[ad_1]

ژنو: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد ، تعداد موارد جدید Covid-19 گزارش شده در سراسر جهان هفته گذشته با 16 درصد کاهش به 2.7 میلیون نفر رسیده است.
WHO اواخر روز سه شنبه در به روز رسانی هفتگی اپیدمیولوژیک خود ، با استفاده از داده ها تا روز یکشنبه ، تعداد مرگ و میرهای جدید نیز 10 درصد در هفته کاهش داد و به 81000 نفر رسید.
پنج منطقه از شش منطقه WHO در جهان درصد دو رقمی موارد جدید را گزارش می کنند ، فقط در شرق مدیترانه رشد هفت درصدی را نشان می دهد.
هفته گذشته ، تعداد موارد جدید در آفریقا و اقیانوس آرام غربی 20 درصد ، در اروپا 18 درصد ، در آمریکا 16 درصد و در جنوب شرقی آسیا 13 درصد کاهش یافته است.
مدیرکل WHO تدروس آدانوم گبریزوس روز دوشنبه گفت که تعداد پرونده های جدید برای پنجمین هفته متوالی کاهش یافته است که تقریبا بیش از پنج میلیون مورد در هفته 4 ژانویه نصف شده است.
تدروس گفت: “این نشان می دهد اقدامات ساده بهداشت عمومی حتی اگر گزینه هایی وجود داشته باشد نیز جواب می دهد.”
“آنچه اکنون اهمیت دارد این است که چگونه در برابر این روند واکنش نشان می دهیم. آتش خاموش نمی شود ، اما اندازه آن را کاهش داده ایم. اگر در هر جبهه ای از جنگ با آن دست برداریم ، دوباره برمی گردد.”
اولین ویروس ویروس کرونا در انگلیس در هفته و دوشنبه در 94 کشور گزارش شده است ، که طبق به روزرسانی اپیدمیولوژیک ، 8 مورد افزایش یافته است.
انتقال محلی گزینه ، برخلاف موارد وارداتی ، حداقل در 47 کشور گزارش شده است.
این نوع ، اولین بار در آفریقای جنوبی دیده شده است ، در 46 کشور ثبت شده است ، در دو کشور دیگر ، با انتقال محلی در حداقل 12 از این کشورها.
نسخه به اصطلاح برزیلی در 21 کشور ، حداکثر در شش کشور ، با پخش محلی حداقل در دو کشور ، یافت شده است.
در همین حال ، تاسیسات Covax ، تلاش جهانی Covid-19 برای تهیه و توزیع واکسن ، که هدف آن اطمینان از دسترسی کشورهای فقیرتر به دوزها است ، گفت که لیست نهایی حمل و نقل برای اولین بار پس از صدور سبد سبز توسط WHO منتشر خواهد شد نور به نیش AstraZeneca.
روز دوشنبه ، WHO واکسن AstraZeneca-Oxford را که در کارخانه های هند و کره جنوبی تولید می شود ، تصویب کرد ، به این معنی که اکنون می توان آن را از طریق Covax تحویل داد و اولین تصاویر Covid-19 را به بسیاری از کشورها ارائه داد.
در بیانیه بنیانگذار WHO آمده است: “كواكس انتظار دارد كه بیشترین دور تحویل در ماه مارس انجام شود ، برخی از تحویل های اولیه در اواخر فوریه انجام می شود.”
لیست توزیع موقت ، که در 3 فوریه منتشر شد ، 337.2 میلیون دوز اولیه برنامه را تجزیه می کند – همه موارد به جز 1.2 میلیون دوز Pfizer-BioNTech از AstraZeneca. هر دو واکسن مورد تایید WHO به دو دوز تزریق شده نیاز دارند.
حدود 145 اقتصاد شرکت کننده در Covax دوزهای کافی برای ایمن سازی 3.3٪ از جمعیت جمعی خود را تا اواسط سال 2021 دریافت می کنند.
کوواکس گفت: “تحویل این مرحله از توزیع به صورت دائمی و به صورت ترانشه انجام می شود.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *