[ad_1]

جاکارتا: قدرتمند زمین لرزه تاب خوردن اندونزیاست سولاوسی مقامات گفتند که یک جزیره در اوایل جمعه ، کشته شدن حداقل 34 نفر ، تسطیح بیمارستان و آسیب رساندن شدید به ساختمان های دیگر
صدها نفر دیگر در اثر وقوع زمین لرزه ای به بزرگی 6.2 ریشتر در ساعات اولیه زخمی شدند و باعث وحشت ساکنان این جزیره شدیداً وحشت زده شد که دو سال و نیم پیش توسط یک زمین لرزه و سونامی بزرگ رخ داد که باعث کشته شدن هزاران نفر شد.
علی رحمان ، رئیس آژانس محلی برای کاهش بلایای طبیعی ، گفت: “آخرین اطلاعاتی که ما داریم این است که 26 نفر در شهر ماموجو مرده اند.”

1/10

در یک زمین لرزه شدید در سولاوسی اندونزی حداقل 34 کشته و صدها نفر زخمی شدند

نمایش زیرنویس ها

امدادگران روز جمعه هنگام جستجوی بازماندگان در بیمارستان میترا ماناکارا در ماموجو ، لاشه را بیرون کشیدند ، جایی که پس از مسطح شدن بیمارستان توسط زلزله 6.2 ریشتری که جزیره سولاوسی در اندونزی را لرزاند ، حدود 20 بیمار و کارکنان در زیر لاشه گرفتار شدند. (عکس از خبرگزاری فرانسه)

وی گفت: “بسیاری از کشته شدگان زیر آوار دفن شدند.”
به طور جداگانه ، آژانس ملی بلایای طبیعی گزارش داد که حداقل هشت نفر در منطقه ای در جنوب ماموجو ، شهری با 110 هزار نفر جمعیت در استان سولاوسی غربی کشته شده اند که در مجموع 34 نفر کشته شده اند.
امدادگران بیش از دوازده بیمار و کارمندی را که در زیر آوار بیمارستان هم سطح ماموجو گرفتار شده بودند جستجو کردند.
آریانتو از آژانس نجات شهر ماموجو ، که یک نام دارد ، گفت: “بیمارستان مسطح شده است – سقوط کرده است.”
وی بدون اشاره به رقم مشخصی افزود: “بیماران و پرسنل بیمارستان در زیر آوار حبس شده اند و در حال حاضر ما در تلاش هستیم تا به آنها برسیم.”
وی افزود: نجاتگران همچنین در تلاشند تا با یک خانواده هشت نفره در زیر آوار خانه ویران شده خود تماس بگیرند.
آژانس جستجو و نجات کشور اعلام کرد حداقل یک هتل پس از زلزله در ساعت 2:18 بامداد به وقت محلی جمعه (1818 به وقت گرینویچ روز پنجشنبه) به طور محلی فروریخت ، در حالی که دفتر فرماندار منطقه نیز خسارت زیادی دید.
یکی از ساکنان ماموجو گفت که خسارت در کل شهر جدی است.
هندرا ، 28 ساله ، که به همین نام نیز شناخته می شود ، گفت: “جاده ها شکسته شده و بسیاری از ساختمان ها خراب شده اند.”
“زلزله بسیار شدید بود … من از خواب بیدار شدم و با همسرم فرار کردم.”
تصاویر از صحنه نشان می داد ساکنان هنگام عبور از پشت بامهای فلزی راه راه و سایر آوار ساختمانی که در جاده پراکنده شده بودند ، با اتومبیل و موتورسیکلت از شهر ساحلی در حال فرار بودند.
آژانس هواشناسی به ساکنان هشدار داد که این منطقه می تواند پس لرزه های شدیدی داشته باشد و در صورت بروز سونامی از خط اول ساحل جلوگیری کند.
Duovirita Carnavati ، رئیس آژانس هواشناسی گفت: “این پس لرزه ها می توانند به اندازه زلزله امروز قوی یا قوی تر باشند.”
وی افزود: “احتمال ایجاد سونامی پس از لرزه های بعدی وجود دارد … ابتدا منتظر سونامی نباشید ، زیرا ممکن است خیلی سریع اتفاق بیفتند.”
مقامات گفتند که فرودگاه محلی در ماموجو نیز آسیب دیده است.
مرکز زمین شناسی ایالات متحده اعلام کرد که مرکز زمین لرزه 36 کیلومتر (22 مایل) جنوب ماموجو بوده و دارای عمق نسبتاً کم 18 کیلومتری است.
تصاویر ارائه شده توسط آژانس جستجو و نجات نشان می دهد که امدادگران در حال بررسی دو خواهر محبوس در زیر آوار هستند. معلوم نبود کجا گیر افتاده اند.
اندونزی به دلیل قرار گرفتن در حلقه آتش اقیانوس آرام ، جایی که صفحات تکتونیکی با هم برخورد می کنند ، فعالیت مکرر لرزه ای و آتشفشانی را تجربه می کند.
در سال 2018 ، زمین لرزه ای به بزرگی 7.5 ریشتر و سونامی متعاقب آن در پالو ، سولاوسی ، بیش از 4300 کشته یا مفقود برجای گذاشت.
در 26 دسامبر 2004 ، زمین لرزه ای به بزرگی 9.1 ریشتر سواحل سوماترا را لرزاند و باعث ایجاد سونامی شد که منجر به کشته شدن 220000 نفر در سراسر منطقه ، از جمله حدود 170،000 نفر در اندونزی شد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *