[ad_1]

ملل متحد: توصیف ورود مجدد ایالات متحده به توافق نامه آب و هوای پاریس به عنوان “روز امید” برای جهان، رئیس سازمان ملل آنتونیو گوترش عدم حضور “بازیگر کلیدی” در چهار سال گذشته “حلقه مفقود شده” بود که شکاف ایجاد کرد و اتفاق نظر تاریخی را تضعیف کرد.
ایالات متحده روز جمعه ، 107 روز پس از عزیمت به دستور رئیس جمهور سابق ، رسماً به توافق نامه آب و هوای پاریس بازگشت دونالد ترامپ.
“امروز نیز روز امید است ایالات متحده رسماً می پیوندد توافق نامه پاریس. این خبر خوبی برای ایالات متحده است – و برای جهان ، “.
“این برای من خوشحال کننده است که این مناسبت را با همه شما ، و به ویژه با فرستاده ویژه جشن می گیرم جان کریکار خود که در این توافقنامه تاریخی منعکس شده است ، “روز جمعه گوترش در جریان یک رویداد مجازی به مناسبت الحاق ایالات متحده به توافق پاریس گفت.
ترامپ ایالات متحده را از توافقنامه تاریخی پاریس خارج کرد و گوترش این تصمیم را “ناامیدی بزرگ برای تلاش های جهانی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و ارتقا امنیت جهانی” توصیف کرد.
رئیس جمهور جو بایدن او چند ساعت پس از سوگند دادن به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده ماه گذشته چندین دستورالعمل اجرایی اصلی را امضا کرده بود و واشنگتن که به توافق نامه آب و هوای پاریس پیوست ، از اولین مراحل ریاست جمهوری جدید بود.
کری در زمان تصویب توافقنامه پاریس در دسامبر 2015 وزیر امور خارجه ایالات متحده بود. وی در اقدامی نمادین ، ​​در آوریل 2016 ، با همراهی نوه خود ، پیمان سازمان ملل را امضا کرد.
در طی مراسم مجازی ، گوترش گفت که طی چهار سال گذشته ، “عدم حضور یک بازیکن اصلی شکافی را در توافق نامه پاریس ایجاد کرده است. یک ارتباط از دست رفته که کل را ضعیف می کند.
“بنابراین امروز ، هنگامی که ما ورود مجدد ایالات متحده به این معاهده را جشن می گیریم ، احیای آن را به طور کامل ، همانطور که سازندگان آن در نظر گرفته اند ، تشخیص می دهیم. خوش برگشتی. ”
گوترش گفت در حالی که توافق پاریس یک دستاورد تاریخی بود ، وی هشدار داد که تعهدات انجام شده تاکنون کافی نبوده و حتی تعهدات متعهد در پاریس نیز انجام نشده است.
“علائم هشدار دهنده همه جا وجود دارد. شش سال 2015 شش سال داغترین سال ثبت شده است. سطح دی اکسید کربن در بالاترین سطح قرار دارد. وی گفت: آتش سوزی ، سیل و سایر حوادث شدید جوی در هر منطقه بدتر می شود.
رئیس سازمان ملل هشدار داد که اگر کشورها مسیر خود را تغییر ندهند ، “ممکن است در این قرن با افزایش فاجعه بار دما بیش از 3 درجه مواجه شویم.” در یک کنفرانس خبری روز پنجشنبه ، گوترش گفت 2021 “این کار را انجام دهد یا آن را متوقف کند”
وی گفت: “ما دیر نشده ایم ، اما باید اطمینان حاصل کنیم که نه تنها قادر به ایجاد شرایط برای کاهش شدید انتشار در افق دهه آینده هستیم که رسیدن به حد 1.5 درجه را نیز ممکن می سازد.” .
رئیس سازمان ملل گفت این هدف اصلی اتحادیه اروپا است ملل متحد امسال ایجاد یک ائتلاف جهانی واقعی برای انتشار صفر صفر تا سال 2050 است.
وی گفت: طی سال گذشته کشورهایی که 70 درصد اقتصاد جهان و 65 درصد انتشار کربن جهانی را تشکیل می دهند ، صفر متعهد شده اند.
وی ابراز امیدواری کرد که ایالات متحده خیلی زود ، همانطور که رئیس جمهور بایدن قول داده بود ، به طور رسمی به این ائتلاف بپیوندد و برنامه مشخص خود را برای رسیدن به صفر میزان انتشار تا سال 2050 ارائه دهد.
وی گفت: “ما متكی به آمریكا هستیم كه با مشاركت بلندپروازانه و معتبر تعیین شده ملی برای سال 2030 ، مطابق با تعهد رئیس جمهور بایدن برای دستیابی به انتشار خالص انتشار صفر قبل از 2050 ، بر این اساس تأكید كنیم.” گوترش با تشریح اقدامات مورد نیاز جامعه بین الملل گفت بهبودی از بیماری همه گیر COVID-19 فرصتی برای بازسازی جهانی قوی تر و بهتر است.
وی گفت: “برای انجام این کار ، ما باید در یک اقتصاد سبز سرمایه گذاری کنیم که به بهبود کره زمین و مردم آن کمک کند و مشاغل پایدار با درآمد خوب ایجاد کند تا از رفاه عادلانه تر و پایدارتر اطمینان حاصل شود.”
وی گفت که اکنون زمان آن است که تغییرات تحول آفرین ایجاد شود ، ذغال سنگ به تدریج حذف شود و از یک انتقال عادلانه حمایت شود ، با آموزش و فرصت هایی برای افرادی که شغل آنها تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.
وی همچنین از ملت ها خواست سرمایه گذاری در پروژه های سوخت فسیلی را که باعث از بین رفتن سلامت انسان ، از بین بردن تنوع زیستی و کمک به فاجعه آب و هوایی می شود ، متوقف کنند.
“توافق نامه پاریس قرارداد ما با فرزندان و تمام خانواده انسانی است. این مسابقه زندگی ماست. ما باید خیلی سریعتر و خیلی بیشتر پیش برویم. قدرت ماست که می توانیم آینده ای از انرژی های تجدیدپذیر و زیرساخت های سبز بسازیم که از مردم و کره زمین محافظت کند و رفاه همه را تضمین کند. ”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *