[ad_1]

شانگهای / پکن: چین در حال مبارزه با بدترین شیوع Covid-19 از مارس 2020 است ، در یک استان شاهد ثبت موارد روزانه است ، زیرا یک کمیسیون بررسی جهانی همه گیر جهانی می گوید چین می توانست کارهای بیشتری انجام دهد برای تمرکز اولیه
روزنامه ملی گلوبال تایمز که مورد حمایت دولت است روز سه شنبه از دفاع زودهنگام Covid-19 چین دفاع کرد و گفت هیچ کشوری تجربه مبارزه با ویروس را ندارد.
در این گزارش آمده است: “با نگاه به گذشته ، هیچ کشوری نمی تواند با ویروس جدید کاملاً کنار بیاید … هیچ کشوری نمی تواند تضمین کند که در صورت بروز مجدد چنین اپیدمی مرتکب اشتباه نخواهد شد.”
چین بیش از 100 مورد جدید Covid-19 را برای هفتمین روز در روز سه شنبه اعلام کرد. بر اساس بیانیه مقام بهداشت ملی ، روز دوشنبه ، 118 مورد جدید را منتشر کرد ، در حالی که 109 مورد یک روز قبل بود.
کمیسیون ملی بهداشت گفت ، از این تعداد ، 106 مورد عفونت محلی است که 43 مورد آن در جیلین گزارش شده است ، که یک رکورد جدید روزانه برای استان شمال شرقی و 35 مورد دیگر در استان هبی است که پکن را دور می زند.
پایتخت چین خود یک مورد جدید را گزارش کرد ، در حالی که هایلونگ جیانگ در شمال 27 عفونت جدید را گزارش داد.
ده ها میلیون نفر در زندان به سر می برند ، زیرا برخی از شهرهای شمالی در معرض آزمایش های گسترده ای قرار دارند ، زیرا ممکن است عفونت های غیرقابل شناسایی در سال جدید قمری به سرعت گسترش یابند که تنها چند هفته دیگر فرصت ندارد.
صدها میلیون نفر در تعطیلات ، در اواسط فوریه سال جاری ، در حالی که کارگران مهاجر برای دیدن خانواده های خود به استان های خود بازگشتند سفر می کنند.
مقامات از مردم خواستند تا در آستانه تعطیلات از مسافرت خودداری کنند و از اجتماعات دسته جمعی مانند عروسی ها دور بمانند.
شیوع این بیماری در جیلین به دلیل فروشنده آلوده ای بود که به استان هیلونگ جیانگ همسایه ، محل تجمع پیشین عفونت ها در و از آنجا سفر می کرد.
تعداد کل موارد بدون علامت ، که چین آنها را به عنوان عفونت های تایید شده طبقه بندی نمی کند ، از 115 روز قبل به 91 کاهش یافت.
تعداد کل موارد تایید شده Covid-19 در سرزمین اصلی چین 89454 است ، در حالی که تعداد کشته ها بدون تغییر 4،635 نفر است.
یک هیئت مستقل از کارشناسان در حال بررسی بیماری همه گیر ، به رهبری هلن کلارک ، نخست وزیر سابق نیوزیلند و الن جانسون سیرلیف ، رئیس جمهور سابق لیبریا ، روز دوشنبه گفت که مقامات چین می توانستند اقدامات ژنتیکی بهداشت عمومی را در ژانویه گذشته افزایش دهند. برای تمرکز اصلی
وی همچنین از سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرد که چرا تا 30 ژانویه وضعیت اضطراری بین المللی اعلام نکرده است.
هوآ چونونگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: تصدیق اینکه چین باید عملکرد بهتری داشته باشد ، به این معنی نیست که عملکرد کافی را انجام نداده است.
هوآ روز سه شنبه در جلسه توجیهی اخبار خبری که از وی در مورد بازبینی سال شد ، گفت: “البته ، ما باید تلاش کنیم تا مانند همه کشورهای دیگر مانند ایالات متحده ، انگلیس ، ژاپن بهتر عمل کنیم.”
یک تیم WHO در حال حاضر در ووهان ، شهر مرکزی چین که این بیماری برای اولین بار در اواخر سال 2019 کشف شد ، مستقر است تا منشا of همه گیری را که بیش از دو میلیون نفر در سراسر جهان کشته است ، بررسی کند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *