[ad_1]

بخش پاسخگویی به بحران این سازمان گزارشی 160 صفحه ای با عنوان “گویا ما دشمنی هستیم که آنها با آن می جنگند: زندان گسترده ، شکنجه و آزار و اذیت مسلمانان در سین کیانگ چین” را منتشر کرد.

این سازمان که کارزاری جدیدی را آغاز کرده و گزارشی را علیه ظلم چین به اقلیت های مسلمان ساکن در منطقه خودمختار سین کیانگ اویگور منتشر کرده است ، حبس دسته جمعی ، شکنجه و آزار و اذیت اویغورها ، قزاق ها و سایر اقلیت های قومی مسلمان که اکثراً مسلمان هستند را علیه بشریت محکوم کرده است. گفت او کشف شده است.

این گزارش شامل ده ها شهادت جدید است که توسط بازداشت شدگان سابق جمع آوری شده است ، و توصیف شیوه های بسیار سختی است که مقامات چینی از سال 2017 برای از بین بردن سنت های مذهبی ، اقدامات فرهنگی و زبان های محلی اقوام مسلمان در منطقه به آن متوسل شده اند.

این گزارش با تأکید بر اینکه این جنایات تحت عنوان “مبارزه با تروریسم” اویغورها ، قزاق ها ، مسلمانان هوی ، قرقیزها ، ازبک ها و تاجیک ها را هدف قرار داده است ، گفت: “مقامات چین یکی از مدرن ترین سیستم های مشاهده را در جهان در سین کیانگ ایجاد کرده اند و “تحول از طریق آموزش”. تشکیل شبکه ای از صدها اردوگاه (اردوگاه های بازداشت) تحت عنوان استفاده می شود.

در این گزارش با اشاره به اینکه شکنجه و بدرفتاری به طور سیستماتیک در این اردوگاه ها انجام می شود ، خاطرنشان می کند که تمام جنبه های زندگی روزمره به منظور تحمیل آرمان های یک ملت سکولار ، همگن چین و حزب کمونیست ، کاملاً نظم پذیر است.

“در کلانتری ها ضرب و شتم ، کمبود خواب و ازدحام زیاد وجود دارد”

این گزارش از اوایل سال 2017 بازداشت خودسرانه تعداد زیادی از مردم ، عمدتاً از اقلیت های قومی مسلمان ، در منطقه خودمختار سین کیانگ اویگور را مستند می کند.

علاوه بر این ، گزارش تأکید می کند که این شامل صدها هزار نفر اعزام شده به زندان ها و همچنین صدها هزار نفر (شاید حتی یک میلیون یا بیشتر) که به اردوگاه های بازداشتگاه فرستاده شده اند.

در این گزارش آمده است كه بیش از 50 شاهد آزاد شده از اردوگاه های بازداشت به دلیل رفتاری كه ظاهراً كاملاً قانونی بود ، مانند داشتن نقاشی با مضمون مذهبی یا معاشرت با شخصی كه در خارج از كشور زندگی می كرد ، بازداشت شدند. بدون هشدار و دستگیر کردن آنها بدون دادرسی مناسب. “گفته شده است.

در این گزارش که توسط عفو بین الملل مصاحبه شده ، گفته شده است که بسیاری از بازماندگان اردوگاه ابتدا در کلانتری ها مورد بازجویی قرار گرفتند و اطلاعات بیومتریک و پزشکی آنها قبل از اعزام به اردوگاه ثبت شده است.

در این گزارش با اشاره به اینکه این افراد بیشتر روی صندلی های استیل موسوم به “صندلی ببر” مورد بازجویی قرار گرفتند ، بدن آنها را در موقعیت های دردناک نگه داشته و به پاهای آهنین و دستبند متصل کرده بودند ، این گزارش تأکید کرد که ضرب و شتم ، کمبود خواب و ازدحام بیش از حد وجود دارد.

– مسلمانان در منطقه خودمختار سین کیانگ اویگور هم در داخل و هم در خارج از اردوگاه ها تحت نظر هستند

در این گزارش تأکید شده است که تمام افرادی که از اردوگاه های بازداشتی سازمان با آنها روبرو شده اند مورد شکنجه یا بدرفتاری قرار گرفته اند و موارد زیر را ذکر کرده است:

“علاوه بر تأثیرات روانی تجمعی ناشی از غیرانسانی شدن روزمره ، این شامل شکنجه جسمی ، مانند ضرب و شتم ، برق گرفتگی ، انزوا ، محرومیت از غذا ، آب و خواب ، قرار گرفتن در معرض سرمای شدید و محدودیت حرکت از طریق انواع شکنجه ، مانند بعنوان “ببر برخی گزارش کردند که مجبور شده اند 24 ساعت یا بیشتر روی” صندلی ببر “بنشینند. یک زن مسن به دلیل محافظت از مردی که در همان بند بود مجازات شد به یک اتاق تنگ و تاریک و سرد منتقل شد. یک اتاق بدون پنجره دستها و پاهای او را به زنجیر بسته بودند و به مدت سه روز در یک شبکه آهنی نگه داشتند. او گفت که مجبور شد روی صندلی بنشیند. “

در این گزارش آمده است كه مسلمانان در منطقه خودمختار شین جیانگ اویگور “یكی از شدیدترین گروههای بازداشت شده در جهان” هستند ، چه در داخل و چه در خارج از اردوگاه ها ، و همه بازداشت شدگان در این اردوگاه ها تحت نظارت تقریباً مداوم هستند ، چه به صورت الكترونیكی و چه توسط مقامات ، حداقل چند ماه پس از آزادی گفته می شود او را زیر دست نگه داشته اند

– “اقدامات اساسی مذهبی و فرهنگی” شدید “تلقی می شود

در این گزارش با تأکید بر اینکه مسلمانان در منطقه خودمختار سین کیانگ اویگور نمی توانند آزادانه عبادت کنند ، اظهار داشت: “ده ها زن و مرد مسلمان به این سازمان گفته اند که مقامات منطقه ای چین با اسلام بسیار خصمانه هستند. اعمال اصلی مذهبی و فرهنگی” افراطی “تلقی می شود و زمینه های بازداشت هستند

به همین دلیل ، در این گزارش آمده است كه بسیاری از افراد نماز یا نشان دادن ایمان اسلامی خود را به روشی قابل فهم از بیرون متوقف كرده اند. گفته شد: “این در لباس ، مراقبت شخصی و حتی نحوه صحبت ما منعکس می شود. لحظه ها ، سجاده های نماز و سایر آثار مذهبی عملاً ممنوع است”.

در این گزارش گفته شده است كه افراد با این سازمان مصاحبه كرده اند كه مساجد ، نمازخانه ها ، گورستان ها و سایر اماكن مذهبی و فرهنگی در سراسر منطقه خودمختار سین کیانگ وایگور به طور منظم تخریب شده یا برای اهداف دیگر بازگشایی شده اند.

– “دولت چین در تلاش است تا تخلفات را پنهان کند”

در این گزارش با تأکید بر اینکه دولت چین تلاش کرده است تا موارد نقض قوانین بین المللی حقوق بشر را در منطقه خودمختار سین کیانگ اویگور پنهان کند ، گفت: “مقامات هر کسی را که می گوید چه اتفاقی افتاده تهدید ، دستگیری و آزار می دهد.” عبارتی استفاده می شود

در این گزارش آمده است که سرنوشت صدها هزار بازداشت شده ناشناخته است و بسیاری از آنها هنوز می توانند در اردوگاه ها نگهداری شوند ، در این گزارش آمده است: “ارقام رسمی چین نشان می دهد که در سین کیانگ افزایش قابل توجهی داشته است. احکام زندان از 2017 و تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که ساخت زندان های جدید در حالی که بسیاری از مردم در زندان های طولانی مدت هستند افزایش یافته است. او محکوم شد. دیگران را به مکانهایی فرستادند که مردم را مجبور یا مجبور به کار کنند. “بیانیه ای گنجانده شد.

“این واقعیت که میلیون ها انسان در ترس زندگی می کنند باید وجدان بشریت را شوکه کند.”

دبیرکل عفو بین الملل و گزارشگر ویژه سابق سازمان ملل اگنس کالامار اظهارات زیر را بیان کرد:

“مقامات چینی یک فضای باورنکردنی در منطقه خودمختار سین کیانگ اویگور ساخته اند. اویغورها ، قزاق ها و سایر اقلیت های مسلمان با جنایاتی علیه بشریت و سایر موارد جدی نقض حقوق بشر روبرو هستند که تهدید می کند هویت مذهبی و فرهنگی آنها را از بین می برد. تعداد زیادی در اردوگاه ها به ضمیر وجدان بشریت را که میلیونها انسان تحت قدرت یک دستگاه نظارت غول پیکر در حالی که تحت شستشوی مغزی ، شکنجه و سایر اعمال تحقیرآمیز قرار دارند ، به شدت ترس می اندازند.

چین باید فوراً اردوگاه های بازداشت را ببندد ، زندانیان در آن اردوگاه ها را به دلخواه آزاد کند و آنها را تعطیل کند و به حملات سیستماتیک به مسلمانان در سین کیانگ پایان دهد. جامعه جهانی باید صدای خود را بلند کرده و با هم همکاری کنند تا یک بار و برای همیشه این فاجعه پایان یابد. سازمان ملل متحد باید بلافاصله مکانیزم تحقیق مستقل ایجاد کرده و آنها را به منطقه بفرستد تا مسئولین جرایم تحت قوانین بین المللی را مسئول بداند. “

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *