[ad_1]

WARSAW: تقریباً ممنوعیت کامل کار سقط جنین در اجرا شد لهستان و سه ماه پس از آنکه دادگاه عالی حکم غیر قانونی بودن سقط جنین مادرزادی را صادر کرد ، دور جدیدی از اعتراضات ملی را برانگیخت.
پنجشنبه برای دومین شب متوالی مردم به رهبری یک اعتصاب زنان ، اعتصاب زنان ، به خیابانهای ورشو و سایر شهرها سرازیر شدند.
در بنری که توسط زنی در میان معترضین در ورشو در دست داشت ، آمده است: “من می خواستم فرزندان بیشتری داشته باشم ، شما این آرزو را کشتید.” برخی از زنان لهستانی گفتند که در صورت انکار درست برای خاتمه دادن به بارداری در مورد جنین که به شدت تغییر شکل یافته است ، آنها به هیچ وجه سعی در بچه دار شدن ندارند.
مقام ارشد حقوق بشر لهستان محدودیت بیشتر آنچه قبلاً یکی از محدودترین سقط ها بود را محکوم می کند قوانین در اروپا ، آن را فاجعه ای برای زنان خواند.
آدام بودنار ، کمیسیونر حقوق بشر یا نماینده دادگستری که نقشش مستقل از لهستان است ، گفت: “دولت می خواهد حقوق آنها را بیشتر محدود کند ، زندگی آنها را به خطر بیندازد و آنها را به شکنجه محکوم کند.” دولت. “این توهین با مخالفت جامعه مدنی روبرو می شود.”
تنها توجیه قانونی سقط جنین در لهستانی قانون اگر زندگی یا سلامتی زن در معرض خطر باشد یا بارداری نتیجه تجاوز جنسی یا محارم باشد. تا به امروز ، حدود 98٪ از کل سقط های قانونی در کشور – که 1110 مورد آن در سال 2019 بوده است – بر اساس ناهنجاری های جنین انجام شده است.
محدودیت های سقط جنین در میان فرسایش گسترده تری از آزادی های مدنی در اختیار مقامات پوپولیست راست گرا در لهستان و همچنین در مجارستان است. فرسایش حقوق دموکراتیک در هر دو کشور در حال گسترش به سایر مناطق اروپای مرکزی کمونیست سابق است ، که چالشی برای اتحادیه اروپا و جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده است ، زیرا او به دنبال بازگرداندن هنجارهای دموکراتیک در داخل و خارج از کشور است.
روز چهارشنبه ، دادگاه قانون اساسی لهستان با صدور حکمی جنجالی در ماه اکتبر ، سقط جنین در موارد جنین دارای نقص مادرزادی را ممنوع کرد ، حتی آنهایی که آنقدر شدید هستند که احتمال زنده ماندن هنگام تولد وجود ندارد. سپس دولت تصمیم دادگاه را در یک ژورنال قانون دولت منتشر کرد. این مراحل پیش نیازهای رسمی لازم برای لازم الاجرا شدن قانون جدید بود.
اعضای حزب حاکم قانون و عدالت در لهستان ، که مطابق با است کلیسای کاتولیک روم، به دنبال محدودیت جدید بود. آنها استدلال می کنند که این راهی برای جلوگیری از سقط جنین با سندرم داون است که سهم قابل توجهی از سقط جنین قانونی در لهستان را تشکیل می دهد.
مدافعان حقوق زنان این قانون جدید را ناپسند می دانند.
معترضین خواستار آزادسازی کامل قانون سقط جنین و استعفا از دولت هستند که به نظر می رسد هیچ یک از آنها در کوتاه مدت وجود ندارد.
در همین حال ، گروه های مدافع حقوق زنان به دنبال راهکارهای جدید برای حمایت از زنان هستند. فدراسیون برنامه ریزی زنان و خانواده گفت با استدلال اینکه قانون جدید منع ظلم و شکنجه را نقض می کند ، خواهان جبران خسارت در دادگاه های بین المللی خواهد بود. همچنین به زنانی که می خواهند برای انجام این روش قرص سقط جنین یا سفر به خارج از کشور استفاده کنند ، کمک می کند.
برخی از معترضین روز چهارشنبه صورت خود را با دستمال های سبز ، نمادی از جنبش حق سقط جنین در آرژانتین ، پوشاندند. ایالت آمریکای جنوبی اخیراً سقط جنین را قانونی اعلام کرد ، تغییری تاریخی در عمق کاتولیک های آمریکای لاتین.
عفو اینترنشنال که قانون لهستان را “روزی وحشتناک برای زنان و دختران در لهستان” به اجرا گذاشت ، گفت که این ممنوعیت ها هرگز مانع سقط جنین نمی شود.
این محقق ارشد گفت: “در عوض ، آنها فقط با تحت فشار قرار دادن سقط جنین در زیر زمین و یا مجبور کردن زنان برای سفر به کشورهای خارجی برای دستیابی به مراقبت های لازم برای سقط جنین ، به سلامتی زنان آسیب می رسانند.”
دادگاه قانون اساسی در حکمی بیش از 200 صفحه ای استدلال کرد که مجازات سقط جنین در صورت نقص مادرزادی غیرقانونی است زیرا قانون اساسی لهستان از زندگی انسان محافظت می کند.
دادگاه قانون اساسی عمدتاً متشکل از کسانی است که توسط قانون و عدالت منصوب شده اند ، و آنها در مورد پیشنهادی که از طرف نمایندگان حزب صادر شده حکم صادر کردند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *