[ad_1]

واشنگتن: رئیس جمهور دونالد ترامپ کوین ، نماینده حزب جمهوری خواه کنگره ، در هفته گذشته به “مسئولیت” حمله هفته گذشته به پایتخت ایالات متحده اعتراف کرد مک کارتی طبق گفته دو نفر آشنا به جلسه توجیهی مک کارتی ، روز دوشنبه به قانونگذاران حزب گفت.
مک کارتی ، که گفت به اعتقاد او ترامپ مسئول خشونت است ، جزئیات مکالمه تلفنی را که با ترامپ طی یک تماس احساسی 2-1 / 2 ساعته با جمهوری خواهان انجام داده است ، به اشتراک گذاشت ، بسیاری از آنها به دلیل حمله جدا از یکدیگر باقی مانده اند. منابع
هزاران هوادار ترامپ چهارشنبه گذشته به مقرهای کنگره یورش بردند و نمایندگان مجلس را که به پیروزی رئیس جمهور منتخب دموکرات جو بایدن گواهی دادند ، مجبور کردند در حمله ای که منجر به کشته شدن 5 نفر شد ، پنهان کنند.
این خشونت ها اندکی پس از آن انجام شد که ترامپ در طی تجمعی از حامیان خود خواست تا به سمت پایتخت نشین بروند در حالی که وی ادعاهای دروغین “تقلب” در انتخابات 3 نوامبر علیه او را تکرار کرد.
در ابتدا ، ترامپ با نادیده گرفتن درخواست ها برای محکوم کردن این حمله ، ادعاهای دروغین خود در مورد تقلب در انتخابات را تکرار کرد و با حامیان درگیر در محاصره کنگره “بسیار ویژه” رفتار کرد.
یک روز بعد ، وی خشونت را “حمله مشمئز کننده” توصیف کرد و قول داد که برای انتقال آرام قدرت تلاش کند ، اگرچه شکست در انتخابات را قبول نکرد.
به گفته یکی از منابع ، مک کارتی روز دوشنبه به سایر جمهوری خواهان گفت: “من با رئیس جمهور کاملاً صریح و روشن صحبت کردم. او مسئول سخنان و اقدامات خود است.”
“من امروز شخصاً از او س askedال کردم که آیا او مسئول آنچه که اتفاق افتاده است ، آیا از آنچه اتفاق افتاده احساس بدی دارد. او به من گفت که مسئول آنچه اتفاق افتاده است.”
مک کارتی گفت که از ترامپ خواسته است تا با بایدن تماس بگیرد. “من شخصاً از شما می پرسم. با جو بایدن تماس بگیرید. برای این ملت.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *