[ad_1]

ویدئو نشان می دهد که حداقل یک قطار شکسته تا حدی معلق بوده و یک اتومبیل در زیر آوار گیر افتاده است. عکس AP

مکزیکو CITY: بخش مرتفع از مکزیکوسیتی مقامات شهری گفتند که مترو اواخر روز دوشنبه فرو ریخت و یک واگن مترو را به یک بلوار شلوغ به پایین منتقل کرد و دست کم 23 کشته و حدود 70 زخمی کرد. نیروهای امدادی ساعت ها اتومبیلی را که از روی پل هوایی معلق مانده بود ، برای هر کسی که گرفتار شود ، جستجو کردند.
با این حال ، اوایل روز سه شنبه به دلیل نگرانی در مورد ایمنی کارگران در نزدیکی خودروی آویزان آویزان ، این تلاش ها متوقف شد. جرثقیل آورده شد تا به تقویت آن کمک کند.
کلودیا شین باوم ، شهردار کلودیا شین باوم در مورد افرادی که احتمالاً پس از یکی از مرگبارترین تصادفات در شلوغ ترین سیستم مترو جهان گرفتار شده اند ، گفت: “ما نمی دانیم آنها زنده هستند”
پیش از این ، شین باوم گفته بود كه شخصی را از اتومبیلی كه در جاده پایین گیر افتاده بود ، زنده بیرون كشیده اند. وی گفت 49 نفر از مجروحان در بیمارستان بستری هستند و هفت نفر از آنها وخیم هستند و تحت عمل جراحی قرار دارند.
شین باوم بدون مشخص كردن تعداد آنها ، گفت: “متأسفانه در بین كشته شدگان كودكانی نیز وجود دارند.” این پل روگذر حدود 5 متر (16 فوت) بالاتر از جاده در منطقه Tlauac بود ، اما قطار در حال حرکت بر روی یک نوار میانی بتونی بود ، که ظاهرا تلفات رانندگان جاده پایین را کاهش می داد.
شین باوم گفت: “تیر پشتیبانی همانطور كه ​​قطار از آن عبور كرد عقب رفت.” مترو مکزیکو سیتی از زمان کشف آن نیم قرن پیش حداقل دچار دو مورد سانحه شدیدی شده است. در مارس سال گذشته ، برخورد دو قطار در ایستگاه تاکوبایا منجر به کشته شدن یک مسافر و زخمی شدن 41 نفر شد. در سال 2015 قطاری که به موقع متوقف نشده بود در ایستگاه اقیانوسیه با دیگری برخورد کرد و 12 نفر را مجروح کرد.
صدها پلیس و آتش نشان روز سه شنبه در حالی که دوستان و اقوام ناامید افرادی که گفته می شود در قطار هستند خارج از محیط امنیتی جمع شده بودند ، محل را محاصره کردند. علیرغم جدی بودن وضعیت ویروس کرونا در مکزیکو سیتی ، آنها در حالی که منتظر خبر بودند دور هم جمع شدند.
آدریان لوآ مارتینز 46 ساله گفت مادرش با او تماس گرفته تا به او بگوید که برادر ناتنی و عروسش در حال رانندگی بودند که این روگذر فروریخت و تیر به ماشین آنها افتاد.
وی گفت که عروسش نجات یافت و به بیمارستان اعزام شد ، اما برادر ناتنی خوزه خوان گالیندو له شد و ترس از مرگ او داشت. وی با اشاره به سایت به خبرنگاران گفت: “او آنجا است.”
جیزلا ریوخا کاسترو 43 ساله به دنبال همسرش میگل آنخل اسپینوزا 42 ساله است. وی گفت شوهرش پس از اتمام کار در یک فروشگاه همیشه این قطار را بر می دارد ، اما او هرگز به خانه نمی رود و دیگر جواب تلفنش را نمی دهد. با شنیدن آنچه اتفاق افتاده است ، بلافاصله از بدترین حالت ترسید ، اما از مقامات اطلاعاتی دریافت نکرد.
وی گفت: “هیچ کس چیزی نمی داند.” این سقوط در جدیدترین خط متروی مکزیکو سیتی ، خط 12 رخ داده است که تا جنوب شهر گسترش یافته است. مانند بسیاری از ده ها خط مترو این شهر ، از مناطق مرکزی 9 میلیون نفری شهر به زیر زمین می رود ، اما سپس در امتداد سازه های بتونی ساخته شده در حومه شهر حرکت می کند.
این سقوط می تواند ضربه جدی به وزیر امور خارجه مکزیک ، مارسلو ابرارد ، که از سال 2006 تا 2012 ، هنگام ساخت خط 12 ، شهردار مکزیکو سیتی بود. ادعاها در مورد طراحی و ساخت ضعیف خط مترو اندکی پس از آنکه ابرارد سمت خود را به عنوان شهردار ترک کرد ، ظاهر شد. . خط باید در سال 2013 تا حدی بسته شود تا مسیرها ادامه داشته باشد
تعمیر شده
ابرارد در توییتر خود نوشت: “آنچه امروز در مترو اتفاق افتاد فاجعه ای وحشتناک است.” وی نوشت: “البته باید علل بررسی شود و افراد مس responsibleول شناسایی شوند.” “مجدداً تأكید می كنم كه به طور كامل در اختیار مقامات هستم تا از هر طریقی سهیم باشم.”
مشخص نبود که آیا زمین لرزه ای به بزرگی 7.1 ریشتر در سال 2017 می تواند خط مترو را تحت تأثیر قرار دهد.

فیس بوکتوییترلینک شدهپست الکترونیک

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *