[ad_1]

شورشیان در شمال چاد آماده هستند تا هفته گذشته پس از مرگ در میدان نبرد رئیس جمهور ادریس دبی (عکس) رئیس جمهور ، یک توافق سیاسی را برقرار کرده و درباره آن توافق کنند. عکس AP

NJAMENA: شورشیان در شمال چاد آماده مشاهده هستند آتش بس و بحث در مورد توافق سیاسی پس از مرگ رئیس جمهور در میدان جنگ ادریس دبی هفته گذشته ، سخنگوی شورشی روز یکشنبه گفت.
شورشیان ، معروف به جبهه تغییر و رضایت چاد (FACT) ، در تاریخ 11 آوریل از لیبی به مرزهای شمالی آمدند و خواستار پایان دادن به حکومت 30 ساله دبی شدند. آنها قبل از اینکه شورشیان توسط ارتش رانده شوند ، به 200-300 کیلومتر (125-185 مایل) پایتخت ، نودمانا رسیده بودند.
دبی روز دوشنبه هنگام بازدید از نیروهای خود در جبهه ، اندکی پس از پیروزی در انتخابات کشته شد. مرگ وی دولت آفریقای مرکزی را که مدتها متحد غربی علیه شبه نظامیان اسلامگرا بود ، شوکه کرد.
ارتش و شورشیان گفتند که از آن زمان نیروی هوایی مواضع شورشیان را بمباران کرده است. روز شنبه ، ارتش گفت که شورشیان را “نابود” کرده است.
کینگابه اوگوزیمی دی تاپول سخنگوی FACT به رویترز گفت: “FACT آماده است تا برای توافق سیاسی که به استقلال و حاکمیت چاد احترام می گذارد و کودتا را تأیید نمی کند ، به آتش بس پایبند باشد.
یک شورای نظامی به ریاست پسر دبی ، مهامات ادریس دبی ، پس از مرگ دبی قدرت را به دست گرفت و گفت که این طرح قصد دارد یک انتقال 18 ماهه به انتخابات را مشاهده کند. شورشیان گفتند که در برابر “سلطنت” مقاومت نخواهند کرد و سیاستمداران مخالف آن را کودتا خواندند.
سیاستمداران مخالف و جامعه مدنی خواستار اعتراضات مسالمت آمیز و گفتگوی ملی برای پایان دادن به بحران شده اند.

فیس بوکتوییترلینک شدهپست الکترونیک

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *