[ad_1]

ژنو: رهبر سازمان بهداشت جهانی در مورد شرایط پس از کوید به خبرگزاری فرانسه گفت که وقت آن است که حل رمز و راز Long Covid ، جنبه ای از همه گیری را که میلیون ها نفر را به کام مرگ کشانده است ، شروع کنیم.
درباره اینکه چرا برخی از افراد پس از گذراندن مرحله حاد Covid-19 ، برای بهبودی تلاش می کنند و از علائم مداوم ، از جمله خستگی ، مه مغز ، قلب و اختلالات عصبی رنج می برند ، اطلاعات کمی در دست است
در این مرحله از همه گیری ، دنیا متمرکز بر معرفی واکسن ها و انواع جدید و مسری ویروس کرونا است.
جانت دیاز ، رئیس مراقبت های بالینی در برنامه اورژانس WHO ، قبل از شروع یک رویکرد واحد جهانی برای این مشکل ، گفت ، Long Covid شایسته چنین توجه فوری است.
دیاز در مصاحبه با دفتر مرکزی WHO در گفت: “ما هنوز به طور کامل نمی فهمیم که Long Covid چیست.” ژنو.
“هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد ، اما من اطمینان دارم که جامعه علمی واقعاً گرد هم می آیند.”
نکته قابل توجه اینکه Long Covid هنوز نام خاصی برای خود ندارد.
WHO در حال حاضر آن را یک بیماری پس از کووید می نامد ، در حالی که سایر اصطلاحات در گردش شامل سندرم کووید پس از حاد و حامل های طولانی مدت کوید است.
WHO در 9 فوریه میزبان اولین سمینار جهانی Long Covid است. این دانشمندان ، متخصصان و پزشکان را گرد هم خواهد آورد تا شرایط را تعیین کنند ، یک نام رسمی به آن بدهند و روش های تحقیق را هماهنگ کنند.
دیاز ، 48 ساله ، پزشک تنفسی آمریکایی و فشرده گفت: “این یک بیماری است که نیاز به توصیف بیشتر ، درک بیشتر میزان تأثیر آن و درک بیشتر از علت آن دارد تا بتوانیم از آن جلوگیری ، مدیریت و درمان کنیم. پزشک مراقبت
به گفته وی ، مطالعات انگلیس و دیگر مطالعات نشان می دهد که از هر 10 مورد یک نفر ممکن است یک ماه پس از عفونت علائم طولانی داشته باشد ، اما هنوز تصویری از مدت زمان ادامه این شرایط وجود ندارد.
افراد مسن و کسانی که بیماری های زمینه ای دارند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری جدی Covid-19 هستند.
اما مشخصات بیماران مبتلا به Long Covid مطابقت ندارد. دیاز گفت ، این بیماری افرادی را با درجات مختلف بیماری تحت تأثیر قرار می دهد و “به نظر می رسد به طور بالقوه افراد جوان تر را شامل می شود” ، از جمله کودکان.
دیاز گفت: در حالی که اولویت پاسخ همه گیر جلوگیری از ابتلا به ویروس و بیمار شدن افراد است ، اما درمان موارد ویروس کرونا باید شامل مراقبت های بعد از یک بیماری حاد باشد … تا زمانی که به سلامت کامل برگردید.
دیاز گفت: به نظر می رسد خستگی شایع ترین علامت است ، با سایر موارد از جمله ضعف بعد از غذا ، اختلال عملکرد شناختی یا مه مغز ، تنگی نفس ، تپش قلب و مشکلات عصبی.
“چگونه همه آنها به هم متصل شده اند – این چیزی است كه ما نمی فهمیم. چرا یك نفر این را می گیرد و دیگری این را می گیرد؟” دیاز با بیان اینكه محققان باید سازوكارهای اساسی بیماری را كه باعث بروز این علائم پایدار می شود ، بشناسند.
“آیا این به دلیل ویروس است؟ به دلیل پاسخ ایمنی؟ اگر ایده بهتری داشته باشیم ، می توانیم هدف قرار دادن برخی از مداخلات را برای کاهش علائم شروع کنیم.”
دیاز گفت که مطالعات “عظیمی” در حال انجام است که عمدتا مطالعات مشاهده ای کلاسیک پس از ترخیص بیماران است.
اولین موارد Covid-19 در دسامبر سال 2019 در چین کشف شد. اما طولی نکشید که Long Covid ماه ها بعد در رادار ظاهر شد و مبتلایان متحیر شروع به کشیدن و پیوستن خود به نقاط کردند.
دیاز که در ماه اکتبر مسئولیت Long Covid را بر عهده گرفت ، گفت: “این یک حرکت عظیم بود.”
در موج اول همه گیری ، سیستم های بهداشتی و درمانی درگیر بیماری حاد بیماران بودند ، “اما آنها متوجه نشدند که دیگر به سلامتی قبلی خود نرسیده اند.”
وی گفت: تحقیقات به رهبری بیمار دانشمندان را بر آن داشته است تا تحقیقات بیشتری انجام دهند و “در همکاری ، باید سریعتر جوابی پیدا کنیم.”
سمینار 9 فوریه ، که در آن دانشمندان آخرین یافته های خود را ارائه می دهند ، اولین دوره از یک دوره منظم خواهد بود.
دیاز گفت: “در حال حاضر ، ما احتمالاً داده های توصیفی کافی برای شروع جمع آوری همه چیز داریم.”
در این نشست علاوه بر توافق در مورد یک تعریف و نام ، روشهای استاندارد برای جمع آوری داده های نظارت بر بیمار آغاز می شود و درهای باز برای پیشگیری و مدیریت بالینی آغاز می شود.
دیاز گفت: “ما باید به سرعت درک خود را از تجربه دیگران بسازیم.”
وی افزود که اهدا کنندگان درگیر هستند و “واقعاً” از نیاز فوری به بودجه از Long Covid آگاه هستند ،
دیاز در پیامی به میلیونها نفر بالقوه که مدتها پس از بهبودی رسمی آنها رنج می برند ، گفت: امیدوار باشید.
“ممکن است علائم طولانی مدت در افراد وجود داشته باشد ، اما ما می دانیم که افراد در دوره نقاهت قرار دارند. ممکن است مدت زیادی طول بکشد ، اما آنها هنوز به سلامتی قبلی خود بهبود می یابند. ما با شما هستیم.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *