[ad_1]

اورشلیم: یک موشک ضدهوایی سوریه به جنوب فرود آمد اسرائيل ارتش اسرائیل گفت ، اوایل روز پنجشنبه ، این آژیرها در نزدیکی راکتور هسته ای فوق العاده مخفی این کشور به صدا در آمد. وی در پاسخ گفت که به سامانه موشکی و سیستم های دفاع هوایی در همسایگان سوریه حمله کرده است.
بعداً رسانه های اسرائیلی موشک سوریه را یک پرتابه “اشتباه” توصیف کردند نه حمله عمدی به عمق اسرائیل. در سالهای اخیر ، اسرائیل بارها حملات هوایی به سوریه از جمله به اهداف نظامی مرتبط با دشمنان ایران و لبنان را آغاز کرده است. حزب الله شبه نظامیان ، هر دو متحد بشار اسد رئیس جمهور سوریه هستند. چنین حملاتی بطور روزمره آتش ضدهوایی سوریه را به خود جلب می کند. مبادله روز پنجشنبه غیرمعمول بود زیرا گلوله سوریه در اعماق اسرائیل فرود آمد.
خبرگزاری دولتی سوریه سانا گفت که مبادله با حمله هوایی اسرائیل به دومایر ، حومه پایتخت این کشور آغاز شد دمشق. اعتقاد بر این است که Dumeir در آن تأسیسات و باتری های نظامی سوریه و همچنین پایگاه ها و انبارهای تسلیحاتی متعلق به شبه نظامیان مورد حمایت ایران قرار دارد. سانا گفت چهار سرباز زخمی شده اند.
مستقر در انگلستان دیده بان حقوق بشر سوریه، یک گروه نظارت بر جنگ مخالف مستقر در انگلیس که جنگ داخلی سوریه را رصد می کند ، گفت که حملات اسرائیل به یک پایگاه دفاع هوایی متعلق به ارتش سوریه اصابت کرده و باتری های دفاع هوایی را در منطقه نابود کرده است. این گزارش می گوید ارتش سوریه در پاسخ موشک های زمین به هوا شلیک کرده است.
رسانه های سوریه اشاره ای به موشک ضدهوایی نکردند که در اعماق اسرائیل فرود آمد.
ارتش اسرائیل این پرتابه را که در نزدیکی سایت هسته ای فرود آمد ، به عنوان یک موشک زمین به هوا توصیف کرد که معمولاً برای دفاع هوایی در برابر هواپیماهای جنگنده یا موشک های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این ممکن است نشان دهد که موشک سوریه هواپیماهای جنگی اسرائیلی را هدف قرار داده است ، اما اشتباه از دست رفته و پرواز کرده است. با این حال ، دیمونا ، شهری در صحرای نگف که راکتور هسته ای اسرائیل در آن واقع شده است ، در حدود 300 کیلومتری (185 مایل) جنوب دمشق قرار دارد ، که این یک برد بزرگ برای یک موشک زمین به هوا بی جا است.
ارتش اسرائیل گفت که یک سامانه دفاع موشکی برای رهگیری گلوله به کار گرفته و خسارتی نداشته است. ارتش اسرائیل بعداً در بیانیه ای گفت كه تحقیقات اولیه نشان داد كه موشك سوریه رهگیری نشده است.
آژیرهای حمله هوایی در ابو کرینات ، دهکده ای که فقط چند کیلومتر از دیمونا فاصله دارد ، به صدا درآمد. انفجارهایی که در سراسر اسرائیل شنیده می شود ممکن است سیستم های دفاع هوایی باشد.
قطعات واضح موشک در استخر شنا در آشالیم ، جامعه ای در حدود 32 مایلی جنوب غربی دیمونا پیدا شد. نیروهای اسرائیلی در محل حاضر شده و قطعات را جمع آوری کردند.
ارتش اعلام کرد که با حمله هوایی به باتری که موشک ضدهوایی و سایر باتری های زمین به هوا را در سوریه شلیک می کند ، پاسخ داد.
تبادلات بین اسرائیل و سوریه در حالی رخ می دهد که تنش های فزاینده ای بین اسرائیل و ایران ، متحد اصلی سوریه وجود دارد. ایران که از نیروهای خود و نیابتی در سوریه نگهداری می کند ، اسرائیل را به حملات متوالی به تأسیسات هسته ای خود از جمله کارشکنی در تأسیسات هسته ای نطنز در 11 آوریل متهم کرده و قول انتقام داده است. وی همچنین تهدید کرد که تلاش های ایالات متحده برای احیای توافق هسته ای بین المللی با ایران را پیچیده تر خواهد کرد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *