[ad_1]

واشنگتن: وزارت بازرگانی ایالات متحده غول نفتی دولت چین روز پنجشنبه اضافه شد CNOOC به لیست سیاه خود از اقدامات “جنگ طلبانه” در دریای مناقشه جنوب چین.
این اقدام آخرین اقدام در تشدید تحریم ها علیه این شرکت بود و باعث شد شاخص های S&P داو جونز اواخر روز چهارشنبه لیست این شرکت را لغو کند.
این همچنین منعکس کننده رئیس جمهور معزول است دونالد ترامپموج فشارهای آخرین لحظه به پکن در حالی که روزهای دفتر وی در حال پایان است ، پس از چهار سال سیاست دیپلماتیک و تجاری تهاجمی علیه قدرت های اقتصادی رقیب ، در حال پایان است.
“اقدامات بی پروا و جنگ طلبانه چین در دریای چین جنوبی و فشار تهاجمی آن برای دستیابی به دارایی های معنوی و فن آوری های حساس برای نظامی سازی ، تهدیدی برای امنیت ملی ایالات متحده و امنیت جامعه جهانی است.” تجارت دبیر، منشی ویلبور راس در بیانیه ای گفت.
“CNOOC برای ارعاب همسایگان چین بی ادبانه علیه ارتش آزادیبخش خلق عمل می کند و ارتش چین همچنان از سیاست های دولت برای همجوشی نظامی و نظامی برای اهداف سوicious استفاده می کند.”
اختلافات ارضی سالها در جریان بوده است ، زیرا پکن اعتراضات ایالات متحده را نادیده می گیرد زیرا در حال ساخت مجموعه ای از جزایر مصنوعی برای گسترش دامنه نظامی و تجاری خود در منطقه است که گمان می رود دارای ذخایر ارزشمند نفت و گاز است.
چین ادعا می کند تقریباً کل دریای چین جنوبی ، از جمله جزایر اسپراتلی ، هر چند تایوان ، فیلیپین ، برونئی ، مالزی و ویتنام ادعا می کنند بخشهایی از آن را در اختیار دارد.
وزارت بازرگانی گفت: “CNOOC به طور مکرر اکتشاف و تولید نفت و گاز دریایی در جنوب چین را آزار و تهدید کرده است تا خطر سیاسی را برای شرکای خارجی علاقه مند ، از جمله ویتنام افزایش دهد.”
این تصمیم تجاری به دنبال بیانیه هفته گذشته وزارت خزانه داری مبنی بر اینکه CNOOC را به لیست تحریم های خود با هدف مسدود کردن کلیه دارایی های تحت صلاحیت ایالات متحده و منع شرکت های آمریکایی – از جمله بانک ها و سایر شرکت های تابعه آمریکا – اضافه می کند. برای تجارت با آنها
S&P داو جونز اندیکس گفت این شرکت CNOOC را از لیست سهام خود “در اول فوریه یا قبل از آن” حذف خواهد کرد.
راس گفت ، تجارت همچنین محدودیت های شرکت فناوری چینی Skyrizon را تشدید کرد و به استناد روابط با ارتش چین که “تهدید قابل توجهی برای امنیت ملی ایالات متحده و منافع سیاست خارجی است”.
این بدان معناست که شرکتهای آمریکایی برای تجارت با این شرکت به مجوز احتیاج دارند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *