[ad_1]

مسکو: پلیس روسیه حدود 1614 نفر را در تجمعات غیرمجاز که روز شنبه در سراسر کشور برای حمایت از کرملین منتقد الکسی فله، گفت: مانیتور اعتراض OVD-Info.
ناوالنی ، که برجسته ترین و پایدارترین دشمن رئیس جمهور ولادیمیر پوتین است ، در روز 17 ژانویه هنگام بازگشت به آنجا دستگیر شد مسکو از جانب آلمان، جایی که او پنج ماه را در بهبودی مسمومیت شدید عامل عصبی گذرانده بود ، کرملین آن را مقصر می داند.
مقامات می گویند که اقامت وی ​​در آلمان در یک مورد که ناوالنی غیرقانونی دانست ، شرایط مجازات تعلیقی را نقض کرد. او قرار است در اوایل فوریه برای تعیین اینکه آیا وی 3/2 سال زندان را سپری می کند ، به دادگاه مراجعه کند.
چندین هزار نفر در اکاترینبورگ ، چهارمین شهر بزرگ روسیه اعتراض کردند و تظاهرات در شهر بندری اقیانوس آرام ولادی وستوک ، شهر جزیره ای یوژنو-ساخالینسک و سومین شهر بزرگ این کشور ، نووسیبیرسک برگزار شد.
گفته می شود 13 نفر در تظاهرات اعتراضی در یاکوتسک ، شهری در شرق سیبری که دما منفی 50 بود ، دستگیر شدند.
در مسکو ، همزمان با نزدیک شدن به آغاز برنامه ریزی شده اعتراض ، هزاران نفر در میدان مرکز پوشکین جمع شدند. آدرسهای عمومی پولیس بارها و بارها پیامهایی را به مردم می گفتند كه به دلیل نگرانی در مورد بهداشت و هشدار همه گیر درباره غیرقانونی بودن اعتراض ، از نزدیك جمع نشوند.
کلاه ایمنی در شورش های کلاه ایمنی گهگاه شرکت کنندگان را می گیرد و آنها را به داخل اتوبوس های پلیس سوق می دهد.
روز پنجشنبه ، پلیس مسکو سه دستیار ارشد ناوالنی را دستگیر کرد که دو نفر از آنها بعدا به مدت نه و ده روز بازداشت شدند.
ناوالنی هنگام حضور در هواپیمای داخلی از سیبری به مسکو در 20 آگوست به کما رفت. وی پس از دو روز از بیمارستانی در سیبری به بیمارستانی در برلین منتقل شد.
آزمایشگاه های آلمان ، فرانسه و سوئد و آزمایش های سازمان منع سلاح های شیمیایی نشان داده است که وی در معرض عامل اعصاب نوویکوک دوران اتحاد جماهیر شوروی قرار دارد.
مقامات روسی اصرار داشتند پزشكانی كه ناوالنی را قبل از انتقال به آلمان در سیبری معالجه می كردند ، هیچ اثری از سم پیدا نكردند و مقامات آلمانی را برای ارائه مدارك مسمومیت وی به چالش كشیدند. روسیه با استناد به فقدان شواهد مسمومیت ناوالنی ، از آغاز تحقیقات جنایی تمام عیار امتناع ورزید.
ماه گذشته ، ناوالنی یک ضبط تماس تلفنی را منتشر کرد که به گفته وی با شخصی تماس گرفت که وی را مظنون به عضویت گروهی از افسران سرویس امنیت فدرال (FSB) توصیف کرد که گفته می شود او را در ماه آگوست مسموم کرده و سپس سعی در پوشاندن او داشت. . FSB ضبط را جعلی رد کرد.
ناوالنی برای یک دهه خار کرملین بوده است ، و به طور غیرمعمولی در یک جنبش مخالف که اغلب با سرکوب روحیه گرفته است ، مقاومت می کند.
وی در ارتباط با اعتراضات چندین بار به زندان افتاده و در مواردی که به گفته وی انگیزه های سیاسی داشته است ، دو بار به جرایم مالی محكوم شده است. وی هنگامی که یک مهاجم ضدعفونی کننده ای به صورت او انداخت و در سال 2019 با بیماری که از نظر مقامات واکنش آلرژیک است اما بسیاری از آنها مظنون به مسمومیت هستند ، از زندان به بیمارستان منتقل شد ، آسیب چشم دید.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *