[ad_1]

پکن: زنان در سیستم بازداشت چین در اردوگاه های قومی اویغورها و دیگر مسلمانان در منطقه غربی آن سین کیانگ مورد تجاوز قرار گرفته اند ، خشونت جنسی و شکنجه ، طبق گزارش روز چهارشنبه بی بی سی.
تلویزیون انگلیس گفت که “چندین بازداشت شده سابق و یک مأمور امنیتی به این موضوع گفته اند بی بی سی آنها زنده مانده اند یا شواهدی از یک سیستم سازمان یافته تجاوز جمعی ، خشونت جنسی و شکنجه دیده اند. ”
در این گزارش آمده است که زنان “هر شب” از سلولهای خود بیرون آورده می شوند و توسط یک یا چند چینی ماسک زده مورد تجاوز قرار می گیرند. برخی از زنانی که در طول شب از سلول ها گرفته شده بودند ، هرگز برنگشتند.
بیش از یک میلیون زن و مرد در اردوگاه هایی در سین کیانگ بازداشت شده اند که به گفته چین ، این افراد برای “آموزش مجدد” اویغورها و سایر اقلیت ها وجود دارند.
پکن ادعای سو abuseاستفاده در سین کیانگ را رد کرده و گفته است مجموعه هایی که در منطقه ایجاد کرده است آموزش های حرفه ای برای کمک به ریشه کنی افراط گرایی و تجزیه طلبی اسلام گرا ارائه داده است. گفته می شود از آن زمان ، کسانی که در این امکانات هستند “فارغ التحصیل شده اند”.
وانگ ونبن ، سخنگوی وزارت امور خارجه ، روز چهارشنبه در مورد گزارش BBC ، از این سوال گفت كه “كاملاً فاقد مبنای واقعی است” و افراد مصاحبه شده توسط BBC “بارها ثابت شده اند” “بازیگرانی هستند كه اطلاعات نادرست را منتشر می كنند”.
“عمیقا نگران”: ایالات متحده آمریکا
گزارش های مربوط به تجاوز منظم و خشونت جنسی علیه زنان در اردوگاه های نگهداری در چین در ایالات متحده “به شدت نگران است”.
سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد درخواست اظهار نظر گفت: “ما از گزارش ها ، از جمله شهادت دست اول ، در مورد تجاوز منظم و خشونت جنسی علیه زنان در اویغورهای قومی و دیگر مسلمانان در سین کیانگ. ”
این سخنگو با تکرار ادعاهای آمریکا مبنی بر ارتکاب چین “جنایت علیه بشریت و نسل کشی” در سین کیانگ ، افزود: این جنایات برای وجدان تکان دهنده است و باید با عواقب جدی همراه باشد.
این مقام گفت چین باید “تحقیقات فوری و مستقل توسط ناظران بین المللی” در مورد ادعاهای تجاوز جنسی “علاوه بر سایر جنایات انجام شده در سین کیانگ” را مجاز بداند.
ایالات متحده چین را به ارتکاب نسل کشی علیه اویغورها در سین کیانگ متهم کرده است.
سال گذشته ، گزارشی توسط محقق آلمانی ، آدریان زنز ، که توسط اتاق فکر بنیاد Jamestown مستقر در واشنگتن منتشر شد ، چین را به استفاده از عقیم سازی اجباری ، سقط جنین اجباری و برنامه ریزی اجباری خانواده علیه مسلمانان اقلیت متهم کرد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *