[ad_1]

بر اساس اخبار تلویزیون دولتی ایران ، رای عدم اعتماد درباره اسامی که رئیس برای کابینه جدید پیشنهاد کرده است ، آغاز شده است.

اسامی فهرست کابینه ها یک به یک در مجمع ارزیابی می شود و سپس به رای اعتماد گذاشته می شود.

رئیس جمهور در جلسه علنی پارلمان خطاب به نمایندگان مجلس گفت اولویت دولت جدید کنترل همه گیری جدید ویروس کرونا در کشور (کووید -19) و اطمینان از ثبات اقتصادی خواهد بود.

رئیس گفت:

“تسریع در کار مردم ، اجرای پروتکل های بهداشتی و بهبود گزینه های درمانی اولویت دولت در زمینه همه گیری ها است. اولویت دوم ما ثبات اقتصادی ، بهبود شاخص های کلان ، افزایش معیشت شهروندان ، رفع مشکلات معیشتی و افزایش اشتغال است.”

– “یک مکان برای زنان و پایان” در کابینت

وزیر مهاباد و معاون چلال محمودزاده در مخالفت با لیست کابینه هایی که توسط رئیس جمهور به مجلس ارائه شده است ، گفت: “میانگین سنی کابینه آقای رئیس جمهور 52 است. لیست کابینه قابل قبول نیست. “ارزیابی خود را انجام دهید

محموداده با اشاره به اینکه زنان و سنی ها در کابینه حضور ندارند ، خاطرنشان کرد:

همچنین غیرقابل قبول است که اعضای نخبه Ehli Snnet و زنانی که 50 درصد جامعه را تشکیل می دهند در لیست توصیه شده کابینه ها قرار نگیرند. آقای رئیس جمهور ، ما و زنان در پارلمان از شما می پرسیم “چرا زنان ندارند جایی؟ “در دفتر؟ همه ما از پتانسیل زنان در زمینه های مختلف آگاهیم ، اما می پذیریم که زنان نادیده گرفته می شوند.

شما در جلسات قبلی وعده داده اید که از اقلیت های فرقه ای استفاده خواهید کرد. من تعجب می کنم که آیا حتی مردی از وطن میلیونی اهل سنت وجود ندارد که شما به عنوان وزیر معرفی کنید؟ “

– “اقتصاد اقتصادی دارای تجربه مدیریت قابل دسترسی است”

محمودزاده با یادآوری این که احسان هندوزی ، که به عنوان وزیر اقتصاد توصیه شده بود ، یکی از اسامی مخالف گروه ویژه اقدام مالی بود که جنجال هایی را در کشور برانگیخته است ، ادامه داد:

“با این مدیریت اقتصادی که توسط دوستان نزدیک شما تنظیم شده است ، نمی توانید با مشکلات اقتصادی مبارزه کنید. تیم اقتصادی شما تجربه مدیریت کافی را ندارد و کاملاً با مشارکت ما در توافقنامه های بین المللی مخالف است. این امر باعث کاهش تعامل اقتصادی با کشورها و سرمایه گذاران خارجی در ایران می شود.” . “

– “انتصاب وزیر اعضاء EHL SNNET” زنبور در کابین

معاون معین الدین سعیدی از شهر بهاری استان سیستان و بلوستان ، که دارای جمعیت زیادی از اهل سنت است ، در این نشست ، عدم حضور زنان در کابینه را “مجوز” توصیف کرد و از رئیس جمهور خواست “یک عضو Ehle Snnet را تعیین کند” “کابینت”.

ملیک فضلی ، نماینده مردم در شهرستان سراوان ، که متعلق به همین استان است ، با انتقاد از اینکه هیچ یک از استان های سیستان و بلوستان ، که 11 درصد جمعیت کشور در آن قرار دارند ، در کابینه حضور ندارند ، گفت: ” ما انتظار داریم افراد شایسته استان در کابینه حضور داشته باشند. با این حال ، ما همیشه از ولایت فقیه دفاع می کنیم. ما می خواهیم که جامعه احلی اسنت بر اساس شایستگی جای خود را در سطوح دولتی بگیرد. ” او اقامت می کند

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *