[ad_1]

اسلام آباد: پاکستانوزیر امور خارجه است شاه محمود قریشی روز یکشنبه گفت که او کشور آماده همکاری با دولت جدید ایالات متحده بود و گفت که جهان در چهار سال گذشته و سایر کشورها بسیار تغییر کرده است نامزدی و روابط باید بر اساس واقعیت های جدید زمینی توسعه یابد.
زیر ترامپ دولت ، روابط بین پاکستان و ایالات متحده هر دو آشفته و پیچیده بود.
قریشی در یک کنفرانس مطبوعاتی در مولتان گفت: “در (این) چهار سال ، جهان تغییر کرده ، منطقه تغییر کرده و پاکستان تغییر کرده است ، و شما باید به این پاکستان جدید متعهد شوید.”
وی گفت که دولت پاکستان آماده همکاری با دولت جدید ایالات متحده است و امیدوار است که دولت بایدن با “رویکرد جدید و دستورالعمل های سیاست جدید” هدایت شود.
وی گفت: “من درک می کنم که شباهت زیادی بین تفکر فعلی در ایالات متحده و سیاست های ما وجود دارد.”
قریشی گفت كه در نامه ای به وزیر امور خارجه آمریكا ، آنتونی بلینكن ، تلاش كرد تا با ایده گفتگوهای بیشتر درمورد موضوع منافع با وی ، راجع به مسیر مثبت سیاست های پاکستان را مطلع سازد.
وی با تأکید بر تمرکز دولت فعلی در اصلاح اقتصاد بیمار کشور گفت: “ما یک تغییر بسیار بزرگ ایجاد کرده ایم ، از موقعیت ژئواستراتژیک به موقعیت ژئواکونومیک.”
این بیانیه در حالی منتشر شد که پاکستان چشم به راه پیشرفت است اتصالات با واشنگتن پس از توافق صلح با طالبانکه اسلام آباد ادعا کرده آن را آسان تر کرده است.
نخست وزیر پاکستان عمران خان قبلاً تمایل خود را برای همکاری با دولت جدید ایالات متحده برای تعمیق روابط دوجانبه ابراز داشته است.
خان در توئیتر نوشت: “ما مشتاقانه منتظر همکاری باPOTUS برای ایجاد مشارکت قوی تر بین ایالات متحده و پک از طریق تعاملات تجاری و اقتصادی ، مقابله با تغییرات آب و هوا ، بهبود بهداشت عمومی ، مبارزه با فساد و ارتقا peace صلح در منطقه و فراتر از آن هستیم.” همانطور که او به رئیس جمهور جدید ایالات متحده تبریک گفت.

قریشی ، که دولت وی به تقلب در آرا by توسط احزاب مخالف متهم شده است ، گفت هند نیز تغییر کرده و گفته است “دیگر دموکراسی نیست”.
هند و پاکستان در سالهای اخیر بدون گفتگوهای دو جانبه در ارتباط بوده است.
هند پس از حمله به پایگاه نیروی هوایی با پاکستان درگیر نشد پاتانکوت در ژانویه 2016 توسط یک گروه تروریستی مستقر در پاکستان ، با این استدلال که مذاکرات و ترور نمی توانند با هم پیش بروند.



[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *