[ad_1]

اسلام آباد: داون گزارش داد ، از اواخر ماه گذشته که مرکز فرماندهی و عملیات ملی (NCOC) محدودیت ها را کاهش داده ، پاکستان شاهد افزایش 50 درصدی در موارد Covid-19 بوده است.
1714 نفر در یک روز به ویروس آلوده و 38 نفر جان خود را از دست دادند ، در حالی که تعداد موارد فعال در 6 مارس به 17352 نفر افزایش یافت.
براساس داده های NCOC ، 1176 مورد در 27 فوریه و 1116 مورد در اول مارس ثبت شده است ، اما تعداد آنها ناگهان به 2 هزار و 388 مورد در 2 مارس و 1519 در 4 مارس افزایش یافته است.
داون گزارش داد ، داده های منتشر شده در روز شنبه 1714 مورد را نشان می دهد که در کمتر از دو هفته حدود 50 درصد افزایش داشته و در یک روز 38 مورد تلفات گزارش شده است.
پیش از این ، در 24 فوریه ، NCOC تصمیم گرفته بود تا محدودیت های مربوط به ویروس کرونا را در مشاغل ، مدارس ، دفاتر و سایر محل های کار با اجازه دادن به آنها برای عملکرد کامل کاهش دهد.
طبق دستورالعمل جدید ، مهلت فعالیت های تجاری لغو شد ، در حالی که شرط حضور 50 درصدی مشاغل لغو شد.
از مدارس خواسته شده است که پنج روز در هفته فعالیت کنند ، در حالی که اجازه برگزاری مراسم عروسی داخل سالن و سینماها و حرم های آزاد از 15 مارس به اجرا گذاشته شده است.
NCOC همچنین اجازه داده است که تعداد تماشاگران حاضر در مسابقات سوپرلیگ پاکستان از 20٪ به 50٪ افزایش یابد و حضور کامل را در مرحله پلی آف با روشهای عملیاتی دقیق استاندارد (SOP) مجاز می داند.
داون گزارش داد ، اما با یافتن برخی از بازیکنان آلوده به Covid-19 ، این مسابقات به 4 مارس موکول شد.
بعلاوه ، تصمیم برای اجازه دادن به وعده های غذایی داخل سالن بر اساس نتیجه جلسه بررسی برگزار شده در 10 مارس بود.
علاوه بر این ، انجمن پزشکی پاکستان ، نهاد نمایندگی پزشکان ، پیشنهاد کرده بود که دولت رویه های عملیاتی استاندارد را اعمال کند و محدودیت هایی برای محدود کردن شیوع ویروس اعمال کند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *