[ad_1]

عکس پرونده: لوید آستین

واشنگتن: آمریکا حفاظت مقامات ارتش آمریكا روز جمعه گفت ، تاكنون وزیر امور خارجه لوید آستین قادر به گفتگو با رئیس اجرایی چین نبوده است ، علی رغم تلاش های بیشمار برای آغاز مذاكرات.
روابط بین چین و ایالات متحده به طور فزاینده ای در حال تیره شدن است ، به طوری که دو اقتصاد بزرگ جهان بر سر همه اختلافات از تایوان و تاریخ حقوق بشر چین تا فعالیت های نظامی آن در چین درگیر هستند. دریای چین جنوبی.
علیرغم تنش ها و سخنان گرم ، پرسنل ارتش ایالات متحده مدت هاست که به دنبال راه های ارتباطی آزاد با همتایان چینی خود برای کاهش تشدیدهای احتمالی یا مقابله با حوادث هستند.
یک مقام دفاعی ایالات متحده گفت: “روابط نظامی متشنج است ، در این شکی نیست. درک اینکه این مسئله تا چه اندازه این تنش را منعکس می کند ، دشوار است.”
این مقام مسئول که خواست نامش فاش نشود ، افزود: “اما ما مطمئناً می خواهیم گفت و گو كنیم. ما فقط می خواهیم اطمینان حاصل كنیم كه در سطح صحیحی گفتگو خواهیم كرد.”
سفارت چین در واشنگتن نمی تواند بلافاصله برای اظهارنظر مشخص شود.
یک مقام دوم آمریکایی گفت که بحثی در مورد رئیس جمهور وجود دارد جو بایدندولت در مورد اینکه آیا آستین باید با نایب رئیس کمیسیون نظامی مرکزی چین صحبت کند ، سو کیلیانگیا وزیر دفاع چین وی فنگ.
اعتقاد بر این است که سو قدرت و نفوذ بیشتری بر رئیس جمهور چین دارد شی جین پینگ.
اوستین این فرصت را داشت که اواخر این ماه در یک کنفرانس با حضور وزرای دفاع از منطقه با وای در سنگاپور دیدار کند ، اما به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 این رویداد لغو شد.
تلاش های ناموفق از پنتاگون برای تماس با چینی ها اولین بار توسط فایننشال تایمز گزارش شد.
در اواخر سال گذشته ، مقامات ارشد دفاعی چین و ایالات متحده در مورد ارتباطات بحران گفتگو کردند.
اگرچه از زمان روی کار آمدن بایدن هیچ مذاکره نظامی در سطح عالی انجام نشده است ، دیپلمات های ارشد هر دو طرف در ماه مارس در آلاسکا دیدار کردند. این مذاکرات بسیار عصبانی بود و هیچ موفقیت دیپلماتیک به همراه نداشت.

فیس بوکتوییترلینک شدهپست الکترونیک[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *