[ad_1]

فیس بوک Inc روز جمعه دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را حداقل تا ژانویه 2023 از سیستم عامل خود معلق کرد و تغییراتی را در نحوه برخورد با رهبران متخلف جهان در آینده اعلام کرد. ترامپ گفت که تصمیم فیس بوک برای ادامه تعلیق حساب خود تا سال 2023 “توهین” به آمریکایی هایی است که در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 به آن رای دادند.
هیئت نظارت مستقل فیس بوک در ماه مه از بلوک غول رسانه های اجتماعی علیه ترامپ حمایت کرد ، که پس از قیام 6 ژانویه در پایتخت ایالات متحده آمریکا اجرا شد ، زیرا این شرکت اظهار داشت که پست های آن خشونت آمیز است.
با این حال ، هیئت مدیره تشخیص داد که ممنوعیت آن برای مدت نامعلومی اشتباه است و به آن شش ماه فرصت داد تا “پاسخ متناسب” را تعیین کند.
فیس بوک در یک پست وبلاگی گفت: تعلیق دو ساله ترامپ از تاریخ اصلی مسدود شدن وی – 7 ژانویه سال جاری – اعمال شده است و فقط در صورت کاهش خطر ایمنی عمومی بازسازی می شود. سخنگوی ترامپ بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ نداد.
فیس بوک گفت که برای تصمیم گیری و ارزیابی عوامل از جمله موارد خشونت ، محدودیت در مجامع مسالمت آمیز و سایر نشانگرهای ناآرامی های داخلی با متخصصان همکاری خواهد کرد. وی همچنین گفت: در صورت نقض قوانین اضافی ترامپ که منجر به برکناری نهایی وی می شود ، مجموعه ای از تحریم ها تشدید می شود.
رئیس امور جهانی در فیس بوک گفت: “با توجه به جدی بودن شرایطی که منجر به تعلیق آقای ترامپ شد ، ما معتقدیم که اقدامات وی نقض اساسی قوانین ما است ، که مستلزم بالاترین مجازات پیش بینی شده در پروتکل های جدید اجرای قانون است.” نیک کلگ در این پست است.
زمان تعلیق ترامپ به این معنی است که ترامپ قبل از انتخابات میان دوره ای نوامبر 2022 ، زمانی كه حزب وی برای كرسی ها در كنگره نامزد خواهد شد ، نمی تواند از حساب های خود استفاده كند ، اما ممكن است مدتها قبل از انتخابات ریاست جمهوری بعدی در رسانه های اجتماعی بازگردد. پایان سال 2024.
شرکت های رسانه های اجتماعی در سال های اخیر با چگونگی برخورد با رهبران و سیاستمداران جهانی که دستورالعمل های آنها را نقض می کنند ، مبارزه کرده اند.
تعلیق ترامپ اولین باری بود که فیس بوک رئیس جمهور فعلی ، نخست وزیر یا رئیس دولت را مسدود کرده است.
فیس بوک مورد انتقاد کسانی قرار گرفته است که معتقدند لازم است رویکرد عملی خود را در گفتار سیاسی کنار بگذارند. اما همچنین مورد انتقاد کسانی قرار گرفته است ، از جمله جمهوری خواهان و برخی طرفداران آزادی بیان ، که ممنوعیت ترامپ را اقدامی ناراحت کننده از سانسور می دانند.
این شرکت همچنین در پاسخ به توصیه های هیئت مدیره اعلام کرد که در نحوه برخورد با رهبران جهان در وب سایت خود تغییراتی ایجاد خواهد کرد. برعکس ، این سیاست در حال محافظت از سیاستمداران در برابر برخی از قوانین تعدیل محتوا است ، زیرا محتوای آنها “شایسته اخبار” است. او همچنین هنگامی که از این نسخه استفاده می کند ، فاش خواهد شد.
این گزارش ها در همان روز منتشر شد که اروپا و انگلیس تحقیقات رسمی ضد انحصاری را در مورد سو Facebook استفاده فیس بوک از انبوه داده های مشتری خود آغاز کردند.[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *