[ad_1]

بیروت: لبنان روز یکشنبه معامله با Pfizer برای 2.1 میلیون دوز واکسن ویروس کرونا در میان افزایش عفونت ها کشورسیستم بهداشتی از.
طبق اعلام لبنان ، دوزها قرار است در اوایل فوریه به لبنان برسند وزارت بهداشت.
در بیانیه دولت آمده است که واکسن های فایزر با 2.7 میلیون دوز دیگر از برنامه تحت هدایت سازمان ملل برای تأمین نیازهای کشورهای جهان تکمیل می شود. وی تاریخ مشخصی برای رسیدن این دوزها را مشخص نکرد اما گفت که این توافق نامه در ماه اکتبر امضا شد.
پیش از این یک قانونگذار به آسوشیتدپرس گفته بود که معامله Pfizer که در حال مذاکره است ، برای هر دوز 18 دلار است ، قیمتی که مشکلات اقتصادی لبنان را در نظر می گیرد و انتظار می رود 20٪ از جمعیت را به طور رایگان تحت پوشش قرار دهد. آ بانک جهانی وام برای تأمین بیشتر هزینه ها است.
وزارت گفت ، 2 میلیون دوز دیگر با هماهنگی بخش خصوصی لبنان و سایر شرکت های دارویی بین المللی که واکسن تولید کرده اند توافق می شود. نامیده شده آکسفورد-آسترازنکا و سینوفرم چینی به عنوان منابع بین المللی.
لبنان ، کشوری با بیش از 6 میلیون نفر ، از جمله حداقل 1 میلیون پناهنده ، از عید کریسمس و تعطیلات سال نو افزایش عظیم عفونت ها را دیده است. این افزایش بیمارستان ها و سیستم بهداشت و درمان را تحت فشار قرار داده است.
در فصل تعطیلات ، برای تشویق هزینه حدود 80،000 مهاجر که برای جشن گرفتن به خانه بازگشتند ، محدودیت های ماهها برای مبارزه با ویروس کاهش یافت. این بیماری همه گیر در لبنان زمانی رخ داد که قبلاً با یک بحران اقتصادی و اقتصادی فلج کننده دست و پنجه نرم می کرد. این ترکیب منجر به سقوط ارز در کشور شد ، بانک ها کنترل غیر رسمی بر برداشت و بسته شدن تجارت در کشور را اعمال کردند.
با تشدید عفونت ها و پر شدن تخت های مراقبت های ویژه ، مقامات سخت ترین قفل را که هنوز از پنجشنبه گذشته آغاز می شود ، اعمال کردند ، امیدوارند که این محدودیت ها تا 1 فوریه ، بتوانند جلوی افزایش روند صعودی را بگیرند.
در هفته های اخیر ، روزانه بین 4000 تا 5000 عفونت و افزایش تلفات روزانه ثبت شده است ، در حالی که از ماه نوامبر حدود 1000 مورد.
صلیب سرخ لبنان تنها در 11 روز اول ژانویه اعلام کرد که بیش از 1200 بیمار COVID-19 را به بیمارستانها منتقل کرده است.
تا به امروز ، لبنان 249158 عفونت و حدود 1866 مرگ را ثبت کرده است.
بسیاری ابراز نگرانی کردند که اقدامات بسیار دیر انجام شده است – بسیاری از بیمارستانها از قبل به حداکثر ظرفیت بیماران ویروسی کرونا رسیده بودند ، بعضی از آنها بدون تخت ، مخازن اکسیژن و ونتیلاتور باقی مانده بودند ، در حالی که دیگران جراحی انتخابی را متوقف کرده بودند.
در حال حاضر خواستار تمدید قفل بعد از روز ولنتاین در 14 فوریه شده است – یکی دیگر از تعطیلات بسیار گسترده در لبنان.
پس از تأخیرهای بوروکراتیک ، این کشور اکنون امید خود را به واکسن ها دوخته است. پارلمان روز جمعه قانونی را تصویب کرد که با امضای توافق نهایی با Pfizer ، تضمین هایی را برای انتشار فوری واکسن به شرکت های دارویی ارائه می دهد. لبنان حداقل 12 یخچال برای نگهداری واکسن دارد.
اسرائیل و کشورهای حاشیه خلیج فارس اولین بار در خاورمیانه واکسن تهیه و واکسیناسیون جمعیت خود را آغاز کردند. ایران که با بدترین اپیدمی در منطقه دست و پنجه نرم می کند ، اعلام کرده است که واردات واکسن های آمریکایی و انگلیسی را ممنوع کرده و مرحله آزمایش انسانی واکسن خانگی خود را در ماه دسامبر آغاز کرد.
همسایه سوریه10 سال درگیری پاره شده و منتظر تهیه واکسن از طریق برنامه ای به رهبری سازمان ملل است ، اما رئیس جمهور بشار اسد گفته است که وی با متحد روسیه در مورد تهیه واکسن در آنجا گفتگو خواهد کرد. عراق گفت واکسن های Pfizer را تا اوایل سال جاری تهیه کرده است ، اما اطلاعات بیشتری از جمله برنامه های تلقیح منتشر نکرد.
در مصر ، پرجمعیت ترین کشور جهان عرب ، مقامات بهداشتی اوایل ماه جاری اعلام کردند که واکسن چینی برای استفاده اضطراری تأیید شده است و مایه کوبی ها طی دو هفته آغاز می شود. وی همچنین در حال مذاکره با Pfizer و Oxford-Astrazeneca است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *