[ad_1]

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان در اجلاس سران اتحادیه اروپا گفت که پاسخ مشترک و هماهنگ به سیاست روسیه توافق شده است.

مرکل در بیانیه ای پس از نشست اتحادیه اروپا گفت که آنها دیدار خوبی با روسیه داشته اند. مرکل همچنین اطلاعاتی را که کمیسیون اتحادیه اروپا برای روسیه گزارش را قبل از اجلاس سران اتحادیه اروپا که در ماه ژوئن برگزار می شود ، تهیه کرد.

مرکل با تأکید بر اهمیت گزارش ، زیرا باید تصمیمات مشخصی در مورد سیاست اتحادیه اروپا که می خواهد با روسیه دنبال کند ، اتخاذ شود: من گفتم:

مرکل همچنین به موضوع روزنامه نگار مخالف رومن پروتاشویچ که در هواپیمایی که بر اساس گزارش بمب در بلاروس در فرودگاه مینسک فرود آمد بازداشت شد و دوباره تأکید کرد که این غیرقابل قبول است و باید فوراً پروتاشویچ آزاد شود.

مرکل ، که از سازمان هواپیمایی کشوری بین المللی خواست تحقیقات فوری در این مورد انجام دهد ، گفت که آنها از وزرای خارجه اتحادیه اروپا خواسته اند لیست تحریم ها را گسترش دهند و سایر تحریم های اقتصادی را نیز به کار گیرند.

مرکل یادآوری کرد که شرکت های هواپیمایی بلاروس پروازها را در حریم هوایی اتحادیه اروپا ممنوع کرده و از شرکت های هواپیمایی اروپایی خواست که از استفاده از حریم هوایی بلاروس خودداری کنند.

مرکل در پاسخ به این سال که آیا روسیه در این حادثه نقشی داشته است ، گفت: روز گذشته اطلاعات موثقی در مورد نقش روسیه نداشتیم. رتبه بندی را پیدا کنید.

مرکل گفت که تنها در صورت دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه این موضوع را مطرح خواهد کرد.

نخست وزیر مرکل گفت که در این جلسه همچنین توزیع واکسن های تولید شده علیه انواع جدید ویروس کرونا (Kovid-19) مورد بحث قرار گرفت ، و خاطرنشان کرد که همه باید به دنبال واکسن ها برای کنترل اپیدمی باشند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *