[ad_1]

صدیق خان ، شهردار لندن پس از انتخاب مجدد وی به عنوان شهردار لندن در تالار شهر لندن (رویترز) صحبت می کند

لندن: سیاستمدار کارگری صدیق خان روز شنبه در یک پیروزی باریک تر از رقیب محافظه کار دوباره به عنوان شهردار لندن انتخاب شد شان بیلی.
خان هنگامی که برای اولین بار در سال 2016 انتخاب شد اولین شهردار مسلمان پایتخت غرب شد.
وی با کسب بیش از 977601 رأی در نظرسنجی روز پنجشنبه ، با کمی بیش از 1.2 میلیون رأی ، دوره دوم را به دست آورد. میزان مشارکت مردم کمتر از انتخابات قبلی بود – 42٪.
پیروزی سیاستمدار 50 ساله پس از یک نتیجه کاملاً دلسرد کننده در انتخابات محلی روز پنجشنبه ، یکی از نکات مهم حزب اصلی حزب مخالف کارگر بود.
خان در سخنرانی پیروزی خود گفت که در دوره دوم ریاست جمهوری خود ، او “ایجاد پل بین جوامع مختلف” و بین دفتر شهردار و دولت خواهد بود.
وی گفت که می خواهد “اطمینان حاصل کند که لندن می تواند سهم خود را در بهبود ملی بازی کند” و “آینده ای روشن تر ، سبزتر و برابر تر” را برای پایتخت ایجاد کند.
خان برای مقابله با بحران و پیامدهای Brexit ، که می تواند بخش مالی حیاتی پایتخت را تهدید کند ، برای مشاغل ، مشاغل ، مشاغل تبلیغاتی تلاش می کرد و سعی داشت لندن را به عنوان شهر پیشرو در جهان حفظ کند.
هان به عنوان منتقد جدی Brexit و نخست وزیران محافظه کار متوالی از جمله سلف خود ، شهردار بوریس جانسون و دشمنی با دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا شناخته شده است.
این دو پس از انتقاد خان از ممنوعیت بحث برانگیز سفر ترامپ به مردم از برخی کشورهای اسلامی ، درگیر جنگ لفظی فوق العاده ای شدند.
در یک سری حملات عجیب و غریب ، ترامپ هان را به انجام “کار بسیار بد در مورد تروریسم” متهم کرد و او را “بازنده سنگ” و “رسوایی ملی” خواند.
هان با ورود به دوره اول ریاست جمهوری خود قول داد که در تهیه خانه های ارزان قیمت برای لندنی ها و مسدود کردن تعرفه های حمل و نقل تمرکز کند ، اما دید که برنامه وی درگیر یک بیماری همه گیر است.
وی پس از کن لیوینگستون کارگری (2000-2008) و جانسون (2016-2016) سومین شهردار لندن است و گمانه زنی های گسترده ای مبنی بر این که وی سعی می کند جایگزین سلف خود به داونینگ استریت شود ، دارد.
هان در نقش قبلی خود به عنوان یک وکیل حقوق بشر ، سه سال را به عنوان رئیس کمپین آزادی های مدنی آزادی به سر برد.
خان در سخنرانی پیروزمندانه خود به ریشه فروتنانه خود اشاره كرد و در خانه های عمومی در یك منطقه مسكونی با اختلاف نژادی در جنوب لندن رشد كرد.
وی با توصیف خود در کل “یک لندن نشین” گفت: “من در یک عمارت شورا ، یک پسر طبقه کارگر ، بچه مهاجران بزرگ شدم ، اما اکنون من شهردار لندن هستم.”

فیس بوکتوییترلینک شدهپست الکترونیک

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *