[ad_1]

نیروهای امنیتی می گویند که شبه نظامیان در حال انجام حمله مسلحانه به ولایت های نیکراب در کاپیسا و مالستان در غزنی هستند.

در این بیانیه که گفته می شود دو عملیات مورد بحث در نتیجه حمله تحت کنترل طالبان قرار گرفته است ، خاطرنشان شده است که نیروهای امنیتی از مقر خود خارج شده اند.

از سوی دیگر ، در بیانیه وزارت دفاع افغانستان آمده است که منطقه دره سوف بالا در استان سمنگان در شمال کشور توسط طالبان بازگردانده شده است.

علاوه بر این ، بیان شد که در 24 ساعت گذشته در تیراندازی ها و عملیات سازمان یافته در 10 استان 233 مبارز کشته و 88 مبارز زخمی شدند.

– حوادث خشونت بار در کشور ادامه دارد

تا زمانی که روند صلح در افغانستان نامشخص است ، درگیری های شدید بین نیروهای امنیتی و طالبان همچنان ادامه دارد. در حملات طالبان در هفته آخر ژوئن ، آنها تقریباً تمام استانهای مرزی ازبکستان و تاجیکستان را تصرف کردند.

طالبان با عبور از Kaps مرزی Hayratan ، مهمترین مسیر تجاری به ازبکستان از هر دو طرف ، در جنوب غربی غزنه واقع شدند.

با ادامه پیشروی به افغانستان ، طالبان در 8 ژوئیه سنگر اسلام در مرز ایران این کشور و در 14 ژوئیه دروازه های مرزی اسپین بولدک در مرز پاکستان را تصرف کردند. طالبان وی با حملات وحشیانه در ولایات بداهان ، طهار ، غزنی ، هرات ، قندهار و بادجیس فشار خود را افزایش داد.

براساس اطلاعات دریافتی از مقامات محلی ، خبرنگار AA ، بیش از 155 مورد از 407 عملیات طالبان ، از جمله مقر آنها ، دستگیر شدند. طالبان می گویند تعداد واحدهای تحت کنترل آن 255 واحد است.

34 مرکز استان در کشور کاملاً تحت کنترل دولت است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *