[ad_1]

ویلمینگتون: معاون رئیس جمهور منتخب کامالا هریس او استعفا خواهد داد سنا روز دوشنبه ، دو روز قبل از افتتاح او و رئیس جمهور منتخب جو بایدن.
دستیاران حزب دموکرات کالیفرنیا زمان این کار را تأیید کردند و گفتند که فرماندار گاوین نیوزوم با باز کردن راه او برای تعیین همکار دموکرات الکس پادیلا ، وزیر امور خارجه کالیفرنیا ، برای خدمت در دو سال آخر دوره هریس ، از تصمیم وی مطلع بود.
پادیلا اولین سناتور لاتین از کالیفرنیا خواهد بود ، جایی که حدود 40٪ از جمعیت اسپانیایی تبار هستند. نیوزوم پس از لابی شدید برای تعطیلات نادر مجلس سنا از پرجمعیت ترین کشور ، انتخاب خود را در ماه دسامبر اعلام کرد.
هریس سخنرانی خداحافظی از سنا نخواهد داشت. قرار است سنا روز سه شنبه ، در آستانه روز بازیگری ، دوباره دیدار کند.
ورود پادیلا به همراه هریس که وقتی سوگند یاد کرد رئیس مجلس سنا شد معاون رئيس جمهور، بخشی از اکثریت آینده دموکرات ها در سنا است. اما حزب هنوز به یک حس احتیاج دارد جان اوسوف و رافائل وارنوک از جورجیا به عنوان برندگان انتخابات 5 ژانویه خود تایید و سپس سوگند یاد کنند.
هریس اولین زن سیاه پوست و اولین زن از نژاد جنوب آسیا خواهد بود که به عنوان معاون رئیس جمهور خدمت می کند ، اما خروج او از مجلس سنا لیست زن را بدون یک زن سیاه پوست ترک می کند. هریس تنها سناتور دوم زنان سیاه پوست بود که 17 سال پس از اتمام دوره نمایندگی ایلینوی ، کارول موزلی براون ، دموکرات ، در انتخابات کالیفرنیا پیروز شد.
در میان بسیاری از وراث بالقوه هریس ، نیوزوم حداقل دو زن برجسته سیاه پوست ، مقامات آمریکایی کارن باس و باربارا لی را نام برد. باس همچنین در میان نامزدهای نهایی بایدن برای این مسابقه بود.
دموکرات ها به مدت چهار سال در هریس در کپیتول هیل اقلیت بودند. شايد بزرگترين علامت وي به عنوان يك پرسشگر شديد از نامزدهاي دادگاه و ساير شاهدان به عنوان عضو اين دادگاه بود کمیته قضایی سنا.
هریس تقریباً بلافاصله پس از پیوستن به سنا در سال 2017 به عنوان یک نامزد آینده ریاست جمهوری در نظر گرفته شد. او در ژانویه 2019 نامزدی خود را برای کاخ سفید اعلام کرد ، اما دسامبر بعد پس از یک مبارزات انتخاباتی ناخوشایند و قبل از رای گیری در اولین نمایندگان آیووا ، انصراف داد. بایدن ، سناتور سابق ، از او دعوت کرد تا در ماه اوت به بلیط ملی بپیوندد.
پیروزی های اوسوف و وارنوک در جورجیا مجلس سنا 50-50 را تضمین کرد و هریس را به عنوان صدای رای دهنده برای کنترل دموکراتیک قرار داد. اما اوزوف و وارنوک نمی توانستند به اتاق بپیوندند تا اینکه وزیر امور خارجه گرجستان براد رافنسپرگر نتیجه نهایی آرا را تأیید کرد. رافنسپرگر ، جمهوری خواه ، گفت كه می تواند بلافاصله روز سه شنبه اقدام كند و به هیچ وجه اجازه نمی دهد كه پادیلا ، اوسوف و وارنوك در جلسه بعد از ظهر با هم به مجلس سنا بپیوندند.
اما جمهوری خواهان اکثریت قریب به اتفاق خود را حفظ می کنند تا زمانی که هر سه نفر روی کار بیایند و هریس در سمت ریاست جمهوری بنشیند.
عزیمت زودهنگام هریس از سنا سابقه های زیادی دارد.
بایدن آخرین سناتوری بود که به عنوان معاون رئیس جمهور انتخاب شد. وی در 15 ژانویه 2009 ، پنج روز قبل از او و از سمت خود در دلاور استعفا داد باراک اوباما پیدا شدند. اوباما ، سناتور زمان انتخاب خود ، دو ماه قبل از بایدن از صندلی خود در ایلینوی استعفا داده بود.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *