[ad_1]

نتانیاهو با اجازه دادن به تشدید خشونت در اورشلیم ، غزه و دیگر شهرهای فلسطین ، طرفداران خود را رادیکال کرد و ایجاد کابینه مخالف را خرابکاری کرد.

وزیر دفاع و رئیس ستاد سابق موشه یاالون گفت: منافع شخصی نخست وزیر بنیامین نتانیاهو و درگیری خشونت آمیز که از بیت المقدس شرقی آغاز شد و به نوار غزه ، کرانه باختری غربی و اسرائیل گسترش یافت ، وزیر دفاع و رئیس ستاد سابق گفت: “تشدید خشونت او نتانیاهو به دلایلی. “

آویگدور لیبرمن ، وزیر دفاع پیشین و رهبر حزب اسرائیل Beitenu ، اظهار داشت: “هدف استراتژیک عملیات نظامی بهبود اعتبار عمومی نتانیاهو است. تا زمانی که لاپید قدرت تشکیل دولت را دارد ، نتانیاهو سعی خواهد کرد عملیات را تمدید کند. “

بنی گانز ، وزیر دفاع ، به هاآرتص گفت: “یک چیز را باید بخاطر بسپارید. اگر نتانیاهو احساس کند که دولتش از انگشتانش می لغزد ، سعی می کند یک حادثه امنیتی در غزه یا شمال ایجاد کند. اگر فکر می کند این تنها یک راه برای نجات او ، و او حتی لحظه ای دریغ نخواهد کرد. “اندکی پس از گفتن او ، نتانیاهو برای تشدید تنش به فلسطینی ها حمله کرد.

نتانیاهو طی دو سال گذشته به اتهام کلاهبرداری و فساد مالی مورد محاکمه قرار گرفت و این ادعا را که نتانیاهو به مجازات سخت زندان محکوم شده است ، تأیید کرد.

نخست وزیر می ترسد “بلوک تغییر” که لاپید و گانز بخشی از آن هستند ، که در تلاش برای برکناری او از قدرت به نظر می رسد. در اسرائیل ، که احزاب راست و چپ به طور موقت متحد هستند ، تنها هدف تشکیل دولتی است که نتانیاهو را مستثنی کند.

پس از آنکه نتانیاهو نتوانست برای چهارمین بار در دو سال دولت را تشکیل دهد ، رئیس جمهور این پست را به ژایر لاپید ، رهبر بزرگترین حزب در “بلوک تغییر” پیشنهاد داد. به دلیل تشدید خشونت ، که با حملات اخیر اسرائیل شدت گرفته است ، لاپید نتوانسته است مراحل قانع کننده خود را برای خاتمه گفتگوها با سایر کشورها به پایان برساند.

طبق اخبار رسیده از خاورمیانه ، تا چند روز پیش ، “بلوک برای تغییر” فقط 4 رای از 61 رای کنست لازم برای تشکیل دولت را از دست داده بود. انتظار می رفت این آرا از حزب فلسطینی رام به رهبری منصور عباس باشد.

با تشدید تنش ها در فلسطین ، یاالون از رهبران “بلوک تغییر” خواست که به تلاش های خود برای تشکیل دولت جدید سرعت بخشند ، اما این بلوک در 13 مه متلاشی شد.

وزیر دفاع پیشین بنت اعلام کرد که “بلوک تغییر” را ترک کرده و به گفتگو با نتانیاهو ادامه می دهد. لاپید گفت که برای تشکیل دولت تلاش خواهد کرد.

تحقیقات نتانیاهو

در 21 نوامبر 2019 ، دادستان کل اسرائیل ، آوی ماندلبلیت درخواست داد که نتانیاهو در سه پرونده فساد جداگانه محاکمه شود.

نتانیاهو 70 ساله اولین رهبر اسرائیل بود که هنگام انجام وظیفه به عنوان مظنون جنایی در برابر قاضی حاضر شد.

نخست وزیر نتانیاهو به اتهام فساد ، رشوه و سو abuseاستفاده از مقام برای اولین بار در 24 مه سال گذشته در مقابل قاضی حاضر شد.

نتانیاهو به 3 جرم مختلف معروف به پرونده 1000 ، پرونده 2000 و پرونده 4000 متهم شده است:

پرونده 1000 (فساد اداری و سو M رفتار): نتانیاهو متهم به خرید سیگار برگ ، شامپاین ، جواهرات و بلیط هواپیما به ارزش 283000 دلار از بازرگانان “تحت نام هدایا” در ازای تأمین امتیازات مالی و شخصی بازرگانان از سال 2007 تا 2016 است.

پرونده 2000 (فساد و رفتار ناشایست): یدیوت با حمایت از افزایش تیراژ Ahronot در ازای اخبار مثبت در مورد وی ، آبیاری می شود.

پرونده 4000 (فساد اداری ، رشوه خواری و سو Ab استفاده از دفتر): ادعا می شود در ازای امتیازاتی که نتانیاهو به شرکت مخابرات بزق اعطا کرده بود ، اخبار مثبتی درباره وی در روزنامه آنلاین والا ، متعلق به همان شرکت ، نوشته شده است.

نتانیاهو گفت که نام خود را پاک می کند و متهم به اجرای قانون ، دادگستری و رسانه ها به “شکار جادوگران” علیه خود است.

Star.com.tr

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *