کرد که چگونه حمایت و انعکاس مستمر جمهوری اسلامی از اقدامات ترامپ رو به زوال است.
مک کانل همچنین بیانیه ای صادر کرد و گفت که کنگره و دولت باید هفته آینده “کاملاً متمرکز بر تسهیل ورود امن و انتقال سازمان یافته قدرت” به بایدن باشند. وی پیشنهاد داد دادرسی در مجلس سنا ترامپ زودتر از 19 ژانویه آغاز می شود و عملاً قصد دموکرات های مجلس برای آغاز بلافاصله دادرسی برای رد ترامپ از سمت خود را رد می کند.
رهبر اقلیت سنا ، چاک شومر ، D-NY ، گفت که اگر مک کانل لغو نشود و موافقت کند که روند را به سرعت آغاز کند ، این روند پس از 19 ژانویه آغاز می شود. این یک روز قبل از آغاز کار بایدن به عنوان رئیس جمهور است و تقریباً زمانی که دموکرات ها کنترل اکثریت سنا را در دست گرفتند. این برنامه اساساً به این معنی است که مک کانل روند تورهای دموکرات ها را از دست می دهد.
سامر گفت: “اشتباه نکنید ، در مجلس سنای آمریکا روند استیضاح وجود دارد.” وی افزود: در صورت محکومیت رئیس جمهور ، رای منع شرکت مجدد وی صادر می شود.
قانون اساسی برای محکوم کردن رئیس جمهور به اکثریت دو سوم نیاز دارد ، این بدان معناست که حداقل 17 جمهوری خواه باید برای برکناری ترامپ به همه 50 دموکرات بپیوندند. در صورت محکومیت ترامپ ، او فقط اکثریت ساده مجلس سنا را خواهد گرفت تا ترامپ را که نامزد نامزد شدن مجدد در سال 2024 بود ، برای منصرف کردن مجدد پست فدرال منع کند.
اوایل روز چهارشنبه ، الف استراتژیست GOP مک کانل به مردم گفت که معتقد است ترامپ استیضاح کرده است. به گفته یک استراتژیست که خواست نامش فاش نشود ، برای توصیف مکالمات شخصی ، مک کونل قصد دموکرات های دموکرات برای استیضاح ترامپ را زمان خوبی برای دور کردن GNP از رئیس جمهور پر سر و صدا و اختلاف افکن است.
نظرات مک کانل ابتدا توسط نیویورک تایمز گزارش شد.
این استراتژیست گفت ، مک كانل آخر هفته گذشته با اهداكنندگان بزرگ جمهوری خواه برای ارزیابی تفكر آنها درباره ترامپ صحبت كرد و به آنها گفته شد كه آنها معتقدند ترامپ ظاهراً از مرز عبور كرده است. به گفته مشاور ، مک کانل به آنها گفت که با ترامپ کارش تمام شده است.
مجلس به رهبری دموکرات ها مقاله استیضاح را به اتهام ترامپ به دامن زدن به قیام ، استیضاح دوم بی سابقه رئیس جمهور پر سر و صدایش تصویب کرد. ترامپ چهارشنبه گذشته جمعیت پیروان خود را به راهپیمایی به سمت کاپیتول فراخواند ، جایی که آنها اعتبار رسمی کنگره را برای پیروزی بایدن در یک شورش مرگبار که منجر به خسارات گسترده شد ، نقض کردند.
مک کانل به آینده طولانی مدت حزب خود اهمیت می دهد ، اما رفتن به یک طلاق سیاسی از ترامپ می تواند به این معنی باشد که جمهوری خواهان در کنگره در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان با چالش هایی روبرو خواهند شد.
هنوز مشخص نیست که چه تعداد جمهوری خواه در محاکمه سنا به محکوم کردن ترامپ رأی می دهند ، اما به نظر می رسد که چند نفر رأی دهند.
سناتور آر-آلاسکا ، لیزا مورکوفسکی روز چهارشنبه در یک روزنامه آنکوریج به منبع خبری آلاسکا گفت که ترامپ “یک جنایت استیضاح مرتکب شد”. او متوقف شد تا بگوید آیا به محکوم کردن او رای می دهد یا نه.
سناتور بن ساس ، R-Neb. ، گفت که او “قطعاً” اعضای خود را برای استیضاح مجلس در نظر می گیرد.
تفکر سازمان CSO در مورد استیضاح دوم ترامپ مبنی بر دفاع جمهوری خواهان از 20 کرسی از 34 کرسی سنا برای انتخابات 2022 را پیچیده می کند. 50-50 ، با معاون تازه انتخاب شده رئیس جمهور کامالا هریس رأی دادن که برابری را نقض می کند.
روز چهارشنبه ، سناتور لیندزی گراهام ، RS.C ، علیه استیضاح صحبت کرد. گراهام که زمانی دشمن سرسخت ترامپ بود ، در زمان ریاست جمهوری خود به یکی از نزدیکترین متحدان وی تبدیل شد ، سپس هفته گذشته با وی برای حمله به پایتخت رابطه برقرار کرد ، اما از آن زمان او را با ترامپ گذراند.
گراهام در بیانیه ای گفت که استیضاح ترامپ اکنون “صدمات بزرگی به نهادهای دولتی وارد می کند و می تواند به خشونت بیشتر”. وی گفت میلیون ها طرفدار ترامپ “نباید به خاطر اقدامات شنیع یک گروه فتنه انگیز اهریمنی شوند” ، اما او به طور مشخص از اقدامات هفته گذشته ترامپ دفاع نکرد.
“اگر زمانی برای رهبران سیاسی آمریكا بود كه زانوی خود را خم می كنند و از او نصیحت و راهنمایی خدا می كنند ، هم اکنون است. گراهام گفت: “مهمترین کاری که رهبران باید در یک بحران انجام دهند این است که اوضاع بهتر شود و نه بدتر.”
هنگامی که مجلس سنا در ماه فوریه به برکناری ترامپ رای منفی داد ، پس از آنکه مجلس وی را وادار كرد كه اوكراين را تحت فشار قرار دهد تا خاك سياسی به بايدن ، سناتور بدهد میت رامنی، آر-یوتا ، تنها جمهوریخواهی بود که به برکناری وی رای داد.
ترامپ به دروغ تأکید کرد که انتخابات ریاست جمهوری نوامبر با تقلب از وی ربوده شده است. این ادعاها توسط مقامات دولتی هر دو حزب ، دادگاه های ایالتی و فدرال و اعضای دولت خودش رد شد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *