[ad_1]

واشنگتن: دونالد رئیس جمهور آمریکا ترامپ، در یک سخنرانی خداحافظی که روز سه شنبه صادر شد ، میراث وی را برجسته کرد و برای دولت جدید رئیس جمهور تازه انتخاب شده آرزوی موفقیت کرد جو بایدن اما بدون اینکه وارث خود را به اسم تصدیق کند.
ترامپ از دادن امتیاز کامل به بایدن دموکرات ، که در انتخابات 3 نوامبر با 306 رأی در کالج انتخابی در مقابل 232 پیروز شد ، خودداری کرد. بایدن در 12:00 صبح EST (5:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ) چهارشنبه باز می شود ، و ترامپ جلسه قبلی ندارد. با بایدن یا حضور سوگند ، همانطور که در انتقال قدرت به کاخ سفید. در عوض ، ترامپ قصد دارد به فلوریدا پرواز کند.
به روزرسانی های مراسم تحلیف جو بایدن به صورت زنده
رئیس جمهور جمهوری خواه در اظهارات ضبط شده گفت: “این هفته ما در حال افتتاح یک دولت جدید هستیم و برای موفقیت آن برای حفظ امنیت و سعادت آمریکا دعا می کنیم.” “ما بهترین آرزوها را می کنیم و همچنین می خواهیم خوش شانس باشند – یک کلمه بسیار مهم.”

ترامپ برای “ساختن آمریکا دوباره بزرگ” مبارزات انتخاباتی خود را آغاز کرده است اما با بیش از 400000 کشته توسط ویروس کرونا ویروس جدید – بزرگترین بزرگ جهان – که خطر آن را کاهش داده است ، یک اقتصاد و روابط مبارزه با همه گیری ، دفتر خود را ترک می کند. تحت فشار متحدان اصلی ایالات متحده.
ترامپ گفت: “بزرگترین خطری که ما با آن روبرو هستیم از بین رفتن اعتماد به نفس ، از دست دادن اعتماد به نفس به عظمت ملی ماست.”
ماه هاست که ترامپ بدون مدرک ادعا می کند که در انتخابات علیه وی تقلب شده و مقامات دولتی را تحت فشار قرار می دهد تا نتایج را لغو کنند. در تجمع در نزدیکی کاخ سفید در 6 ژانویه ، او پیروان را تشویق کرد تا در کنگره راهپیمایی کنند زیرا قانونگذاران پیروزی بایدن را تأیید کردند.

ترامپ در آخرین هفته های مسئولیت خود ، پس از شورش طرفدارانش در پایتخت ، که منجر به پنج کشته شد ، از جمله یک افسر پلیس کاپیتول ، در کاخ سفید مخفی شده است.
سکوت در پی تجمعی که در آن ترامپ ادعاهای دروغین تقلب در انتخابات را تکرار کرد و از طرفداران خود خواست تا مبارزه کنند ، تمام تلاش ها برای برجسته ساختن میراث رئیس جمهور در آخرین روزهای حضور خود را تحت الشعاع قرار داد.
مجلس نمایندگان ترامپ را به اتهام تحریک جریمه کرد و وی را به عنوان اولین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا که دو بار استیضاح شده است ، قرار داد. وی پس از ترک دفتر باید به اتهامات روبرو شود.
در یک خداحافظی روز سه شنبه ، بدون ذکر صریح تصمیم توییتر برای خاتمه حسابrealDonaldTrump خود ، ترامپ به شکایت خود مبنی بر تورم آزادی بیان توسط این شرکت اشاره کرد. توییتر گفت که این حساب را به دلیل خطر تحریک خشونت بیشتر به حالت تعلیق درآورده است.
ترامپ گفت: “متوقف کردن بحث آزاد و آزاد ارزشهای اصلی و سنت های پایدار ما را نقض می کند.” “آمریكا ملتی ترسو از روح اهلی نیست كه باید از آنها كه با آنها مخالف هستیم محافظت و محافظت شود.”
در اظهارات ثبت شده ، ترامپ به دنبال برجسته کردن جنبه های ریاست جمهوری خود است که به آنها افتخار می کرد.
وی گفت: “ما آنچه را كه به اینجا آمده بودیم انجام دادیم و کارهای دیگر.” “من نبردهای سخت ، سخت ترین جنگ ها ، سخت ترین انتخاب را انجام دادم – زیرا او این چیزی است که او مرا برای انجام انتخاب کرد.”
ترامپ به معاملات صلح خاورمیانه با واسطه دولت خود اشاره کرد و برنامه سیاست خارجی خود را ستود.
وی گفت: “ما اتحاد خود را احیا کرده و مردم جهان را متحد کرده ایم تا مانند گذشته با چین مخالفت نکنیم.” “من به ویژه افتخار می کنم که اولین رئیس جمهور در دهه های گذشته است که جنگ های جدید را شروع نکرده است.”
ترامپ ، که در میان اختلافات عمیق در این کشور در حال عزیمت است ، آشوب های کاپیتول را تأیید می کند ، که بلافاصله پس از خشونت ها به آرامی محکوم کرد.
وی گفت: “همه آمریكایی ها از حمله به پایتخت ما وحشت كردند. خشونت سیاسی حمله به هر چیزی است كه ما به عنوان آمریكایی ارزیابی می كنیم. هرگز قابل تحمل نیست.”
و رئیس جمهور که به گفته پیشین شورای او پس از ناآرامی ها بسیاری از آینده سیاسی خود را از دست داده است ، پیشنهاد کرده است که جنبش وی ادامه خواهد یافت.
ترامپ گفت: “هم اکنون ، در حالی که آماده می شوم ظهر چهارشنبه قدرت را به یک دولت جدید تحویل دهم ، می خواهم شما بدانید که حرکتی که ما آغاز کردیم تازه آغاز شده است.”
“من با قلبی وفادار و شاد و روحیه ای خوش بینانه و با اطمینان عالی از این مکان باشکوه خارج می شوم که بهترین ها برای کشور و فرزندان ما هنوز در انتظار نیستند.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *