[ad_1]

مکزیکو: مکزیک بالاترین تعداد یک روزه موارد ویروس کرونا را که اخیراً تأیید شده است ، با 27،944 عفونت و تقریباً رکورد 1623 مرگ تأیید شده ثبت کرد.
این در مجموع به 1.8 میلیون مورد و 153،639 مرگ منجر می شود. با این حال ، مکزیک از نظر آزمایش بسیار کم است ، و برآورد مرگ و میر بیش از حد نشان می دهد که هزینه واقعی بیش از 195،000 است.
گروهی متشکل از بیش از ده دانشگاه و م institسسه پزشکی برتر کشور نیز استفاده از ماسک صورت در مکزیک را در روز چهارشنبه توصیه کردند ، اقدامی که مدتها با مخالفت رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور و مشاورانش روبرو شد.
رئیس جمهور خود به ندرت ماسک می بندد و در آخر هفته نتایج مثبتی برای Covid-19 دارد.
هوگو لوپز-گاتل ، بهترین مشاور رئیس جمهور در زمینه بیماری همه گیر ، گفت که رئیس جمهور 67 ساله وضعیت خوبی دارد و فعالیت می کند و تقریباً هیچ علامتی به جز تب گاه به گاه درجه پایین ندارد.
لوپز-گاتل گفت: “وقتی از او بارها و بارها بخواهید ، او سرانجام خراب می شود و می گوید:” خوب ، من سردرد مختصری دارم ، حالا كه شما بر آن اصرار دارید. ”
در ابتدای همه گیری ، لوپز-گاتل گفت ماسک های صورت محافظت کمی از مصرف کننده دارند و او با قوانینی که نیاز به استفاده از آنها دارد مخالفت می کند. با این حال ، گزارش تخصصی می گوید که ماسک ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا باید اجباری باشند.
در بعضی از مناطق مکزیک ، بیمارستان ها آنقدر پر است که بسیاری از خانواده ها مجبورند بستگان خود را در خانه معالجه کنند و به سیلندر اکسیژن نیاز دارند. اما مقامات فدرال روز چهارشنبه گفتند که 14 مورد سرقت مخزن اکسیژن در بیمارستان ها ، کامیون های زایمان یا سایر نقاط کشور رخ داده است.
همچنین نمونه هایی از کلاهبرداری وجود دارد که در آن افراد مخازن یا کنسانتره اکسیژن را برای فروش ارائه می دهند ، سپرده ها را می پذیرند و سپس پول را بدون تحویل آنها نگه می دارند.
اداره ایمنی عمومی فدرال گفت که هشت نفر به جرم سرقت یا کلاهبرداری دستگیر شده اند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *