[ad_1]

بروکسل: قدرت های جهانی و ایران روز جمعه با ویدئو کنفرانس دیدار می کنند تا در مورد بازگشت آمریکا به ایران گفتگو کنند توافق هسته ای، در تحول مورد استقبال واشنگتن.
در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است که نمایندگان چین ، فرانسه ، آلمان ، روسیه ، انگلستان و ایران – کشورهایی که پس از خروج از ایالات متحده هنوز طرف قرارداد هستند – در جلسه روز جمعه شرکت می کنند.
در بیانیه با استناد به توافق نامه با حروف اول آن ، گفت: “شرکت کنندگان در مورد احتمال بازگشت احتمالی ایالات متحده به برجام و چگونگی اطمینان از اجرای کامل و م ofثر توافقنامه توسط همه طرفها گفتگو خواهند کرد.”
سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده ، ند پرایس به خبرنگاران گفت که “ما به وضوح از این کار به عنوان یک گام مثبت استقبال می کنیم.”
پرایس روز پنجشنبه گفت: “ما آماده تلاش برای تلاش برای بازگشت به تعهدات JCPOA خود ، مطابق با ایران هستیم كه همین كار را نیز انجام می دهد.”
وی گفت: ایالات متحده با شرکای خود “در مورد بهترین راه برای دستیابی به این هدف ، از جمله طی یک سری مراحل اولیه” صحبت می کند.
پرایس افزود: “ما گزینه هایی برای این كار در نظر گرفته ایم ، از جمله با گفتگوی غیرمستقیم از طریق شرکای اروپایی خود.”
اولین جلسه به اصطلاح “کمیسیون مشترک” توافق هسته ای ایران توسط رئیس جمهور ایالات متحده در روز جمعه مشخص خواهد شد ، جو بایدن منصب شد
نهادی که نظارت بر اجرای برجام را تهدید می کند توسط رئیس جمهور وقت ایالات متحده ، دونالد ترامپ در سال 2018 خارج شد و ایران شروع به از سرگیری فعالیت های هسته ای خود کرد ، که کاهش یافته بود.
جلسه آنلاین به ریاست یک سالمند برگزار خواهد شد اتحادیه اروپا دیپلمات انریکه مورا از طرف رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا ژوزپ بورل.
ترامپ توافق سال 2015 را محكوم كرد ، كه براساس آن ایران در ازای اعمال محدودیت هایی در برنامه هسته ای خود ، كه از نظر قدرت های غربی از دستیابی به سلاح هسته ای ، معافیت از تحریم های بین المللی دریافت كردند.
اما بایدن قول داده است که دوباره به این توافق نامه ملحق شود ، مشروط بر اینکه تهران ابتدا به وظایف خود که در پاسخ به تصمیم ترامپ رها شده است ، برگردد.
– لغو تحریم ها علیه عراق – وزارت امور خارجه آمریکا همچنین روز پنجشنبه تأیید کرد که ایالات متحده به عراق اجازه افزایش معافیت تحریم ها را داده است که به آن اجازه می دهد گاز ایران را وارد کند.
ایالات متحده پس از افزایش تحریم ها در اواخر سال 2018 صنعت انرژی ایران را در لیست سیاه قرار داد ، اما یک سری معافیت های موقت به بغداد داد ، امیدوار است که عراق با مشارکت در شرکت های آمریکایی ، خود را از انرژی ایران محروم کند.
تمدید 120 روزه قبل از آغاز “گفتگوی استراتژیک” بین واشنگتن و بغداد است که قرار است با کنفرانس ویدیویی در 7 آوریل آغاز شود.
پرایس گفت: “این تمدید موفقیت اخیر ایالات متحده و عراق را در دو دور گفتگوی استراتژیک ما با بغداد و چندین توافق نامه انرژی که توسط دولت عراق امضا شده است ، به رسمیت می شناسد.”
وی گفت که این توافق نامه ها “در نهایت به عراق امکان می دهد تا خودکفایی انرژی خود را توسعه دهد و امیدوارم که به اعتماد خود به ایران پایان دهد”.
در اوایل این ماه ، آیت الله علی خامنه ای ، رهبر اعظم ایران ، گفت “اگر تهران فکر کند واشنگتن به تعهدات خود عمل کرده است ، کشورش می تواند به طور کامل با برجام مطابقت داشته باشد.”
این توافق نامه توسط ایران در وین در سال 2015 با ایالات متحده ، چین ، روسیه ، آلمان ، فرانسه و انگلیس تحت ریاست اتحادیه اروپا امضا شد.
این هدف برای جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به زرادخانه هسته ای با اعمال محدودیت های شدید بر برنامه هسته ای و مجبور کردن آن به شدت غیرنظامی و صلح آمیز است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *