[ad_1]

قاهره: مصر روز دوشنبه وزیران خارجه آلمان ، فرانسه و اردن را برای گفتگو در مورد راه های احیای گفتگوهای صلح بین آنها پذیرفت اسرائيل و فلسطینی ها ، یک هفته قبل از رئیس جمهور تازه انتخاب شده جو بایدن منصب می شود
وزرا در بیانیه مشترکی خواستار اقدامات عملی برای آغاز “گفتگوهای معتبر” بین اسرائیل و فلسطینیان برای دستیابی به یک کشور فلسطین در شرق بودند. اورشلیم به عنوان پایتخت آن در خاک اسرائیل ، در سال 1967 در خاورمیانه فتح شد.
وزرا گفتند که آماده همکاری با ایالات متحده برای تسهیل مذاکراتی هستند که منجر به “صلح جامع ، عادلانه و پایدار در منطقه” شود.
وزیر امور خارجه مصر سامه شکری تأسیس مستقل دولت فلسطین نباید امنیت اسرائیل را به خطر بیندازد.
وی پس از نشست وزرا در یک کنفرانس خبری مشترک گفت: “وجود یک کشور مستقل و همسایه فلسطین همراه با یک کشور امن اسرائیل تضمین اصلی برای دستیابی به ثبات در منطقه ما است.”
فلسطینیان در دولت ریاست جمهوری در حال خروج دچار عقب گردهای زیادی شده اند دونالد ترامپ و شکایت کردند که فکر می کردند قدم های اسرائیلی ها با واشنگتن است. با این حال ، آنها گفتند که آماده همکاری با دولت آینده بایدن هستند.
ترامپ تشکیلات خودگردان فلسطین را برکنار کرد ، قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و سفارت آمریکا را از تل آویو منتقل کرد ، کمک های مالی به فلسطینیان را کاهش داد و غیرقانونی بودن شهرک های اسرائیلی را در زمین های مورد ادعای فلسطینیان معکوس کرد.
عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر اوایل روز دوشنبه با وزرا دیدار کرد. ماه گذشته ، رهبر مصر گفت قاهره در تلاش است تا یک راه حل دو کشوری برای درگیری اسرائیل و فلسطین “با در نظر گرفتن تغییرات منطقه ای و بین المللی” انجام دهد. او به وضوح به انتخاب بایدن و ایجاد روابط با اسرائیل توسط چهار کشور عربی – امارات متحده عربی ، بحرین ، سودان و مراکش اشاره داشت.
در یک کنفرانس مطبوعاتی ، ژان ایو لودریان ، وزیر امور خارجه فرانسه ، از اسرائیل و فلسطینیان خواست که شروع و اعلام تعهد خود برای حل منازعه و جلوگیری از اقدامات یک جانبه را اعلام کنند.
وی گفت چنین بیانیه ای “یک ابتکار کوچک برای ایجاد اعتماد بین دو طرف و آغاز رایزنی ها” خواهد بود.
وزیر امور خارجه آلمان قبل از عزیمت به قاهره روز یکشنبه در توییتی نوشت که وزرا در مورد “چه قدم های مشخصی می توانند به ایجاد اعتماد بین اسرائیل و فلسطینی ها کمک کنند” بحث خواهند کرد
در ماه سپتامبر ، محمود عباس ، رئیس جمهور فلسطین خواستار برگزاری یک کنفرانس بین المللی در اوایل سال 2021 برای آغاز “روند صلح واقعی” بر اساس قطعنامه های سازمان ملل و توافق های گذشته با اسرائیل شد. فلسطینی ها دیگر ایالات متحده را به عنوان یک واسطه صادق نمی بینند.
ماه گذشته ، ریاض الملکی ، وزیر امور خارجه فلسطین گفت که تشکیلات خودگردان فلسطین آماده همکاری با دولت آینده بایدن است و از اسرائیل خواست که به مذاکرات مبتنی بر راه حل دو کشور برای حل اختلافات اسرائیل و فلسطین بازگردد.
برای بیش از سه دهه ، فلسطینی ها در کرانه باختری ، غزه و بیت المقدس شرقی ، سرزمین های اشغال شده توسط اسرائیل در طول جنگ 1967 ، به دنبال یک کشور مستقل بودند. توسط نیروهای عباس در سال 2007
پس از نخست وزیر اسرائیل ، هیچ مذاکره صلح قابل توجهی بین اسرائیل و فلسطینیان انجام نشده است بنیامین نتانیاهو بیش از یک دهه پیش برای اولین بار انتخاب شد و دو طرف به شدت در مورد موضوعات اصلی درگیری اختلاف نظر دارند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *