[ad_1]

مسکو: یک دادگاه روسیه روز چهارشنبه یک فعال برجسته مخالف را به انتظار ادامه تحقیقات به زندان فرستاد تا مقامات به اقدامات خود علیه اختلاف نظر در آستانه انتخابات پارلمانی سپتامبر ادامه دهند.
دادگاه در جنوب شهر کراسنودار ، آندره پیوواروف ، رهبر یک جنبش تازه منحل شده ، را به رد درخواست تجدید نظر در دفاع از بازداشت ، به مدت دو ماه در بازداشت و تا زمان تحقیقات بازداشت کرد.
هفته گذشته ، رهبران روسیه باز این گروه را متلاشی کردند تا اعضای آن را از آزار و اذیت محافظت کنند ، پس از آنکه مقامات روسی آن را به عنوان یک سازمان “نامطلوب” توصیف کردند ، به همراه بیش از 30 سازمان دیگر ، با استفاده از قانون 2015 که عضویت را به چنین سازمانهایی در جرم تبدیل کرد.
پیوواروف این ادعا را رد كرد و در جلسه دادگاه گفت كه تحقیقات جنایی علیه وی دو روز پس از تعطیلی روسیه باز آغاز شده است.
او اواخر روز دوشنبه درست قبل از برخاستن از هواپیما در پرواز به ورشو در فرودگاه سن پترزبورگ پیاده شد و به کراسنودار منتقل شد ، جایی که مقامات وی را به حمایت از نامزد انتخابات محلی سال گذشته به نمایندگی از یک سازمان “نامطلوب” متهم کردند.
روز چهارشنبه ، دادگاه مسکو نیز قرار است درخواست بازرسان برای قفل شدن دیمیتری گودکوف ، قانونگذار سابق روسیه را که قصد دارد دوباره نامزد شود ، بررسی کند. گودکوف روز سه شنبه به اتهامات مالی بازداشت و به گفته او و طرفدارانش جعلی است.
سخنگوی رئیس جمهور ولادیمیر پوتین ، دیمیتری پسکوف ، پیشنهادات انگیزه های سیاسی را در تحقیقات گودکوف و پیوواروف رد کرد و به خبرنگاران گفت که “ادعاهای مطرح شده توسط نیروی انتظامی هیچ ارتباطی با سیاست ندارد”.
بودجه روسیه باز توسط سرمایه دار بزرگ روسی ، میخائیل خودورکوفسکی تأمین شد ، که پس از 10 سال زندان در روسیه به اتهام انتقام گیری سیاسی برای به چالش کشیدن حکومت پوتین به لندن نقل مکان کرد.
خودورکوفسکی روز سه شنبه در مصاحبه با آسوشیتدپرس توسط زوم گفت که سرکوب اخیر مخالفان نگرانی مقامات درباره کاهش محبوبیت حزب اصلی به رهبری روسیه متحد به رهبری کرملین را منعکس می کند.
خودورکوفسکی به AP گفت: “مقامات در نتیجه ای که می توانند در ماه سپتامبر بدست آورند احساس اطمینان نمی کنند.” “به همین دلیل کرملین در تلاش است تا همه مخالفان سیاسی بالقوه را گرد هم آورد.”
مصمم ترین دشمن سیاسی پوتین ، الکسی ناوالنی ، در ژانویه پس از بازگشت از آلمان دستگیر شد ، جایی که او 5 ماه را در دوره نقاهت از مسمومیت عصبی متهم به کرملین گذراند ، اتهاماتی که مقامات روسی انکار کردند. در ماه فوریه ، وی به جرم نقض حکم تعلیقی ناشی از حکم اختلاس در سال 2014 ، که به دلیل انگیزه های سیاسی محکوم کرد ، به 2/1 سال زندان محکوم شد.
روز چهارشنبه دادگاهی در شهر پتوشکی ، منطقه ولادیمیر ، شرق مسکو ، درخواست ناوالنی را رد کرد و خواستار پایان یافتن چک های ساعتی شبانه ای بود که وی در مستعمره کیفری خود انجام داده بود.
نوالنی در مصاحبه با دادگاه در یک پیوند ویدیویی از زندان ، بازرسی ها را “در واقع شکنجه تشکیل می دهد” متهم کرد و استدلال کرد که وی هیچ کاری برای توجیه تصمیم مقامات برای طبقه بندی وی به عنوان یک خطر پرواز که منجر به بازرسی ها شده ، انجام نداده است.
وی در اعتراض به عدم درمان پزشکی ناشی از درد شدید کمر و گزگز پا ، در اعتصاب غذا 24 روزه در زندان آغاز شد و ماه گذشته پس از دریافت معالجه پزشکی که درخواست کرد ، پایان یافت.
هنگامی که ناوالنی در زندان بود ، دادستان ها از دادگاه مسکو خواستند بنیاد مبارزه با فساد و شبکه دفاتر منطقه ای وی را به عنوان گروه های افراطی تعیین کند. در همان زمان ، لایحه ای که توسط مجلس عوام روسیه تصویب شد ، اعضای ، اهدا کنندگان و حامیان گروه های افراطی را از جستجوی پست های عمومی منع می کند ، اقدامی که مانع از دستیابی معاونان ناوالنی به مجلس در ماه سپتامبر می شود.
خودورکوفسکی می گوید انتخابات پارلمانی 19 سپتامبر برای تحکیم حاکمیت خود در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 2024 برای پوتین مهم است. پوتین 68 ساله که بیش از دو دهه در قدرت است ، سال گذشته تغییرات اساسی را انجام داد که به طور بالقوه می تواند به او اجازه داد تا سال 2036 قدرت را حفظ کند.[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *