[ad_1]

مسکو: روسیه روز جمعه گفت كه پس از خروج آمریكا از این پیمان ، از یك معاهده بین المللی كه اجازه پروازهای مشاهده ای را از طریق تاسیسات نظامی می دهد ، خارج خواهد شد.
وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که خروج آمریکا از قرارداد آسمان باز سال گذشته وی افزود: “به طور قابل توجهی تعادل منافع کشورهای امضا کننده را بر هم زد” مسکوپیشنهاداتی برای زنده نگه داشتن این پیمان پس از خروج آمریکا با شانه های سرد انجام می شود واشنگتنمتحدین هستند
هدف این پیمان ایجاد اعتماد بین روسیه و غرب از طریق اجازه دادن به بیش از سه ده امضا کننده برای انجام پروازهای شناسایی در مناطق دیگر برای جمع آوری اطلاعات در مورد نیروها و فعالیت های نظامی بود.
وزارت خارجه روسیه گفت مسکو اکنون اقدامات رویه ای مناسبی را برای خروج از پیمان در دست انجام دارد.
رئیس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ قصد خود برای خروج واشنگتن از پیمان آسمان باز را در ماه مه اعلام می کند ، با این استدلال که نقض روسیه آن را قابل پیگیری نمی کند ایالات متحده حزب باقی بماند. ایالات متحده خروج خود از این پیمان را در ماه نوامبر به پایان رساند.
روسیه نقض این پیمان را که از سال 2002 لازم الاجرا شد ، انکار کرد. اتحادیه اروپا ایالات متحده را به تجدیدنظر فراخواند و از روسیه خواست که در این پیمان باقی بماند.
مسکو می گوید عقب نشینی آمریکا امنیت جهانی را تضعیف می کند و تفسیر اهداف کشورهای دیگر را برای دولت ها دشوار می کند ، به ویژه در میان تنش های روسیه و غرب پس از الحاق کریمه توسط اوکراین در سال 2014.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *