[ad_1]

لاهور: پاکستانبدن ضد پیوند تحقیقات درباره پولشویی علیه جنگ نخست وزیر پیشین نواز شریف در روز چهارشنبه را از سر گرفت مریم نواز و در تاریخ 26 مارس با او تماس گرفت.
اداره ملی پاسخگویی (NAB) ، ماریام 47 ساله را به پولشویی از طریق سرمایه گذاری های متغیر به عنوان سهامدار عمده شرکت Sugar Mills Chaudhry متهم کرده است. این گزارش می گوید که وی در طی سالهای 1992-93 ، زمانی که پدرش نخست وزیر بود ، با کمک برخی از خارجی ها درگیر پولشویی بود.
ماریام در ژوئیه 2018 در رابطه با پرونده ای در مورد مالکیت آپارتمانهای لوکس خانواده شریف در آونفیلد هاوس ، لندن ، به هفت سال زندان محکوم شد. اما این حکم توسط دادگاه عالی اسلام آباد به حالت تعلیق درآمد.
در اطلاعیه به لیگ مسلمانان پاکستان-نواز (PML-N) معاون رئیس جمهور ، که روز چهارشنبه در اینجا صادر شد ، NAB از او خواست جزئیات معاملات 70 میلیون روپیه پاکستان از حساب بانکی خانواده شریف Chaudhry Mill Mill را به حساب بانکی شخصی او ارائه دهد.
ماریام همچنین به انتقال بیش از 11000 سهم کارخانه های قند Chaudhry به نام خود از سه کشور خارجی – سعید سیف بن جبار السویدی (شهروند امارات متحده عربی) ، شیخ زکا عودین (شهروند انگلیس) و هانی احمد جامجوم شهروند سعودی متهم شده است.
بعلاوه ، NAB اظهار داشت كه مریم ذینفع اصلی این پرونده است.
سند کارخانه قند چودری که در اختیار کمیسیون بورس و اوراق بهادار پاکستان است ، نشان می دهد که 9.4 میلیون سهم آن به نام سیف بن جبر آل سویدی ، رئیس گروه بن جبر در امارات منتشر شده است. سوویدی از سال 1999 تا 2008 به عنوان سهامدار عمده کارخانه های قند ظهور کرد که ارزش آن در اکتبر 1999 310 میلیون روپیه بود.
“بعداً ، در ماه مه 2008 ، سهام فوق الذکر بدون هیچ گونه پرداختی به مریم نواز (متهم) منتقل شد. در بیانیه آمده است که مدیریت CSM گفت که سویدی 6 میلیون دلار برای خرید 9.4 میلیون سهم به حساب بانکی خود در لاهور ارسال کرده است.
NAB به ماریام دستور داد در تاریخ 26 مارس ، همراه با سوابق و شواهد مربوطه ، نزد یک تیم تحقیقاتی ترکیبی در دفتر او در لاهور حاضر شود.
NAB گفت: “عدم رعایت این اخطار ممکن است منجر به عواقب ناشی از بخش 2 قانون پاسخگویی ملی 1999 شود.”
پیش از این ، NAB دادخواست در دادگاه عالی لاهور با درخواست لغو وثیقه پس از دستگیری که در این مورد در نوامبر 2019 به وی ارائه شده بود. LHC در 7 آوریل اخطاریه ای را برای وی ارسال کرد و درخواست پاسخ داد.
در بیانیه ای ، NAB گفت که ماریام در تلاش است تا از طریق اظهارات “فتنه انگیز” خود تحقیقات “فساد و پولشویی علیه خانواده شریف” را “تحت تأثیر قرار دهد”. NAB در پاسخ به حمله مقدماتی خود به وی گفت: “ماریام نواز سعی کرد هر زمان که توسط دفتر تماس گرفت ، هرج و مرج را در کشور ایجاد کند. همچنین همچنان به صدور بیانیه های فتنه انگیزی با هدف هدف قرار دادن NRA ، دادگستری و اجرای قانون می پردازد. و هدف اصلی آن تأثیرگذاری و جلوگیری از تحقیقات در مورد فساد و پولشویی علیه خانواده شریف است. علاوه بر این ، این کشور همچنین سعی در ایجاد نظم و قانون در کشور دارد. ”
ماریام از صلاحیت NAB برای ارزیابی اظهارات سیاسی خود س questionال کرد و خواستار تشکیل پرونده برای وی به دلیل نقض وظیفه شد.
در پرونده پولشویی و پولشویی بدون فساد مالی ، خانواده شریف به کلاهبرداری در 7 میلیارد روپیه پاکستان متهم شده اند.
NAB همچنین شریف را در این مورد احضار کرده بود ، اما او از نوامبر 2019 برای درمان پزشکی در لندن به سر برد.
در نوامبر 2019 ، شریف پس از اعطای مجوز چهار هفته ای به دادگاه عالی لاهور ، به لندن عزیمت کرد که به او اجازه می داد برای مداوا به خارج از کشور برود.
وی با استناد به تلاش خود برای مواجهه با محاکمه و عدالت ظرف چهار هفته یا به محض اعلام سلامتی و توانایی سفر پزشکان ، به دادگاه عالی لاهور متعهد شده بود که به پاکستان بازگردد.
از طرف هیئت پزشکی PTI به شریف ، که به یک اختلال در سیستم ایمنی بدن مبتلا شده است ، توصیه شده است برای درمان به خارج از کشور برود. وی به بیماری کرونر قلب مبتلا شد.
در لندن ، وی تحت ارزیابی و آزمایشات جامع قلب و عروق در بیمارستانهای رویال برومپتون و هارفیلد قرار گرفت.
دولت نخست وزیر پنج پرونده فساد را آغاز کرده است عمران خان پیش از این در برابر برتری 71 ساله PML-N پس از برکناری وی از سمت توسط دادگاه عالی در ژوئیه 2017 در پرونده Panama Papers.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *