[ad_1]

طبق گزارش های رسانه ملی ، دبیرکل کاتسونوبو در برائت خود 20 درصد غنی سازی اورانیوم را در نظر گرفت.

کاتو گفت: “ما به طور جدی نگران این عمل هستیم ، که نقض توافق نامه Nclear است. ما با تسلیم آنها در برابر تفاهم اسکاندیناوی و برداشتن گام های تکان دهنده فریب می خوریم.” از عبارت استفاده می کند

با بیان اینکه آنها می خواهند ایران در چارچوب تفاهم باقی بماند ، خاطرنشان كردند كه در این زمینه ، تماس با مقامات ایرانی از طریق راه های دیپلماتیک ادامه خواهد یافت.

مرجع هسته ای ایران گفت که 20 درصد اورانیوم غنی شده در نتیجه عملیات در تأسیسات هسته ای فردو تولید شده است.

– درک Nkleer 3.67 درصد اجازه می دهد

با ورود دونالد ترامپ ، وزیر امور خارجه آمریکا ، واشنگتن بدون درک مطلب کاشته شد و دوباره در ایران برنامه ریزی شد. تبرئه ایران با درخواست از طرف های دیگر توافق برای متوقف کردن واشنگتن ، اما نتوانست آن را انجام دهد ، تبرئه ایران در ژوئیه 2019 و در 5 ژانویه 2020 مبانی توافق را به حالت تعلیق درآورد ، همه تعهدات ناشی از تفاهم است.

درک نکلر به ایران اجازه داد غنی سازی اورانیوم را حداکثر 3.67 درصد انجام دهد. ایران پس از تعلیق تعهدات خود در برابر تحریم های آمریکا ، سطح اورانیوم غنی شده خود را در 4.5٪ حفظ کرده است.

به دنبال ترور دانشمند محسن فهری زاده ، وزیر علی اکبر صالحی از سازمان انرژی اتمی ایران توضیح داد که آنها به آژانس انرژی هسته ای آگاه کرده اند که مطابق قانونی که در مجلس تصویب شده ، 20 درصد اورانیوم غنی می کنند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *