[ad_1]

پکن: چینی قانون جدید طلاقکه این کار را دشوار می کند زوج ها به نقل از وکلا ، یک گزارش رسانه ای به نقل از وکلا ، برای جدا کردن ، همسران را برای عجله به پرونده طلاق بفرستید ، زیرا آنها معتقدند شرایط جدید روند کار را پیچیده و آزادی آنها را به خطر می اندازد.
طبق قانون جدید ، که ماه گذشته پس از تصویب آن توسط کنگره ملی خلق (NPC) سال گذشته تصویب شد ، علیرغم انتقادات مردمی ، زوجینی که به طور متقابل توافق می کنند ازدواج خود را فسخ کنند باید یک ماه “خنک کننده” را به مدت یک ماه مواضع آنها
پس از گذشت 30 روز ، زوجین می توانند به دفتر مدنی محلی مراجعه کنند تا برای بار دوم برای اسناد رسمی طلاق خود درخواست دهند.
روزنامه South China Morning Post مستقر در هنگ کنگ روز دوشنبه اعلام کرد که وکلای طلاق درگیر درخواست های زوجین برای درخواست طلاق پس از سی امین روز خود هستند.
در برخی از شهرها مانند گوانگژو تقاضای وکلای طلاق به حدی زیاد است که پوست سرها برای کمک به زوجین در قرار ملاقات حق بیمه را برای قیمت های آنلاین می گیرند.
ژونگ ون ، یک وکیل مستقر در استان سیچوان ، متخصص طلاق ، می گوید که قبلاً تماس های تلفنی زیادی از مشتریان نگران دریافت کرده است ، که قانون جدید طلاق آنها را پیچیده می کند و آزادی آنها را برای جدایی به خطر می اندازد.
اگر یکی از طرفین قبل از انقضا مهلت 30 روزه از توافق نامه طلاق انصراف دهد ، درخواست لغو می شود و طرف دیگر برای درخواست مجدد و راه اندازی مجدد ساعت یا پرونده 30 روزه طلاق ، فرایندی پرهزینه و وقت گیر را می گذارد.
ژونگ به پست گفت كه وقتی شوهرش نظرش را تغییر داد ، یك مشتری برای نهایی كردن طلاق خود روی یك مهر لاستیكی قرار داشت.
وی افزود که حتی قبل از آغاز دوره خنک کردن ، برای یک طرف آسان بود که در مورد طلاق توافق مشترک توافق کنند.
وی گفت: “اکنون با دوره (30 روزه) روند طلاق بسیار غیرقابل پیش بینی است.”
آمار نشان می دهد که میزان طلاق در چین از 0.96 طلاق به ازای هر 1000 نفر در سال 2000 به 3.36 در سال 2019 رسیده است که در مقایسه با کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه.
ارقام وزارت امور مدنی چین نشان می دهد که در سال 2019 ، حدود 9.47 میلیون زوج قلاب شدند ، در حالی که 4.15 میلیون زوج از هم جدا شدند. CGTN دولتی گزارش داد ، این چیزی شبیه یک حوزه آبخیز است ، زیرا برای اولین بار تعداد زوج های متاهل ثبت شده به زیر 10 میلیون نفر رسیده است.
هنگام تصویب این قانون در ماه مه سال گذشته ، شهروندان چینی از دولت مرکزی به دلیل دخالت در امور خصوصی انتقاد کردند. بیش از 600 میلیون نظر در اینترنت با استفاده از هشتگ “مخالفت با دوره خنک سازی طلاق” ارسال شده است.
مقامات معتقد بودند که این قانون موجب افزایش سریع طلاق در چین و جلوگیری از “طلاق های بی رویه” در جوانان می شود.
این قانون توسط کنگره ملی خلق ، پارلمان چین به عنوان بخشی از اولین قانون مدنی این کشور تصویب شد که جایگزین چندین قانون موجود در زمینه ازدواج ، فرزندخواندگی ، ارث و حقوق مالکیت شد.
ران کیپینگ ، استاد حقوق در دانشگاه ووهان که پیش از تهیه قانون مدنی با قانونگذاران در این باره گفتگو کرد ، گفت که سیاستمداران از میزان بالای طلاق در این کشور ناراضی هستند.
وی گفت: “گرچه آزادی طلاق از حقوق اساسی بشر است ، اما از نظر اجتماعی ، درجه بالایی از طلاق بر ثبات کشور (کشور) تأثیر می گذارد.”
قانون جدید در صورت درخواست همسر به دلیل قربانی بودن خشونت در خانواده ، اعمال نمی شود. با این حال ، زونگ گفت که این قانون همچنان به ضرر زنان ، به ویژه زنان فاقد منبع درآمد مستقل است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *