[ad_1]

کلومبو: روز جمعه ، سریلانکا کمپین ملی ایمن سازی ویروس کرونا را آغاز کرد و یک روز پس از اهدای 500000 دوز واکسن Covishield به کشور جزیره ، اولین گلوله ها را به سمت کارکنان بهداشت ، سربازان و مقامات امنیتی شلیک کرد.
رئیس جمهور سریلانکا ، گوتابایا راجاپاکسا ، روز پنجشنبه پس از دریافت 500000 دوز واکسن Covishield ، اهدا شده توسط این کشور در چارچوب سیاست همسایگی اول ، از سخاوت هندوستان تشکر کرد.
این محموله در 42 جعبه بسته بندی شده بود.
نماینده هند در کلمبو ، گوپال باگلی ، در فرودگاه به راجاپاکسا پیوست.
روزنامه کلمبو گزارش داد ، کارکنان بهداشتی خط مقدم ، ارتش و پلیس در لیست اولویت دریافت واکسن ویروس کرونا قرار دارند.
برنامه واکسیناسیون ویروس کرونا در شش بیمارستان در کلمبو و اطراف آن آغاز می شود. در این گزارش آمده است که اولین زخمهای چاقو به سه سرباز در بیمارستان ارتش کلمبو وارد شده است.
در این بیانیه آمده است ، مشاور ارشد بیمارستان بیماری های عفونی (IDH) در آنگودا ، دکتر آناندا ویدژویكراما ، اولین كارمند بهداشتی است كه این واكسن را دریافت می كند.
این گزارش افزود ، وزارت بهداشت پیشتر گفت که برنامه واکسیناسیون برای کارمندان شش بیمارستان در روز جمعه اجرا می شود.
این گزارش اضافه کرد ، معاون مدیر کل خدمات بهداشتی دکتر همانتا هرات گفت که کارکنان منتخب بیمارستان ملی کلمبو ، بیمارستان کلمبو ساوت ، بیمارستان آموزشی کلمبو شمالی ، بیمارستان پایه هوماگاما ، بیمارستان کلمبو شرق و بیمارستان بیماری های عفونی (IDH) در آنگودا واکسینه می شوند. .
وی گفت: در حدود 25 درصد از کارکنان این بیمارستان ها در ابتدا واکسینه می شوند.
در مجموع 250،000 نفر ، عمدتا کارکنان بهداشتی در خط مقدم ، اعضای نیروهای امنیتی و پلیس و افراد مسن آسیب پذیر ، واکسن را به عنوان یک اولویت دریافت می کنند. تاکنون سریلانکا بیش از 61000 مورد ویروس کرونا با 297 مورد مرگ ثبت کرده است.
هند یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دارو در جهان است و بیشتر و بیشتر کشورها قبلاً برای واکسن ویروس کرونا به آن مراجعه کرده اند.
واکسن Oxford-Astrazeneca Covishield توسط موسسه سرم در هند تولید می شود. برای استفاده اضطراری توسط دولت سریلانکا تأیید شده است.
این هدیه از هند مطابق با حمایت مداوم هند از سریلانکا در مبارزه با بیماری همه گیر COVID است. چهار محموله لوازم پزشکی با وزن حدود 25 تن توسط هند اهدا شد ، که همچنین برنامه های تبادل آنلاین را برای متخصصان پزشکی از سریلانکا ترتیب می دهد.
دو کشور همچنین جبهه مشترکی در نبرد COVID-19 با هند و سریلانکا ترتیب داده اند که بزرگترین کمک کنندگان به صندوق اضطراری COVID-19 برای SAARC هستند. نخست وزیر نارندرا مودی به رهبری سریلانکا به دلیل محدود کردن همه گیر تبریک گفت.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *