[ad_1]

کلمبو: سریلانکا روز پنجشنبه پس از نزدیک به 10 ماه تعطیلی بیماری همه گیر که بر صنعت پردرآمد گردشگری کشور جزیره در اقیانوس هند تأثیرگذار بود ، درهای خود را به روی گردشگران خارجی گشود.
عملیات کامل نیز روز پنجشنبه در دو فرودگاه بین المللی جزیره برای پروازهای تجاری از سر گرفته شد.
طبق پروتکل های جدید برای جلوگیری از شیوع Covid-19 ، گردشگران باید 72 ساعت قبل از پرواز هنگام ورود به هتل خود در سریلانکا و هفت روز بعد ، از نظر ویروس در کشور خود آزمایش شوند. آنها باید در “بالون مسافرتی” تعیین شده در 14 منطقه توریستی باقی بمانند ، بدون اینکه با جمعیت محلی مخلوط شوند. حدود 180 هتل برای اقامت گردشگران در نظر گرفته شده است.
از سرگیری گردشگری به دنبال یک پروژه آزمایشی آغاز شده در تاریخ 26 دسامبر آغاز شد که در آن 1500 گردشگر از اوکراین با چنین بالن مسافرتی از سریلانکا دیدن کردند.
دولت در مارس گذشته با شیوع ویروس کشور را به روی گردشگران بست. فرودگاههای بین المللی بسته شده اند ، به استثنای پروازهای محدودی که به سریلانکا امکان بازگشت به خانه را می دهد.
گردشگری یک بخش اقتصادی حیاتی برای سریلانکا است که حدود 5 درصد از تولید ناخالص داخلی آن را تشکیل می دهد و به طور مستقیم 250 هزار نفر و به طور غیرمستقیم تا 3 میلیون نفر اشتغال دارد. هتل ها ، مشاغل دیگر و کارمندان آنها با از دست دادن درآمد فلج کننده روبرو هستند.
سری لانکا کمتر از 4000 مورد آلودگی به ویروس کرونا داشت تا ماه اکتبر ، زمانی که خوشه ها به یک کارخانه تولید لباس و بازار ماهی در پایتخت ، کلمبو و حومه آن متمرکز شدند. از روز پنجشنبه ، بیش از 55000 مورد با 274 مورد مرگ را تایید کرده است.
در سایر رویدادها در منطقه آسیا و اقیانوسیه: افرادی که روز جمعه از اکثر کشورهای دیگر به استرالیا سفر می کنند ، قبل از عزیمت باید آزمایش ویروس کرونا را انجام دهند. گرگ هانت ، وزیر بهداشت استرالیا روز پنجشنبه گفت که وی دستوراتی را امضا کرده است که مسافران بین المللی را ملزم می کند ظرف سه روز پس از عزیمت به استرالیا در یک آزمایش منفی شرکت کنند.
تمام مسافران بین المللی نیز باید در پروازهای خود ماسک بزنند. هانت به خبرنگاران در ملبورن گفت: “موفقیت در داخل ، چالش های دلهره آور خارج از کشور ، این واقعیت که ما سویه های جدید و ویروس بیشتری در سراسر جهان ظاهر شده ایم – آنها دقیقاً به ما یادآوری می کنند که چرا ما توانستیم استرالیایی ها را ایمن نگه داریم.” نیوزیلند و چندین کشور جزیره اقیانوس آرام از قوانین جدید مستثنی هستند.
– چین سخت ترین محدودیت های سفر خود را اعمال می کند ، اگرچه موارد ویروس کرونا در چندین استان شمالی قبل از شروع سفر سال جدید قمری در حال افزایش است.
جشنواره ماه آینده مهمترین زمان سال برای اجتماعات خانوادگی است و اغلب تنها زمانی است که بسیاری از کارگران مهاجر می توانند به خانه های روستایی خود بازگردند. با این حال ، هرکسی که بخواهد این کار را انجام دهد ، در هفته گذشته به آزمایش ویروس منفی نیاز دارد و ممکن است در برخی جوامع با محدودیت های سنگین از جمله قرنطینه روبرو شود.
کمیسیون ملی بهداشت روز پنجشنبه 126 مورد اضافی انتقال محلی را در 24 ساعت گذشته اعلام کرد که بیشترین تعداد ، 68 مورد ، در استان شمالی هیلونگ جیانگ ، بخشی از منطقه وسیع است که قبلاً به آن منچوریا می گفتند.
سخنگوی کمیسیون می فنگ همچنین گفت که متخصصان بین المللی که از ووهان بازدید می کنند ، به عنوان بخشی از کار خود ، با کارشناسان چینی کنفرانس های ویدیویی برگزار کرده اند. سازمانهای بهداشت جهانی در ابتدای سفر برای بررسی منشا ویروس در قرنطینه به سر می برند. مقامات چینی در حالی که نظریه های نادر مبنی بر اینکه ویروس ممکن است در خارج از کشور منشأ گرفته باشد ، چنین تحقیقات را به شدت کنترل می کنند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *