[ad_1]

نیویورک: عظیم طوفان برفی روز دوشنبه هرج و مرجی را در سواحل شرقی ایالات متحده به وجود آورد ، هزاران پرواز را لغو کرد ، مدارس را تعطیل کرد و واکسیناسیون ویروس کرونا را به تعویق انداخت ، زیرا نیویورک برای یکی از سنگین ترین برف های تاریخ خود آماده شد.
خدمات ملی هواشناسی (NWS) هشدارهای طوفان را از ویرجینیا به ماین – محل زندگی دهها میلیون نفر – صادر کرده است برف سنگین مخلوط با وزش باد تا 80 مایل (80 کیلومتر) در ساعت شرایط کولاک مانند را در ساحل شرقی تحریک می کند.
نیویورک “وضعیت اضطراری” را اعلام کرد که مسافرت های جزئی را محدود می کند ، همه کودکان را به یادگیری از راه دور برمی گرداند ، و عکس های واکسن را که مدتها انتظار می کشید ، در حالی که شهر برای تقریبا دو فوت (60 سانتی متر) برف آماده می شد ، دوباره برنامه ریزی کرد.

1/16

در عکسها: پتوهای برفی زمستانی ایالات متحده آمریکا

نمایش زیرنویس ها

در نمای هوایی یک پهپاد ، سورتمه ها در پارک هومبولت در شیکاگو ، ایلینوی جمع می شوند.

کامیون های نمکی و ماشین های برف روب در خیابان های نیویورک پرسه می زدند ، اکنون به دلیل Covid-19 ساکت تر از حد معمول است ، زیرا شهردار بیل دو بلازیو اعلام کرد که چند کودک که به کلاس های دوره همه گیری بازگشته اند نیز سه شنبه در خانه می مانند.
دی بلازیو ، که همچنین در آخرین اعتصاب به رستوران های همه گیر MSNBC در شهر ، وعده غذایی موقتی را در فضای باز متوقف کرد ، گفت: “بعدی ملخ خواهد بود.
بیش از 1600 پرواز ایالات متحده لغو شده است – عمدتا در فرودگاه های نیویورک ، بوستون ، فیلادلفیا و واشنگتن – سفر را که از قبل به دلیل همه گیری همه گیر محدود شده بود ، مختل کرد.
شرکت های هواپیمایی تمام پروازهای ورودی به فرودگاه LaGuardia و فرودگاه JFK را لغو کردند ، در حالی که 71٪ پروازها در فرودگاه Newark Liberty منتفی شدند.
واکسیناسیون Covid-19 برای نیویورک نیز باید در روز سه شنبه متوقف شود.
اندرو کوومو ، فرماندار نیویورک به خبرنگاران گفت: “این یک وضعیت خطرناک و تهدید کننده زندگی است.”
بر اساس گزارش NWS ، تا ساعت 4 بعد از ظهر روز دوشنبه ، 15.3 اینچ برف در پارک مرکزی ثبت شده است که فقط در شش ساعت هشت اینچ باریده است.
پیش بینی می شد بارش برف صبح روز سه شنبه ادامه داشته باشد ، پیش بینی های پیش بینی شده در مجموع 20 اینچ قبل از حرکت طوفان از شمال شرقی از طریق نیوانگلند است.
اگر این همه در سیب بزرگ بیفتد ، پس از آغاز ثبت در سال 1869 ، هشتمین طوفان برفی بزرگ در شهر خواهد شد.
متیو وونش ، پیش بینی کننده هواشناسی با سرویس ملی آب و هوا ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “انتظار می رود این یکی از بزرگترین بارش های برف در نیویورک باشد.”
شدیدترین بارش برف برای پوشش پایتخت تجاری آمریکا 27.5 اینچ در سه روز در ژانویه 2016 بود.
در واشنگتن ، جایی که از یکشنبه برف و یخ در حال شکل گیری است ، رئیس جمهور جو بایدن به دلیل شرایط ، بازدید برنامه ریزی شده از وزارت امور خارجه را به تعویق انداخت.
پایتخت بازگشت برنامه ریزی شده به مدرسه برای دهها هزار کودک را که تقریباً یک سال به دلیل همه گیری در خانه در حال تحصیل بوده اند ، رد کرد.
همچنین بارش شدید برف نیوجرسی ، فیلادلفیا و کنتیکت را تحت تأثیر قرار داده است.
نیوجرسی وضعیت اضطراری صادر کرد که به مقامات اجازه می داد جاده ها را ببندند ، خانه ها و تجهیزات خدمه مورد نیاز برای امنیت عمومی را تخلیه کنند.
فرماندار فیل مورفی در توئیتی نوشت: “این طوفان قبل از بهتر شدن بدتر خواهد شد” و افزود كه شش مكان شهر برای واكسیناسیون در این ایالت سه شنبه بسته خواهد ماند.
فیلادلفیا همچنین با اعلام وضعیت اضطراری برف ، ساختمانهای دولت شهر را برای روز دوشنبه تعطیل و به ساکنان دستور داد اتومبیل خود را از مسیرهای اضطراری برفی خارج کنند تا شخم ها عبور کنند.
فرمانده پلیس محلی به خبرگزاری فرانسه گفت ، در حومه ویلكس-باره ، پنسیلوانیا ، یك زوج 50 ساله در جریان اختلاف بر روی برف روبی جلوی خانه خود توسط همسایه مورد اصابت گلوله قرار گرفت.
وی افزود: وقتی پلیس برای دستگیری وی وارد شد ، فرد تیرانداز جان خود را گرفت.
هفته گذشته ، طوفانی با بیش از شش فوت برف و باران سیل آسا ، کوهستانی کالیفرنیا را لرزاند.
طبق گزارش NWS ، سپس به میانه غرب منتقل شد و حدود هشت اینچ برف را در شیکاگو ریخت.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *