[ad_1]

در ناميبيا ، يك كشور آفريقاي جنوبي ، دولت گفت كه “بسته غرامت” پيشنهاد شده توسط آلمان براي نسل كشي ناميبيا بين سالهاي 1904 و 1908 را راضي نمي داند.

نانگولو موبوما ، معاون رئیس جمهور در بیانیه ای در این باره گفت که “بسته غرامت” 1.1 میلیارد یورویی آلمان ، “بسته توسعه مالی” نیز نامیده می شود ، کافی نیست ، اما آنها می توانند عذرخواهی آلمان را بپذیرند.

موبومبا با اشاره به اینکه این مبلغ پیشنهادی نتیجه مورد انتظار برای گشودن صفحه جدیدی بین نامیبیا و آلمان را نداد ، از آلمان خواست که در مورد میزان غرامت تجدید نظر کند.

موبومبا با اشاره به کسانی که در هولوکاست جان خود را از دست داده اند ، گفت: هیچ مبلغی به هر ارز برای جبران زندگی واقعی انسان از دست رفته کافی نیست. گفت

همچنین لازم به ذکر است که صندوق ، که آلمان اصرار داشت در متن توافق نامه به عنوان “بسته توسعه مالی” نامیده می شود ، از نامیبیا به عنوان “بسته غرامت” تعریف شده است.

وزیر امور خارجه آلمان ، هیكو مااس در تاریخ 28 مه اظهار داشت كه آلمان جنایات مرتكب شده علیه مردم Herero و Nama را “نسل كشی” می داند و گفت كه یك صندوق 1.1 میلیارد یورویی برای حمایت از فرزندان به عنوان یك عمل ظرف 30 سال ایجاد می شود. قربانیان

این پیشنهاد توسط مردم Herero و Nama تحت تأثیر نسل کشی مورد استقبال قرار گرفت.

این پیشنهاد این هفته در پارلمان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

– نسل کشی نامیبیا

نسل کشی نامیبیا توسط نیروهای استعماری آلمان علیه مردم محلی Herero و Nama بین سالهای 1904 تا 1908 انجام شد.

دست کم 65،000 Heroros و 10،000 Namas در این نسل کشی ، که هدف آن مردمی بود که در برابر استعمارگران مقاومت کردند ، جان خود را از دست دادند.

در نتیجه این نسل کشی ، Heroros حداقل 70 درصد از جمعیت خود و Namas حداقل 50 درصد از جمعیت خود را از دست داد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *