[ad_1]

مردم در حال جمع آوری اشیا from از زیر آوار یک ساختمان مسکونی در نوار غزه ، نوار غزه ، در روز پنجشنبه ، 13 مه 2021 هستند که با حمله هوایی اسرائیل تخریب شد. (حسام سالم / نیویورک تایمز)

غزه / اورشلیم: شبه نظامیان فلسطینی روز پنجشنبه در حالی که اسرائیل به یک بمباران مجازات آمیز در غزه ادامه داد و تانک ها و نیروهای خود را در مرزهای این ماساژ ماساژ داد ، موشک های بیشتری به منطقه تجاری اسرائیل شلیک کردند.
چهار روز خشونت مرزی هیچ نشانه ای از تضعیف و نخست وزیر اسرائیل نشان نداد بنیامین نتانیاهو گفت این مبارزات “زمان بیشتری خواهد برد”.
خشونت همچنین به جوامع مختلط یهودی و عربی در اسرائیل گسترش یافت ، جبهه ای جدید در درگیری های جاری.
کنیسه ها مورد حمله قرار گرفتند و درگیریها در خیابانهای برخی جوامع درگرفت و همین امر باعث شد تا رئیس جمهور اسرائیل نسبت به خطر جنگ داخلی هشدار دهد.
ایالات متحده با ابراز نگرانی از اینكه سالها بدترین اقدام نظامی در منطقه از كنترل خارج شود ، نماینده خود را به هادی عمرو فرستاد. تلاش های آشتی مصر ، قطر و ملل متحد تاکنون آنها نشانه ای از پیشرفت نداده اند.
در حملات هوایی دوباره به غزه ، جنگنده های اسرائیلی به یک ساختمان مسکونی شش طبقه برخورد کردند که به اعتقاد آنها متعلق به آن هستند. حماس، گروه اسلام گرایی که کنترل محاصره فلسطین را بر عهده دارد. نتانیاهو گفت اسرائیل در مجموع نزدیک به هزار هدف جنگی در غزه مستقر کرده است.
وزارت بهداشت غزه گفت 87 نفر ، از جمله 18 کودک و هشت زن ، کشته و 530 نفر دیگر زخمی شده اند – تنش های اضافی در بیمارستان هایی که قبلاً تحت بیماری همه گیر COVID-19 تحت فشار شدید بودند.
اسد کرم ، یک کارگر ساختمانی 20 ساله در کنار جاده ای که در حملات هوایی آسیب دیده ایستاده است ، گفت: “ما با اسرائیل و Kovid-19 روبرو هستیم. ما بین دو دشمن هستیم.” تیر برق در کنار جاده فروریخته بود ، کابل های آن شکسته بود.
پلیس گفت ، پیش از این ، یک موشک فلسطینی به ساختمانی نزدیک پایتخت تجاری اسرائیل ، تل آویو سقوط کرد و در نتیجه آن 5 اسرائیلی زخمی شدند. ارتش اسرائیل گفت که از زمان آغاز جنگ در اسرائیل هفت نفر کشته شده اند.
سخنگوی ارتش گفت ، اسرائیل نیروهای خود را در امتداد مرز غزه آموزش داده و “در مراحل مختلف آماده سازی عملیات زمینی” بوده است ، اقدامی که یادآور حملات مشابه در طول جنگ های اسرائیل و غزه در سال های 2014 و 2009-2008 است.
ابوعبیده ، سخنگوی شاخه مسلح حماس ، به تشکیل نیروهای چالش برانگیز پاسخ داد و فلسطینیان را به ایستادگی دعوت کرد.
وی گفت: “همانطور که می خواهید از دریا ، زمین و آسمان ماساژ دهید. ما برای انواع مرگ های شما آماده شده ایم که شما را نفرین می کند.”
امید به دفاتر
مقامات بهداشتی در غزه گفتند که آنها در حال تحقیق در مورد مرگ چند نفر در طول شب هستند که به گفته آنها ممکن است گاز سمی استشمام کرده باشند.
رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن وی اظهار امیدواری کرد که نبردها زودتر “بسته شود”.
رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین و دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش در یک تماس ویدیویی خواستار پایان دادن به خصومت ها شد.
“هدف اصلی جلوگیری از خشونت در هر دو طرف و اطمینان از امنیت مردم غیرنظامی است” کرملین در بیانیه ای گفت.
رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون وی همچنین خواستار “تنظیم مجدد نهایی” گفتگوهای بین دو کشور و نخست وزیر انگلیس شد بوریس جانسون خواستار “تشدید فوری” خشونت شد.
نخست وزیر بنیامین نتانیاهو گفت که اسرائیل به حمله به توانایی های نظامی حماس و سایر گروه های غزه ادامه خواهد داد. حماس یک گروه تروریستی از ایالات متحده و اسرائیل محسوب می شود.
روز چهارشنبه ، نیروهای اسرائیلی یک فرمانده ارشد حماس را کشتند و چندین ساختمان را که به گفته اسرائیل با فعالیت های این جناح مرتبط بودند ، بمب گذاری کردند.
اسرائیل پس از شلیک موشک حماس به اورشلیم و تل آویو در واکنش به درگیری پلیس اسرائیل با فلسطینیان در نزدیکی مسجد الاقصی در بیت المقدس شرقی در ماه قحطی ماه رمضان ، حمله خود را آغاز کرد.
درگیری ها جبهه جدیدی را گشوده و تنش ها را بین یهودیان اسرائیلی و اقلیت 21٪ عرب این کشور که در برخی جوامع با آنها زندگی می کنند ، افزایش می دهد.
گروه های یهودی و عربی یک شبه به مردم حمله کردند و به مغازه ها ، هتل ها و اتومبیل ها آسیب زدند. در بات یام ، جنوب تل آویو ، ده ها یهودی در حالی که روی زمین افتاده بود ، مردی را که عرب گفته بود ، ضرب و شتم کردند.
پلیس گفت که یک مرد در شهر لود ، جایی که مقامات ساعات عصر را وضع کردند ، مورد اصابت گلوله اعراب قرار گرفت و به شدت زخمی شد و بیش از 150 دستگیری در لود و شهرهای عربی در شمال اسرائیل انجام شد.
رئیس جمهور اسرائیل رووین ریولین خواستار پایان “این جنون” شده است.
وی گفت: “ما با شلیک موشک به شهروندان و خیابانها تهدید می شویم و درگیر جنگ داخلی بی معنی بین خود هستیم.”
پروازها لغو شدند
به دلیل ناآرامی ها ، تعدادی از شرکت های حمل و نقل خارجی پروازهای خود به اسرائیل را لغو کرده اند.
مقامات پزشکی گفتند که در میان کشته شدگان در اسرائیل یک سرباز کشته شده هنگام گشت زنی در مرز غزه و شش غیرنظامی از جمله دو کودک و یک کارگر هندی وجود دارد.
ارتش اسرائیل گفت که حدود 400 مورد از 1600 موشک شلیک شده توسط گروه ها در غزه شکست خورده است که به طور بالقوه موجب تلفات غیرنظامیان فلسطینی شده است.
این درگیری منجر به مسدود شدن مذاکرات مخالفان نتانیاهو برای تشکیل ائتلاف حاکم برای آزادی وی پس از انتخابات غیرقابل قبول اسرائیل در 23 مارس شده است.
اگرچه مشکلات اخیر در بیت المقدس علت اصلی خصومت ها بوده است ، فلسطینیان از ناکامی های تلاش خود برای دستیابی به یک کشور مستقل در سال های اخیر ، از جمله به رسمیت شناختن قدس مورد مناقشه واشنگتن به عنوان پایتخت اسرائیل ، ناامید شده اند.

فیس بوکتوییترلینک شدهپست الکترونیک

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *