[ad_1]

ژنو: سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز چهارشنبه اعلام کرد: با توجه به نحوه انتشار ویروس کرونا ، به ویژه در نیمکره شمالی ، سال دوم همه گیری کوید 19 می تواند شدیدتر از سال اول باشد.
مایک ریان ، بهترین افسر اضطراری سازمان بهداشت جهانی ، در جریان این رویداد گفت: “ما وارد سال دوم این می شویم ، ممکن است با توجه به پویایی انتقال و برخی از مشکلاتی که مشاهده می کنیم ، حتی دشوارتر باشد.” در شبکه های اجتماعی
از ابتدای شیوع همه گیری ، تعداد کشته شدگان در جهان در حال نزدیک شدن به 2 میلیون نفر است که 91.5 میلیون نفر به این بیماری مبتلا شده اند.
WHO ، در آخرین به روزرسانی اپیدمیولوژیک خود ، که یک شبانه روز منتشر شد ، گفت که پس از دو هفته گزارش موارد کمتر ، هفته گذشته حدود پنج میلیون مورد جدید گزارش شد ، احتمالاً به دلیل از دست دادن دفاعیات در فصل تعطیلات ، که در آن مردم – و ویروس – گرد هم می آیند.
رایان گفت: “قطعاً در نیمکره شمالی ، به ویژه در اروپا و آمریکای شمالی ، شاهد این نوع طوفان کامل برای فصل بودیم – سرما ، ورود افراد ، افزایش اختلاط اجتماعی و ترکیبی از عواملی که باعث افزایش انتقال در بسیاری از کشورها می شود.”
ماریا ون کرچوو ، مدیر فنی WHO برای Covid-19 ، هشدار داد: “پس از تعطیلات در برخی از کشورها ، وضعیت مدتها قبل از بهبود بدتر خواهد شد.”
در میان ترس روزافزون از نسخه مسری ویروس کرونا ، که اولین بار در انگلیس کشف شد اما قبلاً در سراسر جهان تاسیس شده است ، دولتهای سراسر اروپا چهارشنبه محدودیت های شدیدتر و طولانی تری را برای ویروس کرونا اعلام کردند.
این موارد شامل تقاضا برای دفاتر خانگی و تعطیلی فروشگاه ها در سوئیس ، وضعیت اضطراری گسترده ایتالیا Covid-19 و تلاش های آلمان برای کاهش بیشتر ارتباطات بین افراد متهم به تلاش های ناموفق تاکنون برای کنترل ویروس کرونا است.
ون كرهوو گفت: “من نگرانم كه ما در اين مدل قله و فرورفتگي و قله و فرورفتن بمانيم و مي توانيم بهتر عمل كنيم.”
وی خواستار فاصله جسمی شد و افزود: “هرچه دورتر ، بهتر … اما اطمینان حاصل کنید که این فاصله را از افراد خارج از خانه اصلی خود حفظ کنید.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *