[ad_1]

ووهان: تیمی از محققان به رهبری سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز سه شنبه در جستجوی سرنخ هایی از منشا بیماری همه گیر Covid-19 به یک مرکز بهداشت حیوانات در شهر ووهان در مرکز چین رسیدند.
این تیم مستقل قبلاً از بیمارستانهای مهم ، مراکز منطقه ای کنترل بیماری و بازار غذاهای دریایی شهری در خوانان بازدید کرده است ، جایی که اولین گروه از عفونت ها در اواخر سال 2019 ظهور می کند.
این سفر “بسیار خوب ، عالی” بود ، یکی از اعضای آن ، پیتر داشاک ، رئیس اتحاد بهداشت محیط ، در پاسخ به پرس و جو درست قبل از ورود به مرکز بهداشت حیوانات به رویترز گفت.
این مرکز در استان هوبئی ، که با بیماری های اپیدمی در حیوانات مبارزه می کند ، می تواند اطلاعاتی در مورد چگونگی گسترش ویروس کرونا ، بومی خفاش های نعل اسب در جنوب غربی چین ، احتمالاً از طریق یک گونه واسطه ارائه دهد.
پیتر بن امبارک ، بهترین متخصص WHO در زمینه بیماری های حیوانات “مشترک بین انسان و دام” ، در میان اعضای تیم بود که لباس های سفید محافظ شخصی را در محل مرکز دیده بود.
یک کارگر که تجهیزات محافظتی هم به تن دارد ، پس از ورود تیم ، جاده خارج را ضد عفونی می کند.
روز دوشنبه ، یک مقام ارشد WHO ، مایک رایان ، گفت که تحقیقات ممکن است تمام پاسخ ها را برای ریشه های Covid-19 پیدا نکند ، ماموریت را یک “داستان کارآگاهی” توصیف کرد که همچنان سوالات جدیدی را ایجاد می کند.
وی همچنین از کسانی که گفتند یافته های تیم را قبول نمی کنند انتقاد کرد.
وی افزود: “این سزاوار حمایت جامعه جهانی است و سزاوار این است كه بتواند كار خود را به اتمام برساند.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *