[ad_1]

مانیلا: رهبر فیلیپین رودریگو دوترته روز پنجشنبه گفت ریاست شغل نبود زن به دلیل اختلافات عاطفی آنها با مردان و گمانه زنی ها مبنی بر اینکه دخترش سال آینده جانشین او خواهد شد را رد کرد.
“دخترم فرار نمی کند. من به ایندی گفتم که فرار نکند زیرا من برای او متاسفم ، می دانم که او باید آنچه را که من از آن گذرانده ام را پشت سر بگذارد.” دوترته در آغاز یک پروژه بزرگراه ، با اشاره به نام مستعار دخترش سارا گفت.
“این برای زنان نیست. می دانید ، نگرشهای عاطفی زن و مرد کاملاً متفاوت است. شما در اینجا احمق خواهید شد. بنابراین … این داستان غم انگیز است.”
فیلیپین وی دو رئیس جمهور زن داشت ، گلوریا ماکاپاگال آرویو از 2001 تا 2010 و کورازون آکوئینو از 1986 تا 1992.
دوترته ، 75 ساله ، با اظهارنظرهایی شناخته می شود که معمولاً توهین آمیز ، جنسیتی و زن ستیزانه تلقی می شوند ، اما دفتر وی معمولاً اظهارات وی را لطیفه های بی ضرر می نامد. وی همچنان مورد علاقه رای دهندگان در فیلیپین است.
دختر سارا دوترته-کارپیو ، 42 ساله ، که جانشین وی به عنوان شهردار شهر داوائو شد ، در راس نظرسنجی اخیر قرار گرفت که از عموم مردم خواست یک نامزد مورد نظر را از لیست نامزدهای احتمالی انتخابات 2022 انتخاب کنند.
دو زن دیگر ، معاون رئیس جمهور لنی روبرو و سناتور گریس پو ، رقیب فرضی بودند.
روسای جمهور در فیلیپین فقط یک دوره شش ساله مجاز هستند. آریو وقتی مسئولیت ریاست جمهوری سابق شاهنشاهی را برعهده گرفت ، طولانی تر بود.
در پاسخ به اظهارات دوترته ، کریستینا پالابای از گروه حقوق بشر کاراپاتان گفت که زنان به اندازه مردان در هر شغل توانایی دارند. وی گفت: “مهمترین چیزی که در مورد ریاست جمهوری و خدمات عمومی صحبت می کنیم این است که آیا منافع اکثریت ضعیف تأمین می شود؟”
دوترته-کارپیو تصویری از یک وارث اکراه به عنوان شهردار داوائو ساخته است ، جایی که او به دلیل نشان دادن همان شخصیت سخت و بی معنی پدرش ، که به مدت دو دهه شهر را اداره کرد ، بسیار محبوب است.
او به عنوان بانوی اول به دلیل ازدواج لغو شده پدرش ، با ریاست جمهوری آشنا نیست.
دوترته-کارپیو روز پنجشنبه به رویترز گفت که وی به پدرش اطلاع داده است که مانند شش سال پیش قصد نامزدی ندارد و دیر نخواهد شد.
دوترته-کارپیو در یک پیام کوتاه گفت: “من نه متوسط ​​هستم و نه لحظه آخر.” “اگر کل کشور نمی خواهد (این) را باور کند ، پس من نمی توانم کاری در این باره انجام دهم. همه نمی خواهند رئیس جمهور شوند. من یکی از آنها هستم.”
وی افزود: از همه شما بخاطر اعتماد و اطمینان به آنچه می توانم انجام دهم متشکرم ، اما امتناع من از کاندیداتوری برای ریاست جمهوری پایان جهان نیست.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *